TworzymyGłos Regionu

Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w konkursach przedmiotowych!

Wtorek, 09 maja 2023 o 18:24, autor: 2
Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w konkursach przedmiotowych!

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie ma powody do radości. Aż troje uczniów osiągnęło status laureata wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

- Z satysfakcją i przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 uczniowie naszej szkoły, po tygodniach ciężkiej i wytężonej pracy przeszli do III etapu - informuje dyrekcja szkoły. - Ale to nie wszystko, każdy z nich w III etapie zdobył tytuł laureata! Ogromny sukces, nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że są na medal.

Laureaci wśród uczniów SP 1 we Wschowie

Do grupy uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych należą:

  • Matylda Surowiec - tytuł laureata - historia, tytuł finalistki - język polski
  • Mikołaj Karwacki - tytuł laureata - język angielski
  • Franciszek Bazylewicz - tytuł laureata historia

Korzyści dla laureatów konkursów przedmiotowych

Mikołaj zdobył tytuł laureata z języka angielskiego, dzięki czemu otrzymuje nie tylko wyróżnienie, ale również konkretną korzyść. Jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty i otrzymuje zaświadczenie z wynikiem 100% z tego przedmiotu. To ogromne wyróżnienie i potwierdzenie jego wyjątkowych zdolności językowych. Natomiast Matylda i Franciszek, którzy zdobyli tytuł laureata z historii i również mają powody do dumy. To nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale również wymierna korzyść na dalszej drodze edukacji. Dostają oni dodatkowe punkty podczas rekrutacji do liceum, co zwiększa ich szanse na dostanie się do wymarzonej szkoły średniej. Ponadto otrzymują pierwszeństwo przy wyborze klasy w szkole średniej, co pozwala im na większą kontrolę nad swoją ścieżką edukacyjną.

Wyróżnienie dla nauczycieli

Sukces uczniów nie byłby możliwy bez zaangażowania i wysiłku nauczycieli, którzy ich przygotowywali do konkursów. Gratulacje należą się paniom: Magdalenie Golińskiej, Marzenie Knaflewskiej i Hannie Rusieckiej, które odgrywały istotną rolę w sukcesie naszych uczniów. Ich zaangażowanie, troska i profesjonalizm zasługują na wyraz uznania. To dzięki nim uczniowie osiągają tak znaczące rezultaty i rozwijają swoje umiejętności.

Podsumowanie konkursów przedmiotowych

Cały proces konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023 dobiega końca. Uroczyste podsumowanie odbędzie się w dniu 16 maja 2023 roku, o godzinie 11:00, w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu, przy ulicy Szprotawskiej 4. Wydarzenie będzie miało charakter oficjalny i dostojny.

Podczas ceremonii podziękowania zostaną wręczone laureatom konkursów zaświadczenia i nagrody, które są potwierdzeniem ich doskonałych osiągnięć. Będzie to również okazja do wyrażenia uznania dla nauczycieli, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do sukcesu uczniów.

Źródło/foto: SP 1 we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Wschowianka
09.05.2023 19:16

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli!

avatar
~Rodzic
09.05.2023 22:07

Gratulacje!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl