TworzymyGłos Regionu

reklama

Ulica Wieniawskiego przejdzie totalną metamorfozę. Właśnie ruszył przetarg

Środa, 27 grudnia 2023 o 14:58, aktualizacja Środa, 27 grudnia 2023 o 15:11, autor: 7
Ulica Wieniawskiego przejdzie totalną metamorfozę. Właśnie ruszył przetarg

Do 12 stycznia 2024 r. potrwa postępowanie przetargowe dotyczące przebudowy ulicy Wieniawskiego we Wschowie. Po remoncie ulica zyska zupełnie nowe oblicze, co z pewnością ucieszy mieszkańców okolicznych domków jednorodzinnych.

Kompletna przebudowa od podstaw

W ramach planowanej inwestycji ulica Wieniawskiego przejdzie całkowitą przebudowę. Nie będzie to jedynie kosmetyczna zmiana, ale gruntowna renowacja - od wymiany nawierzchni z kostki brukowej, poprzez przygotowanie podłoża, aż po wykonanie odwodnienia oraz nowego chodnika.

Z myślą o bezpieczeństwie i komforcie

Przebudowa ulicy Wieniawskiego ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu ruchu w tym rejonie. Trzy odcinki drogi o szerokości min. 5,5 m, ograniczone krawężnikami najazdowymi betonowymi, to gwarancja lepszej organizacji ruchu. Dodatkowo planowane są zjazdy do posesji oraz nowy chodnik, co znacząco ułatwi życie mieszkańcom.

Finansowanie projektu

Całkowita wartość inwestycji to ponad 940 000 złotych, z czego aż 70% stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wynoszące ponad 650 000 złotych.

Czytaj również: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Znamy wyniki w powiecie wschowskim

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
28.12.2023 23:28

Czyli zamiast placów zabaw w parku wolsztyńskim można było zrobić 10 takich ulic?!

avatar
~DO -(Mieszkańca)
29.12.2023 07:33

A może pseudo "mieszkańca" , bowiem jeśli kogoś stać na zakup działki budowlanej i budowę domku rodzinnego to niech go będzie stać na te parę metrów drogi koło swojej posesji !!! <> proste jak świński ogon, a nie teraz żebranie od Nas Wszystkich Mieszkańców, z naszych podatków na ich osobistą wygodę!. A może jak tak super - bezczelnie i samolubnie wytykasz nam nasze lokalne inwestycje, które nasz Przedsiębiorczy Burmistrz wybudował dla Nas wszystkich !!!!! - słuchaj!!!! - dla Nas Wszystkich i masz taki sobie z czapy wzięty przelicznik to dla przypomnienia powiem ci pseudo mieszkańcu ile by było lokalnych inwestycji jakby ta twoja pisowska władza prze te ostatnie 8 lat nie ograniczyła Nam dochody do budżetu UM i G odpisów z podatków PIT i CIT, jakby ta totalna pis władz nie zmarnowała miliardów złotych na nieudane inwestycje jak np. elektrownia Ostrołeka, prom w Szczecinie , 70 milionów w błoto w sprawie kopert sasina , "listy milionerów". "Willa plus pis", a teraz te milionowe zarobki dla pseudo dziennikarzy ich tvppis !!!!!!! itd. Dlatego nie wcinaj się w nasze lokalne inwestycje, które slużą nam wszystkim !!!!!!. Bez tej twojej szczujni !!!!!!.

avatar
~Mieszkaniec
30.12.2023 20:12

Nikt nie może wykonywać żadnych prac na drodze, nawet przed swoim domem. Chyba, że jest to droga prywatna. W przeciwnym razie czeka kara od gminy. Więc nie takie to proste..

avatar
~Podatnik
30.12.2023 00:26

Na os. Unii Europejskiej jest już ponad 150 domów a burmistrz ma gdzieś, żeby chociaż 100 metrów drogi zrobić. W ostatnich latach była ku temu znakomita okazja, bo rząd dawał na to ogromną kasę. Czekam już 18 lat na drogę, znów pozostaje mieć nadzieję, że kolejny burmistrz będzie lepszy.

avatar
~Maciek
31.12.2023 13:29

Nie twierdzę, że doga się wam nie należy ale są osiedla które czekają na drogę po 30 - 35 lat.

avatar
~ja
30.12.2023 18:29

od kiedy kostka brukowa leży na ul. wieniawskiego, chyba ze pod tonami ziemi się schowała

avatar
~@/"podatnik"
31.12.2023 09:25

Zwracam ci uwagę, że My wszyscy jesteśmy w tym mieście, gminie, powiecie PODATNIKAMI !. I jakoś tylko tacy jak ty samoluby i frustraci co to przez ostatnie 30 lat nic nie robili i nic nie wymagali od swoich poprzedników zajmujących stołek burmistrza w UM i G Wschowa, a teraz się oświecili i wszystko chcą dla siebie po tych zaledwie 4 latach Naszego Nowego pana Burmistrza Antkowiaka !!!. Jeśli cię stać na kupno działki budowlanej, budowę domku to i NIECH cię będzie stać na te 2 - 3 metry drogi przed twoja i tobie podobnych drogi przed waszymi posesjami , a nie żądacie ich OD NAS - Tak !!! - Od Nas , bowiem my wszyscy jesteśmy podatnikami , cwaniaczku !!!!!. Do roboty !!!!. Przy okazji nadchodzącego Nowego Roku 2024 Dużo Zdrowia i Nowych inwestycji dla Naszego Miasta i Gminy życzymy panu Burmistrzowi Antkowiakowi i nowej wygranej w 2024....... !!! Wygramy !!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl