TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Gminy Szlichtyngowa i Sława

wt., 20 grudnia 2022 12:42

Przedstawiciele 13 gmin wzięli udział w spotkaniu w sprawie zawiązania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN Zielona Dolina, które odbyło się dnia 19 grudnia w Prusicach. Wśród zebranych włodarzy znaleźli się Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus oraz Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wraz z zastępcą Krzysztofem Gruszewskim.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, czyli SIM, to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie nowych mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Mieszkania mają być przeznaczone dla osób mniej zamożnych, tych, którzy nie mają zdolności kredytowej, ale mają zdolność do płacenia czynszów.

Gminy wchodzące w skład inicjatywy otrzymają w najbliższym czasie kwotę 3 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na objęcie udziałów w tworzonym SIM. Zielona Dolina ma stawiać budynki wielorodzinne na terenie gmin – udziałowców i później administrować tym zasobem. Gminy tak naprawdę nie wnoszą własnych pieniędzy do SIM-u.

Podczas spotkania w Prusicach podpisany został list intencyjny przez Krajowy Zasób Nieruchomości oraz włodarzy gmin: Wąsosz, Milicz, Cieszków, Twardogóra, Dobroszyce, Oborniki Śląskie, Prusice, Żmigród, Wisznia Mała, Brzeg Dolny, Wołów, Sława oraz Szlichtyngowa.

W spotkaniu uczestniczył Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości w Warszawie Pan Arkadiusz Urban, a także Pan Stanisław Kieras z Departamentu Organizacyjnego KZN Warszawa.

Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl, Slawa.pl

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 10

    reklama

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi