TworzymyGłos Regionu

Prokuratura ujawnia nowe informacje ws. tragicznej śmierci ojca i córki

Wtorek, 09 maja 2023 o 12:21, aktualizacja Wtorek, 09 maja 2023 o 12:49, autor: 10
Prokuratura ujawnia nowe informacje ws. tragicznej śmierci ojca i córki

W ostatnich tygodniach śledztwo dotyczące tragicznej śmierci ojca i córki w powiecie wschowskim wzbudziło ogromne poruszenie opinii publicznej. Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową we Wschowie dochodzenie skupia się na ustaleniu okoliczności i motywu zabójstwa. Śledczy ujawniają, że ofiary odnalezione w okolicach Przyczyny Dolnej miały liczne rany kłute i cięte.

Opis zdarzenia

29 kwietnia, w jednym z samochodów zaparkowanych przy polnej drodze w okolicach Przyczyny Dolnej w powiecie wschowskim, znaleziono zwłoki 41-letniego mężczyzny i jego 13-letniej córki. Obydwoje mieli liczne rany kłute i cięte na ciele. Podczas oględzin miejsca zbrodni znaleziono narzędzia, które odpowiadają mechanizmowi powstałych ran. Obecnie trwają intensywne czynności procesowe, a do sprawy zaangażowano specjalistów z zakresu medycyny sądowej, genetyki, daktyloskopii, mechanoskopii oraz pożarnictwa.

Sądowo-lekarska sekcja zwłok

Sądowo-lekarskie sekcje zwłok przeprowadzone 30 kwietnia potwierdziły, że rany na ciele ojca i córki, głównie w okolicach klatki piersiowej, głowy i szyi, były prawdopodobnie śmiertelne. W celu dokładniejszych badań pobrano również materiał biologiczny, który pozwoli na jednoznaczne potwierdzenie przyczyny zgonu. Ostateczne wyniki badań zostaną ogłoszone po przeprowadzeniu dalszych analiz.

Postępowanie

W związku z tą tragiczną sprawą, prokuratorzy prowadzą intensywne czynności procesowe. Powołano szereg biegłych z różnych dziedzin, takich jak medycyna sądowa, genetyka, daktyloskopia, mechanoskopia i pożarnictwo. Ich wiedza i doświadczenie są niezbędne do ustalenia wszystkich faktów oraz rekonstrukcji przebiegu zdarzeń.

Dotychczasowe ustalenia sugerują, że istniał konflikt rodzinny między ojcem a matką dziewczynki. Wedle informacji Elka.pl wynika, że 41-latek nie mieszkał razem z rodziną, a w dniu tragedii sprawował opiekę nad 13-latką.

Wersje śledcze

Prokuratorzy weryfikują różne wersje śledcze, jednak na obecnym etapie śledztwa nie są udzielane szczegółowe informacje. Prowadzący postępowanie starają się skoncentrować na zbieraniu i analizie zgromadzonego materiału dowodowego, aby ustalić jedną, najbardziej prawdopodobną wersję wydarzeń. Decyzje dotyczące ujawnienia dodatkowych informacji będą podejmowane w trosce o dobro postępowania przygotowawczego.

Sprawę bada Prokuratura Rejonowa we Wschowie

Śledztwo w sprawie tragicznej śmierci ojca i córki w powiecie wschowskim nadal trwa. Prokuratura Rejonowa we Wschowie podejmuje wszelkie możliwe środki, aby ustalić pełny zakres faktów i odpowiedzialności za to przestępstwo. 

Źródło: PAP, elka.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Hmmm
09.05.2023 13:10

Trochę to dziwne że obydwoje mieli liczne rany. Skoro niby on najpierw zabił córkę to jeszcze można jakoś wytłumaczyć jej obrażenia...ale jego ?? No nikt się nie tnie po głowie czy dźga w klatkę tylko jedno czyste cięcie pod szyją i koniec...sprawa na pewno nie jest tak oczywista jak wygląda.

avatar
~KPP
09.05.2023 14:48

A gdzie jest napisane,ze to ojciec zabił Sherloku? Ludzie i ich domysły.Do "kryminalnej" idzcie pracować.

avatar
~xyz
09.05.2023 15:39

To ludzie zrobili z tego Pana mordercę, sami snując przypuszczenia. Bardzo łatwo kogoś ocenić, ale nikt nie potwierdził, że to on.

avatar
~obywatel RP
11.05.2023 06:15

ŚLEDZTWO JEST JUZ PROWADZONE WYŁACZNIE W KIERUNKU ZABÓJSTWA NIE SAMOBUJSTWA. TROCHE SZACUNKU DO ZMARŁYCH W SZEGÓLNOŚCI DO OJCA Z KTOREGO ZROBIONY MORDERCĘ.

avatar
~Wszystko jest możliwe.
09.05.2023 15:27

Ireneusz Sekuła też się sam zastrzelił. Raz strzelił do siebie na postrach, a dwa razy śmiertelnie.

avatar
~UGS
09.05.2023 16:06

Nawet jeżeli dojdą jak to było naprawdę co jest bardzo wątpliwe to nikt społecznie z portalu się tego nie dowie

avatar
~Were
09.05.2023 18:07

Oj, zw, bardzo stronniczy artykuł. Nieładnie.

avatar
~Pan ja
10.05.2023 07:36

Taka ciekawostka, że nasi policjanci po służbie sami mówią, że to pewne że facet zabił córkę a potem sobie brzuch porozcinał. (on nie miał ran kłutych)

avatar
~Ciekawski
11.05.2023 08:28

Tak, a później jeszcze wrzucił nóż pod auto, który późnej ktoś znalazł, ciekawe...

avatar
~.......
10.05.2023 18:40

Albo nienawidził córki albo kochał niewłasciwie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl