TworzymyGłos Regionu

reklama

Sława i Szlichtyngowa w Zielonej Dolinie! Wybudują mieszkania na wynajem z niskim czynszem

Wtorek, 11 lipca 2023 o 10:38, aktualizacja Wtorek, 11 lipca 2023 o 10:59, autor: 4
Sława i Szlichtyngowa w Zielonej Dolinie! Wybudują mieszkania na wynajem z niskim czynszem

W Polsce coraz większą uwagę poświęca się budownictwu społecznemu, które ma na celu zapewnienie mieszkań o przystępnych cenach dla osób i rodzin o niskich dochodach. Jedną z inicjatyw w tym obszarze jest Spółka SIM KZN Zielona Dolina, która niedawno została oficjalnie otwarta w Prusicach. 

Powstanie Spółki SIM KZN Zielona Dolina

Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyła się uroczysta inauguracja nowej spółki, której wspólnikami są gmina Sława oraz gmina Szlichtyngowa. Spółka SIM KZN Zielona Dolina Sp. z o.o. zajmuje się budownictwem społecznym na zasadach non-profit i ma na celu budowę mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu.

Cele i działania spółki

Głównym celem Spółki SIM KZN Zielona Dolina jest zapewnienie dostępu do godnych warunków mieszkaniowych dla osób i rodzin, które nie posiadają własnego lokum, ale mają środki na regularne opłacanie czynszu. Spółka działa na preferencyjnych warunkach i buduje budynki wielorodzinne na terenie gmin, które są jej udziałowcami. Ważne jest, że gminy nie wniosą własnych środków finansowych do spółki, ponieważ otrzymują wsparcie finansowe z budżetu państwa.

Planowane inwestycje

Według planów, Spółka SIM KZN Zielona Dolina wybuduje nowe mieszkania w północnej części Sławy oraz w miejscowości Jędrzychowice, położonej na terenie gminy Szlichtyngowa. Łącznie udział w spółce mają 12 gmin z południowo-zachodniej Polski. Gminy Sława i Szlichtyngowa będą miały możliwość powołania jednego członka Rady Nadzorczej w spółce. Inwestycja ma na celu poprawę warunków mieszkaniowych i zaspokojenie potrzeb mieszkańców, którzy nie mają możliwości zakupu własnego mieszkania.

Wspólne działania gmin Sława i Szlichtyngowa

Inauguracja Spółki SIM KZN Zielona Dolina jest potwierdzeniem determinacji gmin Sława i Szlichtyngowa w działaniu na rzecz rozwoju społecznego i poprawy warunków mieszkaniowych. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy tych gmin będą mieli możliwość skorzystania z nowych mieszkań na wynajem o przystępnych czynszach. Inwestycje w budownictwo społeczne mają ogromne znaczenie dla lokalnych społeczności, tworząc przestrzeń dla wszystkich, niezależnie od ich sytuacji finansowej.

Źródło/foto: szlichtyngowa.pl. slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~?????
11.07.2023 13:12

??????????

avatar
~Tom
12.07.2023 16:54

To kto jest lub będzie w Razie Nadzorczej ze strony Sławy? Chyba nie ta panna z tatuażem na pierwszym planie?

avatar
~***parówka***
12.07.2023 19:39

Czyli mamy "parówkę wyborczą" - bis Plus, bowiem wiemy i pamiętamy obietnicę tej władzy - władzy opis o Akcji Mieszkanie Plus, O Domkach Drewnianych --- akcje do dnia nie rozliczone, a miliony złotych Suwerena to kosztowały !!!!!. Na kilka tygodni przed wyborami Jesień 2023 mamy kolejne obiecanki - pytanie ; kto Was za to rozliczy ???.

avatar
~dvl7@o2.pl
13.07.2023 15:54

Co to za panna?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl