TworzymyGłos Regionu

reklama

Przebudowa świetlicy wiejskiej w Wyszanowie wznowiona. Obiekt przechodzi metamorfozę za prawie 3 miliony zł

Poniedziałek, 26 lutego 2024 o 10:16, aktualizacja Poniedziałek, 26 lutego 2024 o 11:13, autor: 2
Przebudowa świetlicy wiejskiej w Wyszanowie wznowiona. Obiekt przechodzi metamorfozę za prawie 3 miliony zł

Po krótkiej przerwie wznowiono prace budowlane przy przebudowie i termomodernizacji świetlicy wiejskiej w Wyszanowie. Chwilowy przestój był wynikiem nieprzewidzianych problemów technicznych, które wyszły na jaw dopiero podczas remontu. W planach jest gruntowna modernizacja obiektu, która obejmuje nie tylko ocieplenie ścian, dachu i podłogi, ale również całkowitą przebudowę wewnętrzną oraz zagospodarowanie terenu wokół świetlicy.

W Wyszanowie prace znów idą pełną parą

Aktualnie trwają działania mające na celu zabezpieczenie terenu przed demontażem starych elementów konstrukcyjnych. Następne etapy to wylanie wieńca oraz montaż nowej więźby dachowej. Ostateczny cel to stworzenie przestrzeni przyjaznej i dostępnej dla wszystkich mieszkańców, w tym osób z trudnościami w poruszaniu się. Przebudowana świetlica zyska m.in. nową kuchnię, nowoczesne sanitariaty i udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Modernizacja z myślą o przyszłości

Zakres prac jest szeroki i obejmuje wymianę instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, a także stolarki okiennej i drzwiowej. Budynek zostanie ocieplony, co przyczyni się do zmniejszenia kosztów utrzymania i zwiększenia komfortu użytkowania. Powiększone zostaną również zaplecze kuchenne oraz sanitariaty, co zdecydowanie poprawi funkcjonalność świetlicy.

Przebudowa świetlicy wiejskiej w Wyszanowie - finansowanie projektu

Realizacja zadania jest możliwa dzięki znacznemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które wynosi ponad 1,2 mln zł. Całkowita wartość inwestycji to blisko 3 mln zł, a prace budowlane prowadzi renomowana firma HUB „JAN-MAR”. Zakończenie projektu zaplanowano na koniec bieżącego roku.

Zobacz: Gmina Szlichtyngowa chwali się inwestycjami. Tyle udało się zrobić w ostatnich miesiącach (VIDEO)

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~mieszkaniec
26.02.2024 10:46

I komu to potrzebne, chyba dla tych tysięcy sztuk bydła pod Wyszanowem.

avatar
~nowy rząd chwalić
26.02.2024 16:42

Brawo dla p. Tuska, mieszkańcy się cieszą, przyda się na imprezy. Na PiS już nie głosujemy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl