TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa już w świątecznym nastroju. Do miasta przybył Mikołaj (ZDJĘCIA)

Poniedziałek, 04 grudnia 2023 o 11:51, aktualizacja Poniedziałek, 04 grudnia 2023 o 13:39, autor: 0
Szlichtyngowa już w świątecznym nastroju. Do miasta przybył Mikołaj (ZDJĘCIA)

Mieszkańcy Szlichtyngowy zgromadzili się na Rynku, by uczestniczyć w uroczystym rozświetleniu choinki oraz przywitać Mikołaja. Burmistrz  Jolanta Wielgus zaprosiła społeczność do wspólnego świętowania, otwierając tym samym sezon świąteczny w gminie.

Nagrody w Konkursie na Kartkę Świąteczną

Wydarzenie rozpoczęło się od wręczenia nagród w Konkursie na Kartkę Świąteczną. Konkurs przyciągnął ponad 90 uczestników, którzy zaprezentowali swoje prace wykonane w różnorodnych technikach. Nagrodzeni w trzech kategoriach wiekowych otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy.

Magiczne pojawienie się Mikołaja

Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie Mikołaja, skandując jego imię. Wkrótce po tym, Święty pojawił się na czerwonych saniach, wywołując ogromną radość. Burmistrz Wielgus wraz z Mikołajem i jego pomocnikami, po tradycyjnym odliczaniu, uroczyście rozświetlili świąteczne drzewko, dodając blasku miastu i wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

Atrakcje w Świetlicy Miejskiej

Po ceremonii rozświetlenia choinki, dzieci wraz z rodzicami udały się do Świetlicy Miejskiej, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje. Mikołaj obdarowywał każde dziecko słodkim upominkiem, a Akademia Tańca i Animacji OTIUM ze Wschowy przygotowała stanowiska do malowania twarzy, robienia tatuaży brokatowych oraz kącik plastyczny.

Bufet „Mikołajowy” i lokalne smakołyki

Podczas wydarzenia, uczestnicy mogli skosztować lokalnych przysmaków w bufecie „Mikołajowym”, przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Jędrzychowic - „Jędrzychowianki”.

Źródło/foto: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl