TworzymyGłos Regionu

reklama

Park nad Stawami z pozwoleniem na budowę. Na horyzoncie rewitalizacja Parku pod Murami

Piątek, 22 marca 2024 o 16:20, aktualizacja Piątek, 22 marca 2024 o 16:24, autor: 30
Park nad Stawami z pozwoleniem na budowę. Na horyzoncie rewitalizacja Parku pod Murami

Gmina Wschowa staje przed kolejnym ważnym etapem w procesie odnowy swoich miejskich przestrzeni publicznych. Burmistrz Konrad Antkowiak podzielił się planami rewitalizacji dwóch kolejnych parków – Parku nad Stawami (Tysiąclecia) oraz Parku pod Murami (Herbergera), które mają na celu przywrócenie blasku zaniedbanym obszarom i zapewnienie mieszkańcom nowych miejsc do wypoczynku i rekreacji.

Park nad Stawami – rewitalizacja nabiera tempa

Rewitalizacja Parku nad Stawami to projekt, który już wkrótce ma zmienić oblicze tej zielonej przestrzeni we Wschowie. Z zadowoleniem burmistrz informuje, że proces ten jest już w zaawansowanym stadium – pozwolenie na budowę zostało wydane, a projekt cieszy się pozytywną opinią konserwatora zabytków. Finansowanie inicjatywy pochodzić będzie z Funduszy Europejskich, co podkreśla wagę i skale przedsięwzięcia. Burmistrz Antkowiak entuzjastycznie wypowiada się o planach dotyczących rewitalizacji tej części miasta: „Cieszę się najbardziej z faktu, że wreszcie będą wyremontowane dwa stawy”.

Park pod Murami czeka na zielone światło

Równolegle, miasto przygotowuje się do kolejnego dużego przedsięwzięcia – rewitalizacji Parku pod Murami. Projekt ten znajduje się na początkowym etapie realizacji, oczekując na niezbędne finansowanie. Kompletna dokumentacja projektowa jest już gotowa, co jest ważnym krokiem w kierunku rozpoczęcia prac.

Inwestycje w tle finansowego wsparcia

Burmistrz Antkowiak podkreśla również strategiczne znaczenie finansowania zewnętrznego, w tym z Krajowego Programu Odbudowy oraz Funduszu Spójności, dla realizacji ambitnych planów rewitalizacyjnych. "Mamy 600 miliardów na nasz kraj z Krajowego Programu Odbudowy i za chwilę ruszą również fundusze z Funduszu Spójności", przypomniał burmistrz, wskazując, że Wschowy nie stać na niewykorzystanie tych środków.

Społeczne wsparcie i zaproszenie do dialogu

Burmistrz otwarcie zachęca mieszkańców Wschowy do aktywnego udziału w procesie rewitalizacji, zapraszając do ratusza wszystkich zainteresowanych szczegółami projektów. Swoje poparcie dla obu inwestycji zadeklarował radny Jacek Kowalczyk, wskazując że remontu wymaga teren przy ul. Herbergera, od banku aż do przystanku autobusowego, włączając w to wytyczenie nowych ścieżek, po tych już wydeptanych, a także pochylenie się nad placem przy ul. Głogowskiej, gdzie powstać miałby ogród jordanowski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

avatar

avatar
~Wow
22.03.2024 16:28

Szacunek Panie Burmistrzu, jak dla mnie strzał w 10

avatar
~do kom.powyżej
24.03.2024 16:14

Otóż, przypomnę, że wielu wschowian w komentarzach pisało o tym, że bardziej należy się rewitalizacja parków nad stawami i przy murach obronnych niż parku wolsztyńskiego. Burmistrz sam tego nie wymyślił, więc nie piej z zachwytu!

avatar
~FWS
22.03.2024 16:29

To jest konkretny projekt, a nie jakaś pusta obietnica krytego lodowiska !

avatar
~PIS
22.03.2024 16:30

To spodziewajmy się zaraz lub jutro u Kłosowskiego nagrania z parku, że on też to zrobi

avatar
~B.
22.03.2024 16:55

A co z obrazem nędzy i rozpaczy przy ul. Lipowej.?

avatar
~DO( ~~B.~~)
27.03.2024 11:21

A gdzie tzw. ( B.) byłeś przez ostanie 30 lat ....?. Czy ta twoja pseudo aktywność - OBECNA - nie spala , jak ten Polski chłop przez te ostatnie 8 lat pis władzy, że teraz wykazujesz tą swoją fałszywą aktywność i fałszywą troskę o lipową ???. Gdzie byłeś chłopie ?. Tyle co pan Antkowiak zrobił i co realnie planuje zrobić w Naszej Wschowie i Gminie - zaznaczam GMINIE Wschowa przez tylko 5 lat swojego funkcjonowania ( co wcześniej to była to tabur-raza ) przez ostanie 30 lat poprzedników pana Burmistrza Antkowiak !. Gdzie byłeś obłudo ... tego wpisu?.

avatar
~Wschowianin
22.03.2024 16:58

A co z deptakiem ? Przecież to była obietnicą w przedwyborcza ? Przecież to było obietnicą wyborczą na którą tak wszyscy głosowali? wystarczyły parasolki i wszyscy zachwyceni :)))))).Wyborcy są jednaślepi jak krety . Dziś dostajecie cukierka za szybą a na Mieście i dojściu do rynku można się zabić wygląda to wszystko jak w latach 70 tych .Wymazują wam mural i tyle będzie z pięknej Wschowy

avatar
~Kolo
22.03.2024 16:59

Te parki to chyba niezły biznes .tu projekcie tam wykonawca i tak się kreci

avatar
~Koło~~Kolo***
27.03.2024 11:25

To na co czekasz ?; - startuj do przetargu ---!. I bezpodstawnie nie szczuj tu ...!. Co, dwie lewe rączki , a innym się zazdrości ???. Hi...!

avatar
~Luk
22.03.2024 18:06

Nasz burmistrz od jakiegoś czasu ostro się wziął za parkur... Lepsze te parki niż nić..

avatar
~Edyta
22.03.2024 19:39

Wspaniałe, jakie to szczęście mieć takiego przywódcę.

avatar
~do Edyty
23.03.2024 06:25

zdecydowana większość mieszkańców uważa inaczej. I boi się rachunków jakie przyjdzie nam spłacać.

avatar
~FFWWSS
22.03.2024 20:10

Lepsze konkretne obietnice obecnego burmistrza niż ogólnikowe gadanie głupot całej reszty, nie wspominając o domorosłych infuenserach co to latają i nagrywają wszystko i obiecują czego to oni by nie zrobili. To ja jako wyrocznia mogę wszem i wobec że nic by nie zrobili

avatar
~były mieszkaniec
22.03.2024 21:16

Jeżeli nie będą tworzone nowe miejsca pracy, to nie będzie rozwoju miasta.

avatar
~Do byłego mieszkańca
23.03.2024 09:27

Burmistrz nie jest przedsiębiorcą ,nie jest od budowania fabryk i tworzenia miejsc pracy .

avatar
~Mieszkaniec
23.03.2024 01:02

Wschowa już jest bankrutem żeby to do was dotarło to tylko kwestia czasu nara ha ha ha

avatar
~DO/Mieszkaniec +
23.03.2024 11:56

A zapewne ty jesteś z gatunku " Wschowskich Dzbanów" plus ?. Hihahah...... !

avatar
~Czyli pixxi***
25.03.2024 06:48

Jedynym bankrutem po 15.10 Szanowny " mieszkańcu" to tu jest i został (PIS) !. A teraz łapie się deski jak tonący brzytwy w tych wyborach razem z tobą i tymi płaczkami zawodowymi z klucza PIXXI !. Do tego stopnia, że wystawiliście REKORDOWĄ liczbę swoich MALOWANYCH LISÓW bis pis w tej kampanii wyborczej plus jeden z pod znaku (PIS) , tak zwany " policyjny mundurowy" . Czego się PIXXI tak boicie, że sięgacie do obłudy KWW i się chowacie pod nieznanymi nam komitetami wyborczymi ???. Czyżby strach zajrzał wam w oczy i kolejna utrata stołków - dotarcia do Publicznego Grosza - czyli Naszego ?. Nie dla takich jak ty co to w czambo krytykują Pana Burmistrza Antkowiak --- a jak trzeba się ocieplić w tej kampanii wyborczej, to przychodzicie na OTWARCIA Naszych Miejskich i Gminnych Inwestycji !!!. Tacy z was Judasze obecnej kampanii wyborczej. Tylko szczuc i pluć we własne gniazdo i ludzi Naszej Wschowskiej przyszłości!!!!. Gdzie byliście przez te ponad 30 lat Judasze tej kampanii ?.

avatar
~Mały
23.03.2024 08:29

A może nasz burmistrz pomylił się z powołaniem !!! . Bardziej by się odnalazł jako ogrodnik a nie Burmistrz

avatar
~@<>(Mały)
27.03.2024 11:29

Paradoksalnie ( Mały) czyli mały umysł, jeśli cię tylko stać na tak denny - prostacki komentarz z gatunku " jedna baba drugiej babie coś tam papla na sąsiadkę ..... itd. ) Czyli komentarz z mchu i paproci forumowicza od znajomości ogrodniczej, zapewne jakiś tam działkowiec emeryt ?>

avatar
~Mieszkaniec
23.03.2024 12:28

To ściema przed wyborami 4 lata nic tylko teraz. MIAŁ być nowy ratusz deptak .

avatar
~do byłego mieszkańca
23.03.2024 13:03

i tu masz tylko częściowo rację. Od tworzenia miejsc pracy owszem nie jest, ale od stwarzania odpowiednich warunków dla biznesu, już tak. Do wykorzystywania każdej możliwej okazji, do ściągnięcia inwestorów, również. Pewnie teraz zgodzisz się ze mną, że nie parki i pomost dadzą nam podatki.

avatar
~Piotrek
23.03.2024 21:54

Będąc całkowicie szczery. Nie bądźmy tacy pobłażliwi w stosunku pana Burmistrza i obecnej Rady Miejskiej oraz Rady Powiatu. Była obietnica przedwyborcza że zostanie zrobiony deptak. Nie został wykonany ponieważ nie ma na to pieniędzy. Basen miał zostać wykonany. Nie zostanie wykonany bo nie ma na to pieniędzy. Tutaj zastosuje takie powiedzenie ,, Jak sie nie chce , to nic sie nie zrobi ' , Tutaj wystarczy chcieć , Trzeba mieć ambicje do tego , Trzeba mieć kompetencje do tego. Jak sie chce to sie wszystko zrobi. Budynek po starej przychodni został wyremontowany przez Kandydata do Rady Powiatu , Pana Szanowanego Andrzeja Kopczyńskiego , Zastosował powiedzenie ,, Można zrobić? Można , Tylko trzeba chcieć i umieć ' , Pan Andrzej doskonale wie jak gospodarować pieniędzmi oraz wzorowo wykonał zadanie że aktualnie ponad 30 osób mieszka w budynku po przychodni przy ulicy Kazimierza Wielkiego , Lecz to nie wszystko. Brakuje nam tutaj obwodnicy o której była tak duża mowa i każdy uwierzył w bajke że ,, zrobimy ' , Od Ponad 25 lat jest mówione że będzie , będzie i będzie. Do dzisiaj tej obwodnicy nie ma. Dlatego musimy zmienić władze Rady Powiatu Wschowskiego żeby wkońcu coś zrobiła. Tym Przykładem jest Pan Andrzej Kopczyński. Dosyć tej agitacji Politycznej i robienia propagandy z wizytówki naszego miasta. ,, Potrzebujemy 2 Obwodnice , A nie puste obietnice '. Dobrego wieczoru = )

avatar
~Kumaty inaczej***
25.03.2024 06:37

"~Piotrze" - przypuszczam, że nie mieszkaniec Wschowy, a jeśli już tak to kumaty inaczej !. Jeśli pamiętam to tzw. przebudowa "deptaku" to były propozycje Miasta i Gminy, co tak rozpaliły wszystkich Za i Przeciw zwolenników tej budowy - przebudowy deptaka !. Siać ferment to ty jak widać potrafisz, ale co ty pseudo mieszkańcu w tym temacie sam zrobiłeś?, ilu przekonałeś do przebudowy tego deptaku - Propozycji Pana Burmistrza ?. Gderać jak te pozostałe trolle piXXi to ty jak widać potrafisz !. Czemu się ty " Kumaty inaczej" nie zwrócisz - zwróciłeś z tym tematem do tych co to przez ostatnie 5 lat totalnej władzy trzymali łapy na Naszej Publicznej Kasie i rozdawali te swoje bezczelne - bezprawnie Czeki Papierowe w ramach tzw. ich klucza partyjnego ?. Czy te twoje oczęta tego nie widziały - jak widać NIE!. Podobnie jak Polski chłop przez ostatnie 8 lat, a już na pewno przez ostatnie dwa lat nie widział jak mu jego pis władza i Komisarz Wojciechowski wprowadzał w życie i do UE tzw. ( Pis Zielony Ład) -- i teraz strajkuje i zaśmieca Nasze Ulice i Miasta , a ty tu na zw. pl Nam bredzisz !. Nie ma was już przy "korytach" a le nadal szczujecie na Naszego Burmistrza !. A w obecnych wyborach tak się wstydzicie tego PIS, że unikacie tego znaczka ( PIS) zastępując go NN KWW !!! . NN KWW do startu z NN kandydatami pisu !!!. Cynizm i Obłuda sięga u was szczytu Himalai !!!!.

avatar
~Autorka
24.03.2024 00:04

Ile nowych biznesow burmistrz pomogl otworzyc? Ile sciagnal firm? Ile Te firmy wniosly podatkow i pieniedzy do miasta I gminy? Jak na razie “inwestycje” polegaja na wydawaniu kasy. Ile nowe molo w lginiu przynioslo dochodu?

avatar
~Niekumata-Autorka+
25.03.2024 06:23

Ty się "Autorka" zastanów ile tego wszystkiego o czym tak piszesz załatwiła w Naszym Powiecie oraz dla Wschowy wasz starosta z nadania pisu i posła Asta ?. Ile załatwiła razem przez te ponad 5 lat jakże przedziwna koalicja pisu z pslu + coś tam , coś tam co się hucznie nazywa Radą Powiatu w osobie trzech kobiet z nadania pisu ( a teraz startują do nowych wyborów jakże z innych KWW - co się wstydzą pisu?) ???. Ty się " Niekumata-Autorko" tego nie wstydzisz co tu bredzisz?, tylko serwujesz nam te wasze każdorazowe bzdety propagandowe " wybory bez znaczka pisu - jak np. kandydata, obecnego radnego pisu Glińskiego" i pozostałych z pod znaczka " Farbowane Lisy" ???. A ty wiesz " Niekumata-Autorko" ile przez te ponad 5 lat ta władza Totalnego pisu zabrała Kasy z Budżetu Miasta przez ograniczenie przychodów samego tylko PIT i CIT ???. W tym miejscu uprzejmie proszę Pana Burmistrza Antkowiaka o podanie do publicznej wiadomości ile ubyło Kasy z Budżetu Miasta i Gminy z powodu tzw. " rabunkowej polityki PIT i CIT" władzy pisu przez te ostatnie 5 lat !!!!> Niech ci trolle i hejterzy szczujni pixxi raz na zawsze zobaczą jak ta - jakże słusznie - mieniona władza upadłego pisu Nas Mieszkańców " oszwabiła z kasy " !!!!. Wstyd mi za takich mieszkańców jak ty ( niekumatoAutorko)!.

avatar
~"przy okazji ..."
27.03.2024 12:04

Do Pana Burmistrza jako aktualnego i przyszłego Burmistrza Wschowy po 07.04, a zarazem jednego z przedstawicieli K15P proszę nam wyjaśnić, bowiem radny Buczek nie potrafi ; - co z AUDYTEM Spółek Skarbu Państwa na ternie Naszego Powiatu i Miasta i Gminy Wschowa ( np. takiej jak HZZ Osowa Sień ) ? - czy będą AUDYTY finansowania lokalnych stowarzyszeń i tzw. "Pikników Rodzinnych i Mundurowych" organizowanych w kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu z inicjatywy lokalnej partii pisu i starostwa ???. Czy będzie poddana AUDYTOWI tzw. " szybka ścieżka awansów w rekonstrukcji" ???.

avatar
~xxx
27.03.2024 12:26

Raz obiecać, to tak jak 2 razy zrobić, prawda ?

avatar
~Czytelnik
27.03.2024 12:41

Jaka praca wre skoro co dzien przejezdzam i zywej duszy nie ma. Chyba burmistrz nawet kaczki pogonil bo na jednym i drugim stawie nie ma ich

avatar
~%%%/"Czytelnik"
27.03.2024 16:10

A od kiedy to mamy " żywe dusze" , które maja wg ciebie pracować na ziemskim padole ?. Paradoksalnie cytując świadków pisowskich z Komisji Śledczych tak często udzielających odpowiedzi na zadane pytania - merytoryczne NIE WIEM,,,, i polityczne " HUCPA POLITYCZNA" " Czytelnik " stosuje tu , cytat ..." hucpe polityczną " !!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl