TworzymyGłos Regionu

reklama

Pieniądze z Rządowego Programu „KLUB” rozdane. Dla kogo w powiecie wschowskim?

Czwartek, 06 czerwca 2024 o 10:21, autor: 0
Pieniądze z Rządowego Programu „KLUB” rozdane. Dla kogo w powiecie wschowskim?

Nabór ofert do Rządowego Programu „KLUB” na rok 2024 zakończył się w kwietniu. W powiecie wschowskim pięć klubów sportowych otrzymało dofinansowanie, każde w wysokości 12 000 zł.

Rekordowa liczba zgłoszeń

W całym kraju zgłoszono rekordową liczbę 7 914 ofert. „Przez cały okres trwania naboru otrzymaliśmy łącznie aż 7 914 zgłoszeń od klubów z całej Polski, co jest rekordową liczbą od początku funkcjonowania Programu,” czytamy w komunikacie Krajowego Zrzeszenia LZS. Spośród tych zgłoszeń pozytywnie zweryfikowano 6 797 klubów, w tym 5 z powiatu wschowskiego.

Lokalne kluby na liście dofinansowanych

W powiecie wschowskim dofinansowanie otrzymały następujące kluby:

  1. Uczniowski Klub Sportowy Yacht Club Sława - 12 000 zł
  2. Lekkoatletyczny Ludowy Klub Sportowy Osowa Sień - 12 000 zł
  3. ULKS ZAHIR VOLLEY Wschowa - 12 000 zł
  4. Wschowskie Stowarzyszenie Turystyczno-Koszykarskie WSTK - 12 000 zł
  5. Klub Sportowy Pogoń we Wschowie - 12 000 zł

Wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych

Program „KLUB” ma na celu wsparcie małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. „Cieszymy się, że z każdym rokiem docieramy z ofertą do coraz liczniejszej rzeszy odbiorców, co pozwala wesprzeć pomocą finansową w ramach Programu coraz większą liczbę małych i średnich klubów sportowych,” wyjaśniają przedstawiciele Krajowego Zrzeszenia LZS.

Dofinansowanie umożliwia klubom realizację różnorodnych działań sportowych, wspierając rozwój lokalnych społeczności oraz promując aktywny tryb życia.

Jak sprawdzić listę zakwalifikowanych klubów?

Lista klubów, które uzyskały dofinansowanie w edycji 2024, dostępna jest na stronie Krajowego Zrzeszenia LZS. „W celu sprawdzenia, czy Państwa Klub znajduje się na tej liście, proszę zajrzeć do poniższego pliku z listą Klubów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach edycji 2024 Programu,” zachęcają organizatorzy.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl