TworzymyGłos Regionu

reklama

S. Iwona Król - „Cicha Bohaterka Wschowy”. Wykład Jolanty Pawłowskiej już wkrótce!

Sobota, 06 stycznia 2024 o 20:27, aktualizacja Środa, 07 lutego 2024 o 21:01, autor: 0
S. Iwona Król - „Cicha Bohaterka Wschowy”. Wykład Jolanty Pawłowskiej już wkrótce!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie zaprasza mieszkańców na wyjątkowy wykład poświęcony niezwykłej postaci siostry Iwony Król, elżbietanki ze Wschowy, która swoim życiem i działaniem na trwałe zapisała się w historii miasta. Wykład pt. „Cicha Bohaterka Wschowy” poprowadzi pani Jolanta Pawłowska, a odbędzie się on 7 lutego o godzinie 16:30 w siedzibie Biblioteki przy Placu Farnym 3. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

S. Iwona Król - życie i działalność

S. Iwona Król, przez ponad pół wieku służąca Kościołowi i mieszkańcom Wschowy, była postacią wyjątkową zarówno w wymiarze lokalnym, jak i ogólnopolskim. Jej heroiczną postawę podczas wojny charakteryzowało odmówienie podpisania Volkslisty oraz narażenie życia, by usunąć bombę zegarową z zaminowanego kościoła parafialnego. Zajmowała się również niesieniem pomocy medycznej i materialnej każdemu potrzebującemu, bez względu na narodowość.

Wielowymiarowy wkład w życie miasta

S. Iwona była nie tylko zakonnicą i pielęgniarką, ale przede wszystkim człowiekiem o głębokiej wierze i samarytańskiej postawie. Jej życie było przykładem ofiarności, odwagi i patriotyzmu. Swoją działalnością i postawą s. Iwona wpisała się na stałe w pamięć mieszkańców Wschowy, stając się symbolem niezłomności i miłości bliźniego.

W imieniu Jolanty Pawłowskiej i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wschowa zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tym niezwykłym wykładzie.

Źródło: BPMiG we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl