TworzymyGłos Regionu

reklama

Przebudowa Stadionu Miejskiego w Sławie ma zakończyć się za 17 miesięcy. Burmistrz właśnie podpisał umowę

Wtorek, 26 marca 2024 o 15:20, autor: 0
Przebudowa Stadionu Miejskiego w Sławie ma zakończyć się za 17 miesięcy. Burmistrz właśnie podpisał umowę

Długo oczekiwane zmiany na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie wreszcie nabierają realnych kształtów. Właśnie została podpisana umowa, która umożliwi przekształcenie tego obiektu w nowoczesny kompleks sportowy. Prace ruszają na dniach, a ich ukończenie zaplanowano na okres 17 miesięcy.

Od stadionu do kompleksu sportowego

Zapowiedziano szereg gruntownych zmian, które zdecydowanie wykraczają poza prostą modernizację obecnego obiektu. Oprócz wymiany murawy stadionu, przewiduje się rozbudowę trybun oraz znaczące ulepszenie zaplecza szatniowo-sanitarnego. To jednak nie wszystko. Dzięki planowanym inwestycjom, obiekt zyska nowe funkcjonalności, takie jak bieżnia lekkoatletyczna oraz stanowiska do skoku w dal, skoku wzwyż i pchnięcia kulą. Co więcej, montaż nowoczesnego oświetlenia umożliwi korzystanie ze stadionu również po zmroku, co znacząco poszerzy możliwości treningowe dla sportowców.

Finanse i wsparcie

Całkowity koszt przedsięwzięcia to blisko 11 milionów złotych, z czego znacząca część, bo aż 7,8 miliona, pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - edycja ósma. Resztę kwoty, czyli ponad 3 miliony, stanowi wkład własny samorządu. Wykonawcami projektu są MPROJEKT PLUS Sp. z o.o. z Leszna oraz TRAWMAR EKSPERT Sp. z o.o. z Daszewic.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl