TworzymyGłos Regionu

reklama

Staw w Goli zostanie wyczyszczony. Właśnie podpisano umowę (FOTO)

Piątek, 15 marca 2024 o 13:09, autor: 1
Staw w Goli zostanie wyczyszczony. Właśnie podpisano umowę (FOTO)

1 marca 2024 roku, Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Jolanta Wielgus, oraz Skarbnik, Dorota Raczycka, podpisały umowę z Przedsiębiorstwem Ekologicznym BUDEKO, reprezentowanym przez Joannę Przybyłowską, na przeprowadzenie kompleksowych prac renowacyjnych przy stawie położonym blisko lokalnej remizy strażackiej. Projekt zakłada nie tylko czyszczenie i odmulanie samego zbiornika, ale i uporządkowanie otaczającego go terenu.

Projekt obejmuje szereg działań mających na celu poprawę stanu ekologicznego i estetycznego stawu oraz jego najbliższego otoczenia. Do głównych zadań należą:

  • Odmulenie stawu i jego dokładne wyczyszczenie,
  • Usunięcie nadmiernego zagęszczenia roślinności, w tym wycinkę drzewa utrudniającego dostęp do wody,
  • Skarpowanie brzegów stawu, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i estetyki miejsca,
  • Wywóz nagromadzonego urobku i odpadów z terenu prac.

Koszt zadania wynosi 39 360 zł. Dzięki wykonanym pracom poprawi się estetyka tej części wsi a staw lepiej będzie spełniał swoją funkcję.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Obserwator
17.03.2024 12:22

Pani Burmistrz hurtowo podpisuje przed wyborami umowy. Już i tak wszyscy wiedzą jak zadłużyli i zadłużają radni bo głosują za tym. Współczuję nowemu Burmistrz owi który będzie musiał znaleźć na to pieniądze. Czas na zmiany. To ostatni dzwonek i nowa rozsądna rada miejska. Koniecznie mądry przewodniczący rady.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl