TworzymyGłos Regionu

reklama

Rada Miejska udzieliła poparcia burmistrz Wielgus. Absolutorium i wotum zaufania przyznane

Środa, 26 czerwca 2024 o 12:03, aktualizacja Środa, 26 czerwca 2024 o 12:11, autor: 0
Rada Miejska udzieliła poparcia burmistrz Wielgus. Absolutorium i wotum zaufania przyznane

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Szlichtyngowa, która odbyła się 25 czerwca, burmistrz Jolanta Wielgus otrzymała silne poparcie od radnych. Udzielono jej zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023.

Pozytywna ocena pracy burmistrz

Radni docenili wysiłki włodarza gminy, zatwierdzając sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za ubiegły rok. Dokumenty te uzyskały również pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze.

Burmistrz Jolanta Wielgus nie kryła zadowolenia z wyników głosowania. W swoim wystąpieniu podkreśliła: "Rok 2023 był kolejnym rokiem, w którym zrealizowano wiele zadań i inwestycji tych zaplanowanych w budżecie i tych, które zostały przyjęte do realizacji w ciągu roku budżetowego. Przyczyniły się one na podniesienie warunków i jakości życia naszych mieszkańców."

Rekordowe dofinansowania dla gminy

Szczególnie imponująca okazała się kwota pozyskanych środków zewnętrznych. W 2023 roku gminie udało się zdobyć dofinansowanie w wysokości 14 353 991 zł. To rekordowa suma, która pozwoliła na realizację wielu ważnych dla mieszkańców projektów.

Nowy radny w szeregach Rady Miejskiej

Sesja miała również uroczysty charakter z innego powodu. Ślubowanie złożył nowy radny, Michał Kurosz. Odebrał on zaświadczenie o wyborze z rąk Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej.

Podziękowania dla współpracowników

Burmistrz Jolanta Wielgus nie zapomniała o podziękowaniach dla osób, które przyczyniły się do sukcesu gminy. Wyraziła wdzięczność radnym obu kadencji za dobrą współpracę i zaufanie. Doceniła również pracę kierowników, dyrektorów i pracowników gminnych jednostek organizacyjnych, Urzędu Miasta i Gminy, sołtysów oraz stowarzyszeń i organizacji działających na terenie gminy.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl