TworzymyGłos Regionu

reklama

Podpisano umowę na remont placu przy szkole w Starych Drzewcach - co się zmieni?

Wtorek, 14 maja 2024 o 16:19, autor: 0
Podpisano umowę na remont placu przy szkole w Starych Drzewcach - co się zmieni?

W poniedziałek, 14 maja 2024 roku, w gminie Szlichtyngowa doszło do ważnego wydarzenia, które zwiastuje znaczące zmiany na terenie szkoły w Starych Drzewcach. Burmistrz Jolanta Wielgus wraz ze Skarbnik Dorotą Raczycką podpisały umowę z Firmą Usługową Mateusza Górczaka na kompleksowy remont placu oraz przebudowę instalacji sanitarnej przy Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach. Obecna przy podpisaniu umowy była również dyrektor szkoły, Czesława Świercz.  Podpisana została również umowa na nadzór inwestorski z p. Andrzejem Włodarczakiem, reprezentującym firmę Projektowanie Dróg i Ulic.

Szczegóły inwestycji

Remont nawierzchni placu szkolnego będzie obejmował zlikwidowanie starej betonowej nawierzchni i ułożenie nowej, wykonanej z kostki betonowej o grubości 8 cm. Całość prac rozciągnie się na powierzchni 371 m^2. Projekt przewiduje również budowę pobocza chłonnego oraz odtworzenie terenów zielonych wokół placu, co znacząco poprawi estetykę oraz funkcjonalność przestrzeni.

Nie mniej ważna będzie regulacja istniejącej studni kanalizacyjnej, co z pewnością przyczyni się do poprawy funkcjonowania całego systemu sanitarnego w tej części gminy.

Koszty i terminy

Całkowity koszt remontu wynosi 159.900 złotych. Zadanie powinno zostać zakończone w ciągu 6 miesięcy od momentu podpisania umowy. Koszt nadzoru inwestorskiego wyniesie dodatkowo 3.000 złotych.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl