TworzymyGłos Regionu

reklama

SOSW pomaga. Zebrali 1550 kg odzieży, które wymienili na sprzęt dla pacjentów ZOL

Środa, 12 czerwca 2024 o 11:29, autor: 0
SOSW pomaga. Zebrali 1550 kg odzieży, które wymienili na sprzęt dla pacjentów ZOL

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wschowie ponownie zaangażował się w ogólnopolski konkurs Fundacji ECO TEXTIL "Zrób porządek w szafie". Dzięki wsparciu mieszkańców zebrano 1550 kg odzieży podczas wiosennej edycji. Choć głównej nagrody nie udało się zdobyć, Fundacja przekazała Ośrodkowi cenny sprzęt ortopedyczny, który trafił do wschowskiego ZOL'u.

Sprzęt ortopedyczny dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

Fundacja ECO TEXTIL przekazała SOSW dwa wózki inwalidzkie, dwa balkoniki kroczące i dwie pary kul ortopedycznych. Sprzęt trafił do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy wschowskim szpitalu, gdzie ma ułatwić codzienne życie pacjentom.

Zobacz: Do wschowskiego ZOL'u trafił nowy sprzęt. Wszystko dzięki zaangażowaniu SOSW

Wspólne działania przynoszą efekty

Koordynatorka akcji, Jolanta Awsiukiewicz, wyraziła wdzięczność za zaangażowanie społeczności oraz wsparcie Fundacji. „Razem z uczniami i wicedyrektor SOSW Karoliną Jędrzychowską, w dniu 7 czerwca dostarczyliśmy sprzęt do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego we Wschowie, by ułatwić codzienność pacjentom oddziału. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą zbiórkę odzieży. Dziękujemy Fundacji ECO TEXTIL za otrzymany sprzęt. Siłą jest zespół, bowiem tylko przy wsparciu innych można osiągnąć sukces” – mówi Jolanta Awsiukiewicz.

Zobacz: SOSW w akcji „Zrób porządek w szafie”. Ośrodek walczy o sprzęt dla siebie i innych

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl