TworzymyGłos Regionu

reklama

Remont dróg na osiedlu Jagiellonów. Umowa podpisana!

Piątek, 21 czerwca 2024 o 14:22, aktualizacja Sobota, 22 czerwca 2024 o 10:34, autor: 5
Remont dróg na osiedlu Jagiellonów. Umowa podpisana!

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, podpisał umowę na długo oczekiwany remont dróg na osiedlu Jagiellonów. Prace obejmą ulice Królowej Jadwigi, Zygmunta Starego oraz Jagiellońską. Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa. „Nieustannie pracujemy nad poprawą jakości infrastruktury drogowej naszego miasta i komfortu życia jego mieszkańców. Już niedługo będziemy mogli cieszyć się nowymi, bezpiecznymi i wygodnymi ulicami” - mówi burmistrz Konrad Antkowiak.

Zakres prac remontowych na os. Jagiellonów

Remont obejmuje nie tylko nową nawierzchnię ulic, ale również remont chodników tam, gdzie jest to konieczne. Ulice zyskają nową nawierzchnię wykonaną z wysokiej jakości mieszanek mineralno-asfaltowych. Przewidywany czas realizacji inwestycji to pięć miesięcy.

Zobacz: Z Osiedla Jagiellonów znikną dziury. Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę trzech ulic

Finansowanie projektu

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z programu Polski Ład w wysokości 2 milionów złotych. Dzięki tym środkom możliwa jest realizacja tak dużego przedsięwzięcia, które poprawi jakość infrastruktury drogowej na osiedlu Jagiellonów.

Zobacz: Sześć ofert na remont ulic na osiedlu Jagiellonów

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Ja
21.06.2024 23:32

Nie lepiej wybudować drogi tam gdzie ich w ogóle nie ma? Przecież na Jagiellonów są drogi, chodniki i oświetlenie. A na takim zaciszu nic. A każdy musi płacić podatki, choć ci z zacisza dużo wyższe. . .

avatar
~Robert
22.06.2024 08:21

Świetnie że będzie ten remont, bardzo mnie to cieszy.

avatar
~Gość
23.06.2024 10:00

Niech się za towarową wezmą a nie dobre drogi naprawiają

avatar
~Robert
23.06.2024 13:39

No zrobią te bo są w złym stanie proszę sobie zobaczyć z bliska. I może następną towarową bo tam jest faktycznie bardzo źle.

avatar
~marek
26.06.2024 08:22

POWIAT ZROBIŁ REMONT ULICY OGRODOWEJ. GMINA NIE ZROBIŁA JESZCZE REMONTU DZIURAWEGO CHODNIKA PRZY BLOKACH. TO PO CO JEST NADBURMISTRZ.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl