TworzymyGłos Regionu

reklama

Przebudowa ulicy Wieniawskiego ruszyła pełną parą. Kierowcy, przygotujcie się na utrudnienia

Czwartek, 23 maja 2024 o 11:37, autor: 2
Przebudowa ulicy Wieniawskiego ruszyła pełną parą. Kierowcy, przygotujcie się na utrudnienia

Trwa przebudowa ulicy Wieniawskiego, która obejmuje trzy odcinki drogi o szerokości co najmniej 5,5 metra. W ramach inwestycji wykonana zostanie kompletna przebudowa nawierzchni z kostki brukowej, przygotowanie podłoża, odwodnienie oraz nowe chodniki. Dodatkowo powstaną zjazdy do posesji, a jezdnie zostaną ograniczone krawężnikiem najazdowym betonowym.

„To długo wyczekiwany przez mieszkańców remont, który znacząco podniesie komfort poruszania się w tej okolicy. Dziękuję za cierpliwość do tych chwilowych niedogodności w poruszaniu się” – mówi burmistrz Konrad Antkowiak.

Koszt i dofinansowanie inwestycji

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 940 000 złotych, z czego ponad 650 000 złotych pochodzi z dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace obejmują m.in. przygotowanie podłoża, wykonanie nawierzchni oraz odwodnienia, a także budowę nowych chodników i zjazdów do posesji.

Czasowe utrudnienia

Prace drogowe powodują czasowe utrudnienia w ruchu, jednak są one niezbędne do poprawy infrastruktury drogowej w mieście. Kierowcy i piesi muszą liczyć się z chwilowymi niedogodnościami, które jednak mają na celu długoterminowe polepszenie komfortu poruszania się po ulicy Wieniawskiego.

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~;)
23.05.2024 23:14

... a ja myślałem, że to ul. Chopina... życie cały czas nas zaskakuje...

avatar
~Ja
24.05.2024 23:59

A kiedy pozostałe ulice?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl