TworzymyGłos Regionu

reklama

Spotkanie noworoczne UTW we Wschowie. „Za spokojny i bezpieczny 2024 rok!” (ZDJĘCIA)

Poniedziałek, 08 stycznia 2024 o 17:02, aktualizacja Poniedziałek, 08 stycznia 2024 o 17:21, autor: 2
Spotkanie noworoczne UTW we Wschowie. „Za spokojny i bezpieczny 2024 rok!” (ZDJĘCIA)

W restauracji Fin De Siecle w Szlichtyngowej odbyło się noworoczne spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Uroczystość zgromadziła ponad 100 słuchaczy oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Konrad Antkowiak oraz Starosta Wschowski, Andrzej Bielawski. Wydarzenie stało się okazją do złożenia serdecznych życzeń i wręczenia prezentów, zaś atmosferę uświetnił występ chóru „Kantylena”.

Lucyna Omieczyńska, przewodnicząca wschowskiego UTW, podkreśliła w swoim przemówieniu duchowy wymiar minionych Świąt Bożego Narodzenia oraz wagę tradycyjnego, noworocznego spotkania. Zwróciła uwagę na znaczenie wspólnoty, nadziei i optymizmu w życiu seniorów, zachęcając do aktywnego korzystania z każdego dnia.

Z kolei Burmistrz Konrad Antkowiak dzielił się osobistymi refleksjami na temat sprawowania swojej funkcji, zaznaczając, że mimo wyzwań, spotkania z ludźmi, takie jak to noworoczne, są dla niego źródłem inspiracji i optymizmu. Wyraził wdzięczność za możliwość poznania aktywnych i pełnych życia seniorów, którzy są dla niego przykładem godnym naśladowania.

Starosta Andrzej Bielawski również wyraził swoje podziękowania za coroczne zaproszenia, podkreślając znaczenie bezpieczeństwa w obliczu trudnej sytuacji międzynarodowej. Zapewnił, że władze Powiatu Wschowskiego są zaangażowane w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, w tym seniorów.

Zobacz również: Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Wschowie (VIDEO)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Mila
08.01.2024 17:42

Dużo radości na nowy rok dla UTW

avatar
~xyz
09.01.2024 14:07

Zdjęcie nr 41. Pani Ania, Piękna jak zawsze ;)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl