TworzymyGłos Regionu

reklama

Rowerowa edukacja i zabawa. Uczniowie z Osowej Sieni na wycieczce

Czwartek, 06 czerwca 2024 o 15:30, aktualizacja Czwartek, 06 czerwca 2024 o 15:42, autor: 0
Rowerowa edukacja i zabawa. Uczniowie z Osowej Sieni na wycieczce

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osowej Sieni spędzili dzień na rowerowej wyprawie. Wyruszyli ze szkoły, aby dotrzeć do Parku Wolsztyńskiego we Wschowie. Tam spotkali się z Arturem Obuchowiczem, który przygotował dla nich edukacyjną niespodziankę.

Spotkanie z Triathlonowym Tatą

Artur Obuchowicz przeprowadził półgodzinną pogadankę, w której poruszył ważne kwestie związane z bezpieczeństwem rowerzystów. Namawiał młodzież do noszenia kasków i opowiedział o swojej dyscyplinie sportowej, triathlonie. Zachęcał również do udziału w inicjatywie "Rowerowa Stolica Polski" i wsparcia w tym konkursie Wschowy.

Zobacz: Aktywna Wschowa rusza po Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Jak dołączyć do rywalizacji?

Ciekawostki i konkursy

Obuchowicz nie przyjechał z pustymi rękoma. Dzięki uprzejmości właściciela sklepu Rowerland zaprezentował cztery różne typy rowerów. To wzbudziło duże zainteresowanie uczniów. Na zakończenie spotkania odbył się quiz, w którym do wygrania były bidony ufundowane przez sklep Rowerland.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Czas na relaks i edukację

Po pogadance uczniowie udali się na lody i spędzili czas na aktywnym relaksie w Parku Wolsztyńskim. Następnie wzięli udział w pogadance na temat bezpieczeństwa, którą prowadzili lokalna straż miejska i policja. Uczniowie uczestniczyli też w krótkim pokazie udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Na zakończenie wycieczki zjedli obiad w Pizzerii Oaza.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl