TworzymyGłos Regionu

reklama

Szymon Gąsiorek i jego Pimpono 2+4 wystąpili we Wschowie. W CKiR wybrzmiał eksperymentalny jazz

Sobota, 25 maja 2024 o 20:56, aktualizacja Sobota, 25 maja 2024 o 21:00, autor: 0
Szymon Gąsiorek i jego Pimpono 2+4 wystąpili we Wschowie. W CKiR wybrzmiał eksperymentalny jazz

25 maja 2024 roku o godzinie 19:30 sala widowiskowa Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie stała się miejscem niezwykłego muzycznego wydarzenia. Grupa Pimpono 2+4 zainaugurowała swoją ekologiczną trasę koncertową w ramach europejskiego projektu "Better Live". Występ tej polsko-duńsko-norweskiej formacji, będącej siostrzanym zespołem kopenhaskiego Pimpono Ensemble, przyciągnął miłośników jazzu, oferując im unikalne doświadczenie dźwiękowe.

Hipnotyzujące dźwięki Pimpono 2+4

Pimpono 2+4 to sekstet założony przez wschowianina Szymona Gąsiorka, wszechstronnego perkusistę i kompozytora. Zespół tworzą:

  • Jonas Due (DK) - trąbka
  • Jędrzej Łagodziński (PL) - saksofon barytonowy
  • Mads Egetoft (DK) - saksofon tenorowy
  • Kristian Tangvik (NO) - tuba
  • Hasse Bruun (DK) - perkusja
  • Szymon Pimpono Gąsiorek (PL) - perkusja

Ich muzyka charakteryzuje się hipnotyzującymi polirytmami i liryczną melodyką, co można było usłyszeć na ich debiutanckim albumie "Past And Future Don’t Exist And Now Is The Rhythm", wydanym w czerwcu 2023 roku.

Szymon Gąsiorek, czyli ze Wschowy do Kopenhagi

Szymon Gąsiorek, urodzony w 1993 roku we Wschowie, rozpoczął swoją muzyczną podróż obserwując próby rockowego zespołu swojego brata. Edukację muzyczną rozpoczął w miejscowej szkole muzycznej, a kontynuował ją w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Lesznie. Po ukończeniu szkoły wyjechał do Kopenhagi, gdzie studiował w Rhythmic Music Conservatory. Jego twórczość zdobywa uznanie krytyków, co zaowocowało zdobyciem trzeciego miejsca w rangingu redakcji JazzPressu i RadioJAZZ.FM. w kategorii Polski Jazzowy Muzyk/Zespół Roku.

"Better Live" – zrównoważona przyszłość muzyki na żywo

Wydarzenie we Wschowie było pierwszym przystankiem na ekologicznej trasie koncertowej realizowanej w ramach projektu "Better Live". Projekt ten, obejmujący dziewięć krajów Unii Europejskiej, promuje zrównoważone rozwiązania w sektorze muzyki na żywo. Dzięki wsparciu Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, "Better Live" wprowadza innowacje mające na celu zmniejszenie śladu ekologicznego tras koncertowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl