TworzymyGłos Regionu

reklama

Pościg ulicami Szlichtyngowy, w tle narkotyki i sądowy zakaz. „Kierowca BMW z impetem ominął policjantów”

Środa, 03 kwietnia 2024 o 00:24, autor: 0
Pościg ulicami Szlichtyngowy, w tle narkotyki i sądowy zakaz. „Kierowca BMW z impetem ominął policjantów”

W sobotę, w gminie Szlichtyngowa, rozegrała się scen jak z filmu akcji. Policjanci z Komendy Powiatowej w Wschowie podjęli pościg za kierującym BMW, który znacząco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Młody mężczyzna, ignorując przepisy i sygnały policyjne, próbował uciec przed organami ścigania.

Pościg w Szlichtyngowej

Wszystko zaczęło się, gdy patrol ruchu drogowego zauważył BMW poruszające się z prędkością 105 km/h w obszarze, gdzie obowiązuje limit 50 km/h. Kierowca, widząc próbę zatrzymania przez policję, zdecydował się na ryzykowną ucieczkę. "Kierowca BMW z impetem ominął policjantów i chciał uciec ulicami Szlichtyngowej," mówi nadkomisarz Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej komendy. Ucieczka zakończyła się w ślepym zaułku, skąd kierowca podjął próbę dalszej ucieczki pieszo.

Skuteczna interwencja policji

Działania wschowskich policjantów nie ograniczyły się do samego pościgu. Współpraca i zaangażowanie funkcjonariuszy pozwoliły na szybkie zatrzymanie uciekiniera w innym pojeździe, którym próbował oddalić się w kierunku Głogowa. "Podjęte policyjne działania pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny w innym samochodzie do którego wsiadł, jadąc już w kierunku Głogowa," dodaje nadkomisarz.

Konsekwencje łamania prawa

Zatrzymany 21-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego miał na swoim koncie nie tylko przekroczenie prędkości. W jego organizmie wykryto obecność narkotyków, a na dodatek posiadał aktywny, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tym samym, młody kierowca musi teraz zmierzyć się z poważnymi zarzutami, w tym niezatrzymaniem się do kontroli policyjnej oraz kierowaniem pojazdem na czynnym zakazie.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl