TworzymyGłos Regionu

Pożar w miejscowości Głuchów: wymagająca akcja strażaków trwała 8 godzin (FOTO)

Sobota, 29 kwietnia 2023 o 09:07, aktualizacja Sobota, 29 kwietnia 2023 o 09:32, autor: 2
Pożar w  miejscowości Głuchów: wymagająca akcja strażaków trwała 8 godzin (FOTO)

W piątek wieczorem doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Głuchowie, który wymagał zaangażowania około 60-65 strażaków i 14 zastępów straży pożarnej. Palił się dach, który był kryty strzechą.

Działania straży pożarnej

W akcji brały udział jednostki straży pożarnej z JRG Wschowa, OSP Sława, OSP Stare Strącze, OSP Śmieszkowo, OSP Wschowa, OSP Siedlinca, OSP Konotop, OSP Lubięcin oraz JRG Świebodzin i patrol policji. Nadzór nad prowadzonymi działaniami na miejscu prowadził Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie. Do akcji zostało również zaangażowane Pogotowie Energetyczne. Zabezpieczeniem powiatu zajęli się druhowie z OSP Lgiń.

Charakterystyka pożaru

Grubość poszycia dachowego oraz struktura i zaawansowanie pożaru jednoznacznie wskazywały na pożar bez widocznych źródeł ognia, który wszedł w strukturę poszycia. Działania trwały około 8 godzin i zostały zakończone o godzinie 4:00.

Brygadier Krzysztof Piasecki ze straży pożarnej we Wschowie podkreślał, że pożar był specyficzny i wymagał wyjątkowego działania. Strażacy byli zmuszeni do ewakuacji mienia znajdującego się wewnątrz budynku, aby zapobiec jego zniszczeniu.

Opanowanie sytuacji

Dzięki szybkiej reakcji straży pożarnej oraz skoordynowanemu działaniu jednostek udało się opanować sytuację. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Źródło/foto: OSP Sława, OSP Krzepielów, tvn24

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Qqer
29.04.2023 09:52

Zakazać budowy dachów z takiech materiałów.

avatar
~iza
29.04.2023 13:21

Qqer pełna zgoda

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl