TworzymyGłos Regionu

Pod wschowską komendą policji stanął krwiobus (FOTO)

Poniedziałek, 15 maja 2023 o 11:48, autor: 0
Pod wschowską komendą policji stanął krwiobus (FOTO)

W dniu 12 maja przed wschowską komendą stanął mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Mieszkańców do wspólnego oddania krwi zachęcili policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, którzy regularnie angażują się w działania mające na celu ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.

Policyjna akcja honorowego krwiodawstwa

W policyjnej akcji honorowego krwiodawstwa we Wschowie uczestniczyli nie tylko policjanci, ale również pracownicy Policji, przedstawiciele innych służb oraz mieszkańcy powiatu wschowskiego. Wszyscy chętnie dołączyli do akcji i odwiedzili mobilny punkt poboru krwi.

24 bohaterów

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie pragnie serdecznie podziękować wszystkim stałym krwiodawcom, którzy zawsze bacznie śledzą harmonogram akcji i dzielą się swoją krwią z potrzebującymi. To dzięki nim udaje się osiągać tak imponujące rezultaty. Podczas ostatniej akcji zarejestrowano 24 osoby, a pobrano 19 jednostek krwi, co daje w sumie 8550 ml.

Oddawanie krwi - dar, który ratuje życie

Krew jest niezwykle cennym i niezastąpionym płynem, który przywraca zdrowie oraz ratuje życie chorych i ofiar wypadków. Jej znaczenie jest ogromne, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, dlatego oddawanie krwi stanowi niezwykle ważny element naszego życia.

Zapotrzebowanie na krew i jej składniki ciągle rośnie. Wraz z nadejściem okresu letniego, potrzeba krwi staje się jeszcze bardziej paląca. Liczba wypadków i sytuacji kryzysowych wzrasta, a tym samym wzrasta również zapotrzebowanie na krwiodawców. Dlatego tak istotne jest, aby każda osoba mogła się włączyć i podzielić się tym cennym darem.

Źródło/foto: KPP Wschowa
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl