TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa otrzyma wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: planowany gruntowny remont ulic!

Czwartek, 20 lipca 2023 o 15:03, autor: 2
Szlichtyngowa otrzyma wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: planowany gruntowny remont ulic!

Ostatnio ogłoszone wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przyniosły radosne wieści dla mieszkańców Gminy Szlichtyngowa. Dwie składane propozycje zostały przyjęte i otrzymały wsparcie finansowe.

Jakie projekty zostały dofinansowane?

Gmina Szlichtyngowa planuje przeprowadzić gruntowny remont kilku kluczowych ulic w mieście. Dwa z głównych projektów, na które złożono wnioski, uzyskały następujące dofinansowanie:

  1. 580.220,05 zł przeznaczone na realizację projektu "Remont ulic w mieście Szlichtyngowa - św. Jana Pawła II, Wielkopolskiej, Dożynkowej, gen. W. Sikorskiego, Lubuskiej etap - I",
  2. 751.129,19 zł dla zadania "Remont ulic w mieście Szlichtyngowa - św. Jana Pawła II, Wielkopolskiej, Dożynkowej, gen. W. Sikorskiego, Lubuskiej etap - II”.

W jakim zakresie odbędą się prace?

Podczas I etapu przewidziano remont ulic: św. Jana Pawła II, fragment ul. Dożynkowej aż do skrzyżowania z ul. Lubuską oraz ul. Wielkopolską. Drugi etap obejmować będzie ul. Dożynkową na odcinku od skrzyżowania z ul. Lubuską do ul. Gagarina, jak również ul. Gagarina i Lubuską.

Zaplanowane prace to nie tylko wymiana nawierzchni. W ich zakres wchodzi:

  • Wymiana konstrukcji i nawierzchni jezdni na nową z kostki betonowej,
  • Budowa nowych zjazdów i dojść do posesji,
  • Humusowanie terenów zielonych i obsianie trawą,
  • Wprowadzenie nowego oznakowania, zarówno pionowego, jak i poziomego,
  • Czyszczenie ciśnieniowe kanalizacji deszczowej, a także częściowa wymiana studzienek i wpustów ulicznych.

Całkowity koszt obu projektów to mniej więcej 2 mln zł. Z tego, jak już wspomniano, 1.331.349,24 zł to środki pozyskane w ramach dofinansowania.

Kolejne kroki

Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na realizację wyżej wspomnianych zadań. Dzięki dofinansowaniu, mieszkańcy Szlichtyngowej będą mogli cieszyć się odnowionymi i bezpieczniejszymi ulicami.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~fundusze+
21.07.2023 08:12

Jaki jest to stosunek kwotowy w zestawieniu z do milionów, które z Naszych Spółek Skarbu Państwa otrzymali ludzie partii rządzącej będący na etatach w tych Spółkach ???? - jak to ich prezes osobiście nazwał " Tłustymi Kotami" ???. A o kwotach z KPO, które w milionach złotych powinny trafić do naszych samorządów, TO nadal ta władza ciągle milczy i ciągle nie złożyła w tej sprawie WNIOSKU do UE!!!!. Najwyraźniej te niewielkie kwoty co to mają wpłynąć do lokalnych samorządów mają nam zrekompensować BRAK FUNDUSZY NAM NALEŻNYCH z KPO !!!!!.

avatar
~Dariusz
21.07.2023 15:32

Sława dostaje dofinansowanie, Szlichtyngowa dostaje, a co że Wschową? Tak to jest, jak burmistrz podpisuje się pod listami antyrządowymi.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl