TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa w remoncie. Trwają intensywne prace budowlane na sześciu ulicach

Środa, 29 maja 2024 o 10:40, aktualizacja Środa, 29 maja 2024 o 10:48, autor: 0
Szlichtyngowa w remoncie. Trwają intensywne prace budowlane na sześciu ulicach

W Szlichtyngowie trwają prace remontowe na sześciu ulicach osiedla domków jednorodzinnych. Inwestycja obejmuje ulice św. Jana Pawła II, Wielkopolską, Dożynkową, Gen. W. Sikorskiego, Lubuską i Gagarina. Na niektórych z nich widać już znaczące zaawansowanie prac.

Postęp prac na ulicach św. Jana Pawła II, Wielkopolskiej i Lubuskiej

Na ulicach św. Jana Pawła II, Wielkopolskiej i Lubuskiej położono już nawierzchnię z kostki betonowej. Osadzone zostały krawężniki, a także wykonano zjazdy do posesji, co znacznie poprawiło estetykę oraz funkcjonalność tych dróg.

Ulice Gen. W. Sikorskiego, Dożynkowa i Gagarina

Prace budowlane na ulicach Gen. W. Sikorskiego, części Dożynkowej oraz Gagarina obejmowały wymianę konstrukcji jezdni. Na ulicy Dożynkowej ułożono zjazdy oraz dojścia do posesji, a także osadzono krawężniki i obrzeża. Wykonawca przygotowuje się do położenia nawierzchni z kostki betonowej na pozostałych odcinkach remontowanych dróg.

Zobacz: Szlichtyngowa zmienia się dzięki remontom ulic. Pierwsze efekty już widoczne

Finansowanie i realizacja inwestycji

Całkowita wartość inwestycji wynosi 2 094 074,91 zł, z czego 60% stanowi dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki pozyskanym środkom możliwe jest przeprowadzenie tak szeroko zakrojonych prac remontowych, które mają na celu poprawę infrastruktury drogowej oraz komfortu mieszkańców Szlichtyngowy.

Zobacz: Szlichtyngowa otrzyma wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: planowany gruntowny remont ulic!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl