TworzymyGłos Regionu

reklama

Poseł Józefaciuk odwiedził SOSW. „Szkoła nie jest miejscem na politykowanie”

Poniedziałek, 10 czerwca 2024 o 13:34, aktualizacja Poniedziałek, 10 czerwca 2024 o 14:20, autor: 41
Poseł Józefaciuk odwiedził SOSW. „Szkoła nie jest miejscem na politykowanie”

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wschowie gościł posła Marcina Józefaciuka z Platformy Obywatelskiej. Poseł spotkał się z uczniami i nauczycielami, aby porozmawiać m.in. o potrzebach osób niepełnosprawnych, rozwoju osobistym i zawodowym oraz edukacji specjalnej. Józefaciuk odpowiadał na pytania, poruszając także tematy biegania, relacji międzyludzkich, emocji oraz swojej roli jako posła.

Różnorodne tematy w luźnej atmosferze

Podczas spotkania poseł Józefaciuk opowiadał o potrzebach osób niepełnosprawnych, rewalidacji i edukacji specjalnej, a także o roli nauczycieli. Uczniowie usłyszeli również o jego doświadczeniach z biegami ultramaratońskimi oraz o osobistych wyzwaniach. Poseł zwrócił uwagę na znaczenie wychodzenia poza swoją strefę komfortu i próbowania nowych rzeczy. „Naprawdę warto się rozwijać, warto wychodzić poza swoją sferę komfortu i próbować nowych rzeczy” – mówił Józefaciuk, który podczas swojej wizyty w SOSW poprowadził również zajęcia sportowe i kulinarne, a także spotkał się z uczestnikami WTZ.

Katolicka Wschowa: Szkoła wolna od polityków!

Wizyta posła Józefaciuka wywołała spore emocje w lokalnym środowisku katolickim. Przed budynkiem SOSW zawisł baner z napisem „Szkoła wolna od polityków”, a na facebookowej stronie Katolickiej Wschowy pojawił się krytyczny wpis przestrzegający rodziców. Ponadto na spotkaniu pojawił się radny powiatowy z ramienia PiS, Mieczysław Guzewicz.

W związku z kontrowersjami zapytaliśmy posła, czy szkoła rzeczywiście powinna być wolna od polityki. „Szkoła nie jest miejscem na politykowanie. Przyjechałem tutaj tylko i wyłącznie jako nauczyciel” - zadeklarował poseł Józefaciuk, jednocześnie ciesząc się z obecności radnego Guzewicza. „Nie jestem politykiem i dlatego cieszę się, że jedna z osób z zarządu była obecna podczas spotkania, bo też mogła zobaczyć, że tutaj polityki nie robimy” - powiedział.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

avatar

avatar
~Katolicka Wschowa
10.06.2024 14:43

Proszę zwrócić uwagę na niebezpieczny precedens. Do tej pory zdarzały się wizyty polityków w szkołach mające zazwyczaj charakter gospodarczy lub inny związany z działalnością szkoły. Nie był to jednak udział polityka w prowadzeniu zajęć dla uczniów. Proszę sobie wyobrazić, że posłowie (nauczyciele lub pracownicy naukowi) których jest spora reprezentacja w sejmie wchodzą do szkół. Nie należy się zgadzać na takie działanie. Wyobraźmy sobie sytuację, że po zmianie władzy przyjeżdża poseł Czarnek i prowadzi lekcje. Czy byłoby to dla Was akceptowalne? Zostawmy szkołę bez polityki niezależnie od sympatii politycznych. Poseł Józefaciuk mimo, że jest nauczycielem to wszedł do polityki i jest bardziej kojarzony jako wyrazisty, kontrowersyjny polityk niż nauczyciel stąd nasz sprzeciw.

avatar
~qaz
10.06.2024 17:51

Po to są posłowie żeby byli blisko ludzi i znali ich problemy. Jak taki poseł ma poznać problemy młodych ludzi? Stać pod szkołą i zagadywać młodzież? No nie, najskuteczniej zorganizować pogadankę dla większej grupy. Jak Guzewicz uważa że Józefaciuk prowadził agitację, to niech powiadomi odpowiednie organy o złamaniu Kodeksu Wyborczego.

avatar
~Maria
10.06.2024 19:35

Była Pani Rafalska i nikt zamętu nie robił. Bardzo dużo krzyczycie a jakie działania idą za waszym krzykiem. Ile rodzin które mają dzieci z niepełnosprawnością wsparła Katolicka Wschowa? Nie ma chętnych do pracy w opiece wytchnieniowej, Ile osób wsparliście tak dla idei z poczucia obowiązku pomocy. Gdyby Jezus żył w dzisiejszych czasach nigdy by się nie posunął do takich rzeczy aby w mediach społecznościowych siać zamęt. Przez takie zachowania słowo katolicyzm traci na wartości. W tej kwestii mogą zabierać głos rodzice tych dzieci a nie Katolicka Wschowa. Więc proszę się wziąć za niesienie pomocy potrzebującym, takiej realnej pomocy a nie robienie zadymy w mediach społecznościowych

avatar
~Anonim
10.06.2024 19:46

Paranoja, lećcie z tym banerem pod I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica

avatar
~Do qaz
10.06.2024 19:48

Szkoła powinna być neutralna światopoglądowo co wynika z konstytucji RP.

avatar
~Do katolickiej
10.06.2024 19:55

To ja proponuję zlikwidować lekcje religii w szkołach. Owszem jest to dobrowolne ale bardzo często rodzice posyłają na nią dzieci wbrew ich woli, a szkolnictwo w żadnym stopniu nie powinno być łączone z jedną religią. Ida. Waszym tokiem myślenia w szkołach powinny odbywać się również lekcje innych wyznań tak aby nie zamykać się na jedno. A co więcej to właśnie Pan Guzewicz znakomicie obrzydził mi religię w liceum, zamiast nauczać skutek był całkowicie odwrotny.

avatar
~do Maria
10.06.2024 21:40

Zdaje się, że pani nie rozumie różnicy pomiędzy obecności polityka w szkole a uczestnictwem takowego w zajęciach. Trudno nawet się odnieść skoro jest to napisane w pierwszym komentarzu KW, którego chyba nie raczyła pani przeczytać. Każda inicjatywa KW (EDK, piknik, marsz) ma w swoim założeniu i działaniu pomoc konkretnej osobie lub organizacji. Problem w tym, że sprawa dotyczy posła KO, gdyby dotyczyła uczestnictwa w zajęciach polityka pis-u wasze zdanie byłoby odmienne. Proszę zastanowić się jak się nazywa takie podejście?

avatar
~do Katolickiej Wschowy
11.06.2024 10:23

Poseł Czarnek był nieakceptowalny jako minister i jako poseł. Wypowiada się bardzo agresywnie. Akceptowalny był tylko w jednym miejscu - we wrocławskiej operetce na urodzinach działacza pisu. Jak nie wiecie o co chodzi, to proszę wygooglować. To dopiero był skandal!

avatar
~ja
11.06.2024 14:34

Ciekawe, że w przeszłości odwiedzający SOSW nie spotykali się z taką negacją. Mam wrażenie, że gdyby to była osoba z opozycji to wszystko byłoby ok. Jak zwykle zakłamanie

avatar
~Załamana
10.06.2024 14:48

To jest po prostu obrzydliwe… na prawdę zabraliście gościa, który krzyczy za aborcja, do niepełnosprawnych dzieci?! I co on im powiedział? Wolałabym, żebyście się nie urodzili i walczę o prawo do zabijania takich jak Wy?! Aż mi się wymiotować zachciało…

avatar
~Maria
10.06.2024 21:56

Popieranie aborcji to znaczy dać wolny wybór, osobom których to dotyczy. A najwięcej mają do powiedzenia te osoby, których te problemy nie dotknęły. Tak i ten Pan bardzo wspiera osoby niepełnosprawne. Może najpierw warto poczytać, dowiedzieć się czegoś więcej o drugiej osobie, a nie na podstawie wpisu Katolickiej Wschowy, robić gówno burzę.

avatar
~K.K
10.06.2024 15:57

Ten kołtuński klubik katolickiej Wschowy mógłby sam nie politykować.Niedawno zawiesili w przestrzeni publicznej idiotyczny baner .Bigoci i obłudnicy mogliby zajać się czymś pożytecznym a nie krytykanctwem i praniem mózgu starym babciom.

avatar
~Maks
11.06.2024 11:06

Jak widać komentarz nacechowany miłością i szacunkiem zwłaszcza dla osób starszych… ludzie

avatar
~Ja
10.06.2024 17:56

Wasza działalność i robienie zamętu w tej kwestii nie przystoi katolikom. Proszę się nad tym głęboko zastanowić. Nawet Panowie z katolickiej Wschowy nie znacie, nie rozmawialiście z panem Marcinem. Wielka szkoda, bo to wysoce inteligentny człowiek. Pozostaje modlitwa o przywrócenie Panom Bożej mądrości i miłości bliźniego.

avatar
~Katolicka Wschowa
10.06.2024 19:45

Działalność Pana Marcina jest znana i dostępna w internecie. Zdaje się, że ten komentarz jest wyobcowany z wiedzy na ten temat. Fałszywe pojęcie katolicyzmu opiera się na tym, że katolik ma być bierny i mierny. Nie zabierać głosu w żadnej sprawie nawet jeżeli jest atakowany. Takie przejawy bezpośrednich ataków na wiarę chrześcijańską można znaleźć wiele wystąpieniach posła.

avatar
~Kasia
10.06.2024 20:48

"Wysoce inteligentny człowiek" no tak jeśli mierzyć miarą obecnej pseudointeligencji to tak zgadza się.

avatar
~Odpowiedź do Maksa od K.K
11.06.2024 11:40

Tak ,nacechowany miłoscią do starszych ,czyli do siebie lat 77 ,do męża lat 79 .Wiem o czym piszę .Ten klub to zbierania bigotów i hipokrytów przed którymi niektóre babcie ( młodsze ode) chętnie by klękały .

avatar
~Pytanie.
10.06.2024 21:41

Czy ktoś z Katolickiej Wschowy byl na tym spotkaniu, żeby się wypowiadać? Tak naprawdę ani poglądy polityczne, ani wiara, ani nawet słowa nie czynią nas Człowiekiem. To czyny, to wrażliwość, to otwarte serce. I dzisiaj właśnie to powinno być najważniejsze. To Człowieczeństwo.

avatar
~Ja
10.06.2024 21:47

Ok Panie prezesie Katolickiej Wschowy musi Pan jeszcze wiele się nauczyć, czerpać wiedzę z różnorodnych źródeł a nie tylko z internetu. To co siejecie w społeczeństwie jest sprzeczne z poszanowaniem drugiego człowieka. Proszę zająć się katolicyzmem , pouczeniem i przede wszystkim ocenianien drugiego człowieka na swoim prywatnym podwórku(jeżeli czerpie Pan z tego przyjemność).

avatar
~Prezes
11.06.2024 10:46

Nie zamierzam czerpać swojej wiedzy z telewizji jak robi to większość oponentów. Jestem umówiony na spotkanie z panem Marcinem. Szkoda, że nie mogliśmy się spotkać w SOSW. Z Panem posłem zgadzamy się w kwestii szkoły wolnej od polityki. Problem w tym, że pan poseł jest nauczycielem i politykiem. Tutaj pojawia się pewien problem, który mamy zamiar omówić. Katolicyzm jest jasno określony w nauczaniu KK choćby w katechizmie.

avatar
~Urszula Chudak
10.06.2024 22:29

Myślę, że o charakterze spotkania pana posła z młodzieżą w SOSW, o nastrojach tam panujących, mogą się wypowiadać tylko ci, którzy w nim uczestniczyli jak np. Pan Radny Guzewicz. Na zdjęciu nr 11, nie wygląda on na osobę zbulwersowaną, zażenowaną czy zdenerwowaną treściami, wypowiadanymi przez pana posła. Powiedziałabym, że raczej nawet jest odwrotnie. Chętnie bym usłyszała jego opinię - bo innych uczestników słyszałam i wszystkie były bardzo, ale to bardzo pozytywne. Uczestniczyłam natomiast w drugiej, mniej oficjalnej części spotkania, na Placu Kosynierów. Widziałam radość uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Widziałam z jaką ufnością podchodzili do niego, by opowiedzieć o swoich sukcesach. Natomiast wręczony mu na koniec spotkania własnoręcznie wykonany prezent, nie mógł pozostawić obojętnymi obserwujących. Mnie w każdym razie, zrobiło się wilgotno pod powiekami. No to wszystkiego dobrego do piątku, kiedy znowu te dzieciaki odwiedzi znakomity gość z Warszawy.

avatar
~Maria do Katolickiej coś tam
10.06.2024 23:30

Sęk w tym że w tej szkole była pani Rafalska o ile się nie mylę jest z PISu! Proszę spojrzeć w galerie. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Katolicka Wschowo, kto jest moderatorem? Co za osoba się pod tym kryje? za banerem znad przeciwka SOSW? Proszę się zastanowić nad wpisami. Nieupubliczniać bzdur bo za chwilę ktoś pociągnie was do odpowiedzialności i sprostowania postu który opiera się na waszych wymysłach.

avatar
~KW
11.06.2024 11:09

Wydaje mi się, że nie czytają państwo wpisu ze zrozumieniem. Proszę spojrzeć na pierwszy komentarz. Nie chodzi o obecność polityka w szkole tylko na zajęciach. Czy pani Rafalska prowadziła lekcje? Głową muru nie przebijemy…

avatar
~Nikoś Dyzma
10.06.2024 23:32

Jeszcze brakuje abyście ten artykuł umieścili u siebie na stronie facebookowej aby mieć wsparcie w komentarzach?

avatar
~Wschowianin
11.06.2024 08:40

A ja bym chciał aby do naszego liceum Zana przyjechał Pan Jarosław Kaczyński :). Zobaczymy ile by miał ko.entarzy ? Co ? WSCHOWIANIE jesteście tak obłudni i zakłamani że się słuchać tego nie chce . Litujecie się nad zwierzątkami a popieracie aborcję . Ktoś kto jest za aborcją daje zgodę na zabijanie takich dzieci . A tu nagle przyjeżdża Pan polityk i sobie lekcje prowadzi ? Który polityk prowadzi lekcje ? Zwariowaliście czy co ?

avatar
~Do wschowianina
12.06.2024 00:03

A kto powiedział że ten polityk prowadził lekcje! Proszę się zapoznać z jego programem pobytu i nie szerzyć kłamstw tak jak katolicka Wschowa.

avatar
~Ewa
11.06.2024 09:10

Głupi pomysł zaproszenia pana posła. MARNE TO BYŁO... i niepotrzebne zamieszanie

avatar
~Anna
11.06.2024 11:55

Czy Pan poseł opanował już jaki jest trójpodziału władzy?Poza tym trudno mi sobie wyobrazić co robi w szkole specjalnej poseł, który jawnie walczy o możliwość zabijania m.in. uczniów takich szkół..

avatar
~Do Anny
12.06.2024 00:08

Jeżeli ktokolwiek popiera aborcję to popiera możliwości wyboru a nie zabijania takich uczniów. Przypomnę że jest wiele różnych sytuacji gdzie ludzie decydują się na ten krok i niekoniecznie to są diagnozy o niepełnosprawności. Każdy człowiek ma prawo wyboru i ani katolicka Wschowa ani pani tego nie ma prawa zabronić

avatar
~Droga Anno
12.06.2024 09:46

Nie walczy o możliwość zabijania a o możliwość wolnego wyboru dla wszystkich kobiet ! Ale wy pisiory tego nie rozróżniacie i zasłaniacie się morderstwami a nie prawem wyboru.

avatar
~Jadzia
11.06.2024 12:25

A ja wolałabym na takim spotkaniu zobaczyć posła Brauna niż tę pisankę

avatar
~Do Katolickiej Wschowy
11.06.2024 23:47

Skąd pan może wiedzieć kto prowadził lekcje jeśli pan tam nie był. Rozumiem że pod tymi komentarzami kryje się osoba która prowadzi sprzedaż części AGD na której wisiał baner. Oczywiście panie Rafalska gotowała razem z kucharzem. Tak mało Pan wie Czy ktoś nie doniósł.

avatar
~KW
12.06.2024 22:02

Pan Józefaciuk został zaproszony m.in do prowadzenia lekcji WOS, W-F itd. Katolicka Wschowa to kolektyw. W KW są również nauczyciele z różnych szkół w tym z SOSW. Prezes stowarzyszenia sąsiaduje z SOSW dlatego banery zawisły koło szkoły. Jak zostanie zaproszony jakikolwiek inny polityk do prowadzenia lekcji będziemy również protestować. W pierwszym komentarzu napisaliśmy, że zdarzają się wizyty polityków w szkołach ale nie zgadzamy się na udział polityków w prowadzeniu lekcji. Ponadto prezes stowarzyszenia jest umówiony na spotkanie z posłem Józefaciukiem, taka jest wola obu stron.

avatar
~Tomek
12.06.2024 10:18

Tego Józefaciuka zaprosiliście? Mój umysł czuje się obrażony. Widocznie trzeba was zamknąć.

avatar
~N
13.06.2024 10:26

Katolicka Wschowa powinna zająć się religią i promocją jej, a nie ogólną edukacją i polityką. Nie są od tego.

avatar
~KW
13.06.2024 17:24

Nasze działania są określone w statucie. Nie zajmujemy się polityką. Co najwyżej się jej przeciwstawiamy.

avatar
~Urszula Chudak
14.06.2024 09:40

Liczne, często skrajne w swej treści komentarze, świadczą o jednym - warto było do Wschowy zaprosić pana posła. "Obyś był zimny, albo gorący" - ta jedna z najbardziej przejmujących wskazówek, znajdujących się na początku Apokalipsy, idealnie tu pasuje... bo wiadomo co czeka "letniego". Panie Prezesie, sam Pan sobie przeczy, bo żeby się czemuś przeciwstawiać [w tym wypadku polityce], trzeba to śledzić, czyli jednak zajmować się tym. I na koniec życzę, niech niedzielny "Marsz dla życia i rodziny" okaże się sukcesem frekwencyjnym i spełni zakładane w nim cele. Bo jak śpiewał Krzysztof Krawczyk, życie jest zbyt krótkie, by się nim nie cieszyć.... Mam sentyment do tego jakże mądrego utworu, ponieważ był on myślą przewodnią Wschowskiego Kongresu Kobiet sprzed dwóch lat.

avatar
~do łapek w dół
14.06.2024 12:56

za trudny, by zrozumieć głęboki sens tego komentarza?

avatar
~do UCh-a
14.06.2024 22:52

Pani się tu podnieca jakimś gościem, którego intelekt jest zbieżny z wyglądem - gdy tymczasem! - „Od początku roku 2024 do końca maja 2024 r. na całej zachodniej granicy Polski strona niemiecka zatrzymała 7 371 cudzoziemców próbujących nielegalnie przekroczyć granicę polsko – niemiecką. Strona niemiecka zawróciła na terytorium RP 3 578 osób, z czego 2 238 to obywatele Ukrainy.” Tak z ciekawości spytam, czy ma Pani przygotowane już pokoje dla tych, którzy dostaną przydział na Wschowę? Wszak głosowała Pani w referendum za przyjmowaniem nielegalnych „inżynierów” i ginekologów” z Afryki. Spokojnych snów.

avatar
~Do Nocnego Stróża ( do-UCH-a)
15.06.2024 09:05

Czy cos takiego wylatuje z twoich ust po 22 i ew. dużej dawki czegoś tam ???.

avatar
~do „Do-do”
16.06.2024 13:19

Nie bój, nie bój. Tobie też dokwaterują. Głosowałeś na „koalicję ośmiu gwiazdek” to możesz już zacząć się szykować na przybyszów. Niemcy nie czekają do 2026 roku i już podrzucają nam swoich „przefiltrowanych” inżynierów i hydraulików od „◯” kanalizacji.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl