TworzymyGłos Regionu

reklama

SOSW w akcji „Zrób porządek w szafie”. Ośrodek walczy o sprzęt dla siebie i innych

Poniedziałek, 26 lutego 2024 o 12:49, aktualizacja Poniedziałek, 26 lutego 2024 o 23:23, autor: 0
SOSW w akcji „Zrób porządek w szafie”. Ośrodek walczy o sprzęt dla siebie i innych

Wschowski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy po raz kolejny dołącza do ogólnopolskiej inicjatywy Fundacji Eco Textil, zachęcając mieszkańców do wiosennych porządków w szafach. Pod hasłem "Zrób porządek w szafie", od 11 marca do 10 maja, szkoła staje się punktem zbiórki używanej odzieży, tekstyliów domowych, obuwia oraz akcesoriów. Dzięki odpowiedniemu kontenerowi, umieszczonemu na terenie szkolnego boiska, każdy może wnieść swój wkład w tę szlachetną akcję.

Nagrody motywują do działania

Placówki, które pokażą się z najlepszej strony, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Najbardziej zaangażowana szkoła, która zbierze najwięcej tekstyliów w przeliczeniu na jednego ucznia, zostanie wyróżniona bonem o wartości 2000 zł. Środki te przeznaczone będą na zakup pomocy dydaktycznych lub sprzętu sportowego. Również szkoły, które zajmą drugie i trzecie miejsce, nie odejdą z pustymi rękami – otrzymają one bon o wartości 1000 zł.

Pomoc idzie dalej

Co istotne, zwycięskie placówki będą miały również okazję wybrać placówkę, której Fundacja Eco Textil przekaże sprzęt rehabilitacyjny, w tym wózki inwalidzkie, balkoniki i pary kul. To gest, który pokazuje, że zaangażowanie w akcję ma dwojakie znaczenie: pomaga nie tylko uczestniczącym w niej szkołom, ale i osobom potrzebującym wsparcia.

Pani Jolanta Awsiukiewicz z SOSW podkreśla znaczenie akcji: „W jesiennej edycji konkursu udało nam się zebrać ponad 1000 kg tekstyliów. Dzięki temu przekazaliśmy otrzymany od Fundacji sprzęt ortopedyczny dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Teraz ponownie zachęcamy do udziału pod hasłem #zrobporzadekwszafie. Pokażmy, że razem możemy dokonać wielkich rzeczy.”

Zobacz: Do wschowskiego ZOL'u trafił nowy sprzęt. Wszystko dzięki zaangażowaniu SOSW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl