TworzymyGłos Regionu

Trwa akcja „Prędkość”. Wzmożone kontrole potrwają do późnych godzin wieczornych

Czwartek, 03 sierpnia 2023 o 11:54, autor: 1
Trwa akcja „Prędkość”. Wzmożone kontrole potrwają do późnych godzin wieczornych

Od wczesnych godzin porannych policjanci z KPP Wschowa, szczególnie ci z ruchu drogowego, przystąpili do działań w ramach akcji „Prędkość”.

Główny cel: kontrole i prewencja

Kierowcy podróżujący drogami powiatu wschowskiego muszą być przygotowani na zwiększone kontrole. Mundurowi przede wszystkim skupiają się na sprawdzaniu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz przestrzegania ograniczeń prędkości w obszarach zabudowanych.

Nie tylko kary, ale i edukacja

Choć celem akcji jest ujawnianie wykroczeń, policja podkreśla, że chodzi również o zwrócenie uwagi na negatywne zachowania kierowców. Wiele z nich może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Brawura za kierownicą, niedostosowanie prędkości do warunków czy też nieprzemyślane decyzje mogą mieć fatalne konsekwencje.

Zwolnij!

Działania mają charakter nie tylko represyjny, ale także edukacyjny. Policjanci dążą do tego, by kierowcy zrozumieli, jak duże ryzyko wiąże się z nadmierną prędkością. Jazda zbyt szybko nie jest warta ryzyka, a konsekwencje za łamanie przepisów mogą być surowe.

Do kiedy potrwają kontrole?

Kierowcy powinni być czujni przez cały dzień. Działania w ramach akcji „Prędkość” na drogach powiatu wschowskiego będą trwały aż do późnych godzin wieczornych.


Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~brak konkretów
03.08.2023 12:35

W tej zadziwiającej info Zw, brak konkretnie podanej godziny do której należy jeździć zgodnie z KRD ? Zw czasami przerasta siebie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl