TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozbudowa drogi Sława - Lipinki. Inwestycja za 18 milionów złotych nabiera tempa

Środa, 14 lutego 2024 o 13:11, aktualizacja Środa, 19 czerwca 2024 o 12:04, autor: 0
Rozbudowa drogi Sława - Lipinki. Inwestycja za 18 milionów złotych nabiera tempa

Lipinki stały się placem intensywnych prac budowlanych związanych z rozbudową drogi powiatowej nr 1011F. W ramach inwestycji, której wartość przekracza 18 milionów zł zostanie wykonanych szereg działań infrastrukturalnych, w tym rozbudowa i poszerzenie niemal 4 km drogi oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego.

Sława - Lipinki. Zaawansowane prace i finansowanie

W ostatnim okresie wykonano korytowanie i przystąpiono do budowy ścieżki pieszo-rowerowej, co wymagało wycinki drzew znajdujących się na trasie przyszłej drogi. Aktualnie trwają prace nad instalacją kanalizacji deszczowej oraz frezowaniem istniejącej nawierzchni asfaltowej, co jest przygotowaniem do kolejnych etapów modernizacji.

Finansowanie tej znaczącej inwestycji zapewnione jest z różnych źródeł. Powiat Wschowski zabezpieczył ogromną część budżetu, pozyskując 9,7 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz dodatkowe 3,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wkład własny powiatu i gminy Sława wynosi odpowiednio 1,25 oraz 3,64 miliona złotych, co było możliwe dzięki podpisanemu porozumieniu przez Starostę Wschowskiego, Andrzeja Bielawskiego i Burmistrza Sławy, Cezarego Sadrakułę.

Organizacja ruchu i wyłączenia

W związku z prowadzonymi pracami, odcinek drogi powiatowej nr 1011F został tymczasowo wyłączony z ruchu. Ustanowiono objazdy przy wykorzystaniu dróg wojewódzkich: nr 319 (Stare Strącze - Krzepielów), nr 278 (Stare Strącze - Sława) oraz nr 318 - Sława/obwodnica: Rondo Lipińskie - ul. Okrężna (DW278). Zakaz ruchu nie obejmuje mieszkańców Lipinek, służb komunalnych i ratunkowych, transportu publicznego oraz pojazdów związanych z realizacją inwestycji.

Źródło: UM w Sławie, Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl