TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozpoczęcie budowy kanalizacji sanitarnej w Małych Drzewcach

Wtorek, 17 października 2023 o 13:47, autor: 1
Rozpoczęcie budowy kanalizacji sanitarnej w Małych Drzewcach

Rozpoczęcie prac nad nowym projektem infrastrukturalnym w miejscowości Małe Drzewce niesie za sobą obietnicę poprawy jakości życia dla lokalnych mieszkańców.

Pierwsze kroki w realizacji projektu

Zakończona została pierwsza część etapu projektowego, która obejmowała opracowanie dokumentacji projektowej. W jej skład wchodziły plany dotyczące budowy:

  • sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej,
  • rurociągu tłocznego,
  • przepompowni ścieków sanitarnych,
  • instalacji elektrycznej zasilającej.

Postępy w pracach budowlanych

W ramach prac budowlanych zrealizowano już roboty związane z budową sieci sanitarnej grawitacyjnej. Te działania miały miejsce w pasie drogi gminnej, dokładnie na działce o numerze 240. W trakcie tych prac osadzono również studzienki. Obecnie trwają prace nad układaniem rurociągu tłocznego.

Oczekiwania i korzyści dla mieszkańców

Burmistrz Jolanta Wielgus podkreśliła znaczenie projektu dla lokalnej społeczności: „To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Małych Drzewiec, których nieruchomości zostaną podłączone do naszego systemu oczyszczania ścieków komunalnych. Długo zabiegaliśmy o realizację tego zadania. Udało się nam dopiąć wszelkie wymogi, pozyskać dofinansowanie i przystąpić do realizacji. Po wykonaniu tego zadania Gmina Szlichtyngowa w całości będzie skanalizowana”.

Wykonawca i finansowanie projektu

Za realizację robót odpowiada firma ZENEKTRANS Mateusz Stefaniuk z Konradowa. Całkowita wartość zadania wynosi 3.610.446,79 zł. Znaczącą część tej kwoty, dokładnie 3.538.237,85 zł, stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.


Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Zaorany
17.10.2023 15:06

No szkoda, że tak późno dowiedziałem się, dopiero teraz, że już po Was. No szkoda, głosowałbym może inaczej a tak głos poszedł na Tuska. Za 8 lat powiem sprawdzam i może dam szanse znowu Wam.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl