TworzymyGłos Regionu

reklama

Pomagamy Liliance. „Akcja Lemoniada” już 14 lipca w Parku Wolsztyńskim

Czwartek, 11 lipca 2024 o 03:28, aktualizacja Czwartek, 11 lipca 2024 o 09:59, autor: 0
Pomagamy Liliance. „Akcja Lemoniada” już 14 lipca w Parku Wolsztyńskim

14 lipca o godzinie 10:00 w Parku Wolsztyńskim odbędzie się „Akcja Lemoniada”. To inicjatywa wspólnoty sąsiedzkiej osiedla Przylesie, która chce pomóc pięcioletniej Liliance z Zamysłowa. Lilianka cierpi na obustronny niedorozwój kości udowej i potrzebuje kosztownej operacji w USA.

O inicjatywie poinformowała nas pani Paulina Winiarska, jedna z organizatorek.

„Na Państwa portalu dowiedzieliśmy się z artykułu o Liliance z Zamysłowa. Postanowiliśmy pomóc. W akcję włączone są dzieci, rodzice, sąsiedzi z osiedla Przylesie tzw. wspólnota sąsiedzka, która jest świeżą grupą, ale zawsze chętną do pomocy. [...] Oczywiście w akcję włączyło się wiele lokalnych firm, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Wspiera nas również Sołectwo Nowa Wieś z nową sołtys na czele. Jesteśmy zdumieni ich energią i chęcią dzielenia się pomocą” – mówi pani Paulina.

Zbiórka na rzecz Lilianki dostępna jest TUTAJ. W chwili pisania artykułu do osiągnięcia celu brakuje blisko 270 tys. zł.

Liliana walczy o zdrowie

Lilianka od urodzenia zmaga się z obustronnym niedorozwojem kości udowej. Rodzice dowiedzieli się o problemie podczas badań prenatalnych. Lekarze w Polsce twierdzili, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić, a nawet pojawiła się groźba amputacji. Rodzice nie poddali się jednak i znaleźli pomoc u doktora Paleya z USA, specjalisty w operacjach dzieci skazanych na niepełnosprawność.

„Byliśmy wniebowzięci – w końcu ktoś dał Lili szansę!” - wspominają rodzice. Dzięki wsparciu darczyńców w 2021 roku Lilianka przeszła dwie skomplikowane operacje, które polegały na rekonstrukcji kości udowej, korekcji deformacji i rekonstrukcji więzadeł stawów kolanowych. Po długiej rehabilitacji Lilka zaczęła chodzić, co było ogromnym sukcesem.

Kolejna walka

Niestety, Lilianka potrzebuje kolejnej operacji – tym razem chodzi o wydłużanie kości udowej w obu nogach. Procedura ta wiąże się z ogromnymi kosztami, ponieważ nie jest refundowana przez NFZ. Plan zabiegu obejmuje założenie aparatów zewnętrznych, które Lilka będzie nosić przez około cztery miesiące, a także codzienną rehabilitację w Warszawie.

„Bardzo prosimy wszystkich o dorzucenie swojej małej cegiełki do leczenia Liliany. Marzymy, żeby w przyszłości mogła być bardziej samodzielna. To dzięki Wam udało się uratować nóżki córki trzy lata temu – mamy nadzieję, że i tym razem możemy na Was liczyć! Prosimy o wsparcie!” – apelują rodzice Lilianki.

Lokalna społeczność w akcji

„Akcja Lemoniada” to inicjatywa, która po raz kolejny pokazuje siłę lokalnej wspólnoty. Zaangażowanie dzieci, rodziców, sąsiadów oraz licznych lokalnych firm jest dowodem na to, że razem można zdziałać wiele dobrego. Park Wolsztyński zamieni się tego dnia w miejsce pełne nadziei, solidarności i pozytywnej energii. Każdy będzie mógł wziąć udział w różnych atrakcjach, a dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie Lilianki.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl