TworzymyGłos Regionu

reklama

Sława dała czadu! 100 tys. zł na WOŚP! „Kolejny pobity rekord w naszej gminie”

Poniedziałek, 29 stycznia 2024 o 00:13, aktualizacja Poniedziałek, 29 stycznia 2024 o 11:49, autor: 9
Sława dała czadu! 100 tys. zł na WOŚP! „Kolejny pobity rekord w naszej gminie”

W Sławie, podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mieszkańcy po raz kolejny pokazali swoją wielką hojność. Udało się zebrać ponad 100 tys. zł, co stanowi nowy rekord dla gminy, przewyższając ubiegłoroczny wynik o przeszło 25 tys. zł. Zbiórka ta składała się z 86 tys. zł zebranych gotówką, 10 tys. zł przez transakcje terminalowe oraz ponad 5 tys. zł za pośrednictwem e-skarbonki.

Niezliczone fanty i serca pełne dobroci

Licytacje fantów, które odbywały się na placu szkolnym przy sławskiej podstawówce, przyciągnęły tłumy ludzi gotowych wspierać WOŚP. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, zarówno ze strony organizatorów, jak i uczestników, udało się przekroczyć wszelkie oczekiwania.

Wspólna praca na sukces

Sztab WOŚP w Sławie wraz z 62 wolontariuszami, którzy kwestowali od wczesnych godzin porannych, nie kryli zadowolenia z wyniku. "Dziękujemy całemu sztabowi, wolontariuszom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację WOŚP w Sławie. Wielkie podziękowania kierujemy przede wszystkim do tych, którzy zdecydowali się wesprzeć tę inicjatywę," podsumowują przedstawiciele Urzędu Miejskiego.

Sportowy duch pomagania

Nie zabrakło również sportowych emocji, które poprzedziły Finał WOŚP. W hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie odbyły się turnieje Boccia oraz piłkarskie rozgrywki dla dzieci, zorganizowane przez Fundację Autenticon Sława i klub Mar-Goll. Wydarzenia te przyciągnęły liczne grono uczestników oraz kibiców.

Światełko do Nieba rozbłysło nad Sławą

Tradycyjnie, kulminacyjnym momentem finału było "Światełko do Nieba", które jak co roku rozświetliło niebo nad Sławą, będąc pięknym symbolem nadziei i solidarności.

Źródło/foto: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Obserwator
29.01.2024 06:17

Podziękowania beż nazwisk to mi się podoba We Wschowie odwrotnie i beznadzieja

avatar
~Zen
29.01.2024 08:49

Gratuluję .

avatar
~Robcio
29.01.2024 10:30

Sława na stolicę Powiatu! Hip hip hura

avatar
~misiek
29.01.2024 13:37

Wszystko spoko. Ale jak ktoś że Sławy dzwoni potem na pogotowie to czasem trzeba czekać godzinę albo dłużej na przyjazd. Ludzie płacą podatki na służbę zdrowia, zbierają na WOŚP a potem brakuje tej pomocy, choć państwo powinno ją zapewnić.

avatar
~tnmp
29.01.2024 16:03

BRAWO-jesteście wspaniali.

avatar
~WOŚP....
29.01.2024 18:06

Ludzie otwartych serc w naszym kraju oraz we wszystkich kontynentach świata Bawili się z Nami w WOŚP i są tego efekty - Owsiak jest Wielki !!!!. I nie potrzeba tu wymieniać nazwisk - to nie partia pisu, która w tym czasie bawiła się w Nepotyzm i Kolesiostwo partyjne udając się na wycieczkę ideologiczno - partyjna po Całym Naszym Kraju i siali nienawiść, szczujnię .... I to ich rajcuje !!!. Przy okazji szczuli na Pana Owsiaka i WOŚP !!!!. Czy to jest Normalne?, czy oni są Normalni?, czy ta partia jest Normalna ???. Ta partia w ten weekend stworzyła nikczemny mechanizm walki z własnym NARODEM i przeciwko Niemu !!!!. Wypowiedzi ich czołowych polityków od Sasina- Pawłowicz ....itd. są żałosne i nikczemne !!!!! Nie dajmy się 07.04 !!!!!. Nie - nienienie ////////

avatar
~Kind
29.01.2024 23:47

Hieh czarty demony abdykowały to i niebo gwieżdziste jakby częściej się otwiera bo wystarczy spojrzeć w górę. Pisowcy często zasłaniali kurtyną niebo.

avatar
~Szkoda
30.01.2024 07:07

Brawo Sława. Wschowa wypadła bardzo blado na tle Sławy. Albo bieda, albo jeszcze zbyt wielki wpływ PiS

avatar
~Tomasz
30.01.2024 11:09

Fajnie, ale to światełko do nieba to bardzo słaby pomysł. Piękny gest solidarności ze zwierzętami.. trzeba było tą kasę wrzucić do puszki, byłby zdecydowanie lepszy efekt.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl