TworzymyGłos Regionu

reklama

Roboty drogowe w Bagnie na ostatniej prostej (FOTO)

Środa, 11 października 2023 o 17:37, aktualizacja Środa, 11 października 2023 o 17:52, autor: 0
Roboty drogowe w Bagnie na ostatniej prostej (FOTO)

W małej miejscowości Bagno w gminie Sława odbywa się znacząca przemiana infrastrukturalna. Mieszkańcy obserwują intensywne prace drogowe, które objęły praktycznie wszystkie zakątki wsi.

Metamorfoza wsi Bagno

Zaawansowane prace trwają w Bagnie już od kilku miesięcy. W ramach projektu zostały wybudowane nowe chodniki, zjazdy do posesji oraz przeprowadzono renowację i odtworzenie przydrożnych rowów. Aktualnie ekipy skupiają się na budowie ostatniego zjazdu oraz wyrównaniu terenu. Wkrótce oczekuje się położenie ostatniej warstwy asfaltu.

Finansowanie inwestycji

Projekt drogowy w Bagnie został sfinansowany w dużej mierze dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych. Całkowity koszt inwestycji wynosi 4.077.703,08 zł. Z tej kwoty 3.996.149,02 zł pochodzi z pozyskanych środków, a pozostałe 81 554,06 zł to wkład własny gminy Sława.

Wykonawca prac

Odpowiedzialność za realizację inwestycji spoczywa na Przedsiębiorstwie Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa. Firma ma czas na zakończenie wszystkich prac do 3 stycznia 2024 roku.


Źródło/foto: Urząd Miejski w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl