TworzymyGłos Regionu

reklama

Pięć ulic we Wschowie i chodnik w Starych Drzewcach. Powiat Wschowski zakończył kolejną inwestycję

Czwartek, 12 października 2023 o 11:06, aktualizacja Czwartek, 12 października 2023 o 11:23, autor: 26
Pięć ulic we Wschowie i chodnik w Starych Drzewcach. Powiat Wschowski zakończył kolejną inwestycję

Zakończył się projekt „Przebudowa Dróg Powiatowych we Wschowie i Starych Drzewcach”. Realizacja nastąpiła dzięki środkom z rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Koszt całkowity przedsięwzięcia wyniósł 4 887 067 zł, z czego dofinansowanie stanowiło 4 314 791 zł, pokrywając aż 95% całkowitych kosztów.

Przebudowa Dróg Powiatowych we Wschowie i Starych Drzewcach - szczegóły

W ramach projektu przebudowano sześć dróg powiatowych. We Wschowie objęto remontem pięć ulic o łącznej długości 1202 m, są to:

  • Podgórna,
  • Spokojna,
  • Piłsudskiego,
  • Polna,
  • Ogrodowa.

Prace obejmowały wymianę chodników, poszerzenie jezdni, budowę kanalizacji deszczowej oraz implementację nowego oznakowania.

Prace prowadzono nie tylko we Wschowie. W miejscowości Stare Drzewce powstał chodnik przy drodze powiatowej 101F o długości 315 m i szerokości 2,5 m. Za wykonanie zadania odpowiadała firma STRABAG Sp. z o.o.

Uroczyste otwarcie inwestycji na ul. Ogrodowej

Starosta Wschowski o rządowych programach

Na konferencji prasowej po zakończeniu inwestycji głos zabrał Starosta Wschowski, Andrzej Bielawski.

„To już kolejne ulice otwierane przez Powiat Wschowski, a przebudowane w obecnej kadencji. Na terenie wszystkich gmin Powiatu Wschowskiego realizujemy wiele tego typu inwestycji z rządowych środków. (...) Chciałem podziękować panu posłowi za wsparcie, bo gdyby nie współpraca i wsparcie pana posła, inwestycje na ponad 80 milionów, powiat wschowski nigdy by nie zrealizował. Panie pośle, bardzo serdecznie dziękuję."

Poseł o znaczeniu inwestycji

Marek Ast, poseł na Sejm Rzeczypospolitej, podkreślił rolę samorządu i znaczenie inwestycji w infrastrukturę drogową.

„Nie byłoby tych pieniędzy, gdyby nie właśnie inicjatywa samorządu powiatowego. (...) Ulica Ogrodowa od dawna wymagała remontu. Dzisiaj mamy znakomitą nawierzchnię. (...) Inwestycje w przebudowę dróg, to są też inwestycje w bezpieczeństwo ruchu drogowego, ale też podniesienie ogólnego stanu bezpieczeństwa państwa, bo infrastruktura drogowa to jest infrastruktura strategiczna. (...) 80 milionów zł na rzecz Powiatu Wschowskiego to jest olbrzymi wkład rządu Prawa i Sprawiedliwości, rządu Mateusza Morawieckiego."

Poseł Ast zapewnił również, że programy te będą kontynuowane i środki dalej będą przekazywane do samorządów, jeżeli tylko rząd Zjednoczonej Prawicy wygra nadchodzące wybory.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

avatar

avatar
~PARANOJAplu!!!
12.10.2023 11:38

Ludzie czy wy nie macie w sobie osobistego poczucia wstydu ???. ILE RAZY BĘDZIECIE NAS KARMIĆ tymi pseudo inwestycjami ZA NASZE PUBLICZNE PIENIĄDZE ???. Panie kandydacie pisu w tych wyborach, czy nie czas powiedzieć; - KOŃCZĘ i zostawiam politykę dla ludzi młodych, inteligentnych, z perspektywą na przyszłość, a nie ciągle ODGRZEWAĆ NAM TE STARE KOYLETY i to wykonane w 100 % za Nasze Publiczne pieniądze !!!!. panie kandydacie z pisu - panie Ast to są wszystko Nasze Pieniądze, a polityka lokalna to nie rola posła i robienie sobie ciągle tych samych FOTEK !!!!. To jak bicie piany bez mydła !!!!. Czy ma pan - panowie NAS za analfabetów lokalnych ??? - jeśli tak, to wstyd mi za was !!!!!

avatar
~Mieszkaniec
12.10.2023 11:48

Jako mieszkaniec ul. Ogrodowej chciałbym nadmienić, iż dobrze dowiedzieć się z ZW, iż ulica została otwarta. Jak widać - nieziemski ogrom mieszkańców ulicy uczestniczył w jej otwarciu. Możliwe, że gdyby ktokolwiek wiedział o tym jak znacznie wzniosłym wydarzeniu przyszedłby i osobiście podziękował, bądź brał udział w uroczystości. Jak widać po poprzednich komentarzach odnośnie Ogrodowej, obecność policji i brak mieszkańców jest jak najbardziej uzasadniona. Za każdym razem, jak słyszę jakieś auto czy motor śmigające z naddźwiękową (petycja o progi zwalniające była składana w starostwie przed remontem), wznoszę toast kubkiem herbaty "Za bezpieczny Władziu”. Te poprzednie dziury gwarantowały większe bezpieczeństwo ograniczenia prędkości, niż obecny pas startowy. Należy również uwzględnić sugestie mieszkańców, jak: parkingi wzdłuż ulicy, dodatkowe przejście dla pieszych przy parku, ławki, zmiana linii energetycznej na doziemną, kablową. A przepraszam – nie można uwzględnić, gdyż mieszkańca ma się w głębokim „poważaniu”. Za pieniądze mieszkańca można przeprowadzić remont ale bez uwzględnienia jego uwag. I do tego mówić „otworzyliśmy, wyremontowaliśmy”. I gdzie remont pozostałej części Ogrodowej – drugiego rzędu szeregówek, oraz chodnika wzdłuż bloków? Jak trudno jest się dogadać z gminą o partycypację w remoncie, by zrobić coś dla mieszkańców? No i znowu zapomniałem, ze mieszkaniec jest od dojenia kasy i głosów wyborczych. Drodzy państwo – rzuciliście ochłap, jak psu. Spełniliście swój obowiązek wobec ludzi, a chwalicie się, jakbyście sponsorowali z własnych pieniędzy misję na Marsa. Oczywiście były głosy, „że jak się nie podoba, (…)” – ulica się podoba, nie podoba się funkcjonalność. Nie podoba się traktowanie obywatela i olewanie jego uwag. A dlatego się nie podoba, że bezkrytycznie ochłapem się nie zadowalam.

avatar
~Czytelnik
12.10.2023 11:54

Z czego ten facet w okularach sie cieszy. Jak wyborów nie bylo to i remontów nie bylo. Boże zabierz im władze

avatar
~zza winkla
12.10.2023 12:27

Cała prawda, tylko Pan nie domówił, że gdyby rząd pozyskał środki z KPO to pow. Wschowa miałby na inwestycje drogowe i inny o ponad 100mln więcej. Wina Morawieckiego, że ich nie ma i dlatego nie głosuje na PiS .

avatar
~KASTAplus***
12.10.2023 13:02

Panie kandydacie pisu w tych wyborach co pan powie o DYMISJACH POLSKICHGEERALOW - POLSKIEGO WOJSKA ???? - nadmieniam, że oni wszyscy byli awansowani i mianowani z waszego 8 letniego nadania i waszego prezydenta ????. Do czego to doprowadzi ???, co wy macie zamiar Nam zrobić ?. A pan się tu we Wschowie bawi w Cyniczną i Obłudna przez siebie kampanie wyborcza !!!!. Panie kandydacie pisu w tych wyborach - jeszcze do 15.10 poseł pisu - co pan powie o BRAKU PALIWA dla ROLNIKÓW ???. Do czego wasza/ obajtkowa polityka paliwowa doprowadziła ???. PAŻDZIERNIK 2023 a jest brak paliwa dla rolników w hurcie !!!!. A pan panie kandydacie pisu w tych wyborach bawi się w kampanię wyborczą na terenie Wschowy !!!!. Panie kandydacie pisu w tych wyborach co jest z nasza służba zdrowia ??? - za waszych 8 letnich rządów wydłużył się czas w oczekiwaniu na wizyty do Lekarzy specjalistów i dla Seniorów do Sanatoriów !!!!!. A pan panie kandydacie bawi sie w kampanie wyborcza w Naszej Malutkiej Wschowie !!!!. Na co pan jeszcze liczy ??? --- koniec już waszych darmowych "pikników" !!! - a pan nadal bryluje w zw.pl !!!!!.

avatar
~kompromitacja
12.10.2023 13:12

Wszystko mi w Pana komentarzu pasuje p. " Mieszkaniec" ul. Ogrodowej ale z tym - cyt . " wznoszę toast kubkiem herbaty" to Pan się skompromitował. Rozumiem, że 15 p. posłowi przy urnie wyborczej Pan podziękuje.

avatar
~Wyborcy
12.10.2023 13:37

A my panu kandydatowi lokalnej partii pisu już w tych wyborach dziękujemy i mamy nadzieje, że wyborcy województwa lubuskiego też panu podziękują jak ongiś my wyborcy powiatu w Wschowskiego podziękowaliśmy jedynce pisu do powiaty nie jakiemu panu od "rekonstrukcji" J.P. !!!!. Do widzenia panie kandydacie !!!!.

avatar
~Mieszkaniec
12.10.2023 14:53

Było to użyte celowo ironicznie. Skoro wznoszę toast "za bezpieczny" przy ryku silnika i pędzących maszynach, które nie tylko z prawem się mijają i to do tego herbatą (a mogłem rudzielcem). W niedzielę nawet nie tyle "podziękuję", co nawet patrzeć w tym kierunku na liście wyborczej nie zamierzam.

avatar
~PIS
12.10.2023 13:39

Brawo PIS

avatar
~Hihha.. do~~"pis"
12.10.2023 15:18

Mój komentarz na twój prostacki wpis ; - Hiha...Hiha....Hiha...... !!!!.

avatar
~Głos ludzi
12.10.2023 13:46

Szanowny Pan Starosta który nie ma szacunku dla nikogo i niczego. Przez takich arogancich włodaży PiS straci władzę...

avatar
~#.pl( Głos ludzi)
12.10.2023 15:21

TAK panie starosto!!!!--- już Wiosną 2024 roku !!!!. Lud powiatu Wschowy powie KONIEC Obłudy i Cynizmu tej partii i panu !!!!!!

avatar
~Roland
12.10.2023 14:51

Rządy zjednoczonej prawicy - z Mejzą ? A czy Wy PiS w tym swoim samozachwycie sprawdziliście czy Mejza ma zgodę na wykorzystanie wizerunku Tuska? Kampania nienawiści, kłamstw i manipulacji - to Wasza wizytówka a nie ulice które i tak by były zrobione

avatar
~Prawo jest prawem***
12.10.2023 15:14

A takie nadużycie w kampanii wyborczej to jak przestępstwo wyborcze !!!!!. Czy partii, która ma w nazwie " prawo- i - sprawiedliwość" to jest wszystko wolno panie kandydacie , a zarazem pośle Aście ????. Czy to tak jak to było z waszym prezesem, który mimo zakazu wchodził sam na cmentarz , a lud NIE ????-!.

avatar
~Już po was
12.10.2023 15:03

Najważniejsza inwestycja przed nami. Października pietnastego...

avatar
~Kropka nad "I" !!!
12.10.2023 15:25

Czy to normalne ??? - na tym łączniku ulicy zwanej Ogrodowa w trakcie jej remontu starosta w prekampanii i zaraz po ponoć 4 - krotnie się fotografował i nadawał inf. na zw.pl - a teraz ta szopka !!!!. Żenada - i to czynią ludzie ponoć wykształceni !!!!.

avatar
~Wyborca
12.10.2023 16:57

Zróbcie ustawkę ( jesteście w nich mistrzami ) z Mejzą ( niedługo mi z lodówki wyskoczy takie ma parcie ) prz wyremontowanym basenie i kinie zgodnie z Waszą prawdą Pomożecie sobie bo coś kampania słabnie

avatar
~Obserwator
12.10.2023 17:26

Przed każdymi wyborami jest tak,że inwestycje nagle wyrastają spod ziemi. Nasz poseł niczym górnik przodowy kilofem wyciąga za łby nowe drzewka,chodniki, asfalty. Po wyborach znika jak słońce narodu po 22 godzinie latem za horyzont. My komentujący zawsze prowadzimy dyskusję,że ile lat tak można wybierać ,że słaby poseł itd. itp. A po kolejnych wyborach zostaje wybrany ponownie i zaczyna się "Dzień świstaka" Reasumując ,możemy nawet język pokazać i krzyczeć BASTA kolejny raz dostanie kolosalna liczbę głosów i nadal będzie wybrany przez "wschowski naród" Każdy z nas boi się o przyszłość, tak mamy zapisane w naszym życiu ,że wybory ,których dokonujemy odpłacają się albo nagrodą albo bacikiem.

avatar
~Marycha
12.10.2023 18:13

Bareja,Bareja ,Bareja.....

avatar
~valter
12.10.2023 18:39

a ja powie tak,, gdzie dwóch się kłóci trzeci korzysta,,PIS PO nie ważne . Drogi , chodniki, mamy. Oni się kłócą i dobrze. Oczywiście idzie to z naszych podatków. Ale dobrze, że tyle zrobili. Dla mnie nie ważne kto. Chcę chodzić i jeżdzić po dobrych drogach. Płacę podatki . I Drogi , chodniki ty, jeszcze ty i wielu ze Wschowy za podatki to mamy. To ich obowiązek nie darowizna.

avatar
~ogromnie uradowany
12.10.2023 20:10

sorry panowie nie zagłosuje już na pis. pora na zmianę przy korycie

avatar
~Mieszkaniec
12.10.2023 20:30

Rozumiem, że dyrektor Zespołu Szkół w dniu dzisiejszym był na urlopie ? Co TK. czy funkcjonariusze policji mają wspólnego z otwarciem tej drogi ??

avatar
~Dramat
12.10.2023 20:32

Pisland w akcji. Jeśli zrobią coś z własnej kieszeni to niech robią cyrk. Ale wszystko to robione jest za składki podatników. Pora że sceny zejść

avatar
~ŻENADAplus***
13.10.2023 14:44

Jak żyję to jeszcze takiej POPELINY - NACIĄGANEJ to jeszcze nie widziałem!. jak można tak nisko moralnie i b. osobistego poczucia posiadania odrobinki wstydu upaść ???. Ludzie co to ma być ???. To jak, a la lokalny CYRK z udziałem lokalnych aktorów co to ubiegają się ( ponoć o nasze głosy) , ale jaka osoba chociaż z odrobina własnej inteligencji COŚ takiego poprze ????. Ludzie, kto was uczył takiej przedwyborczej propagandy ???. Czy wa aby nie macie Nas za dur.................. ów ??????. Żenada, Popelina ....no nie wiem jak w świecie dobrych obyczajów można to jeszcze określić ????. Narka ! <> Nigdy już takiej władzy, takiej Obłudy, Takiego Cynizmu i Takiego Fałszu !!!!!!!. Wyborcy Wschowy nie zasłużyli sobie na to !!!!!.

avatar
~MY/oskarża/MY
13.10.2023 19:45

Za uwłaszczenie się na mieniu PUBLICZNYM/, za uwłaszczenie się na Spółkach Skarbu Państwa, za nepotyzm i kolesiostwo partyjne w zarzadzaniu mieniem Państwowym, za poniżanie i lekceważenie praw Naszych Polskich Kobiet - MÓWMY im NIE - 15.10 !!!!. MY !!!!.

avatar
~slawek
14.10.2023 10:59

Przypominam, ul. KAMIENNA oddana kilka lat temu spiepszona na maxa pod względem oświetlenia zwłaszcza przejść dla pieszych ani jednej lampy

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl