TworzymyGłos Regionu

reklama

Park Wolsztyński we Wschowie otwarty! Burmistrz Antkowiak: „To będzie miejsce spotkań”

Sobota, 09 grudnia 2023 o 16:37, aktualizacja Sobota, 09 grudnia 2023 o 16:56, autor: 26
Park Wolsztyński we Wschowie otwarty! Burmistrz Antkowiak: „To będzie miejsce spotkań”

Rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego we Wschowie dobiegła końca. Z tej okazji burmistrz Konrad Antkowiak osobiście dokonał uroczystego otwarcia tej zmodernizowanej przestrzeni, którą teraz można podziwiać w pełnej okazałości. Na mieszkańców i gości czekało wiele atrakcji.

Park Wolsztyński odzyskał dawny blask

Projekt, który pochłonął ponad 10 milionów złotych, z czego aż 4 miliony to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, przyniósł Parkowi Wolsztyńskiemu zupełnie nowe oblicze. "To był tryb konkursowy, gdzie za każde dodatkowe kryterium był dodatkowy punkt," mówił burmistrz, podkreślając, że ze względu na powierzchnie parku, samorząd otrzymał więcej punktów, co przełożyło się na otrzymanie dofinansowania.

Burmistrz Antkowiak: "Park jest bezpieczny i gotowy na odwiedzających"

Burmistrz w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na bezpieczeństwo parku, który jest teraz wyposażony w prawie 90 lamp oraz system monitoringu. "Stworzyliśmy warunki do uprawiania wielu sportów i rekreacji. To będzie miejsce spotkań," dodał. Park jest teraz wyposażony w nowy plac zabaw, park linowy, a także ogród sensoryczny, co czyni go idealnym miejscem na rodzinne wypady.

Od biegaczy po miłośników psów

Podczas uroczystości otwarcia na mieszkańców czekało wiele atrakcji, w tym trasa biegowa, tor singletrack, czy wybieg dla psów. Dzieci mogły bawić się na nowoczesnych placach zabaw, gdzie czekały na nie animacje. Nie zabrakło także grilla z kiełbaskami, które dodawały wydarzeniu rodzinnej atmosfery.

Nowe życie Parku Wolsztyńskiego

Rewitalizacja ta to znacznie więcej niż tylko poprawa estetyki. Burmistrz Antkowiak podkreślił, że "To nie jest koniec rewitalizacji Parku Wolsztyńskiego," mając nadzieję na dalsze ulepszenia i nowe inwestycje w przyszłości, chociażby w oświetlenie, czy tężnię solankową.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

avatar

avatar
~Ona
09.12.2023 17:02

Brawo! Jest pięknie??

avatar
~Ona
09.12.2023 17:06

Brawo! Jest pięknie??

avatar
~Sąsiad
09.12.2023 20:43

Byłem, szału nie ma. Spodziewałem się o wiele więcej. Ładnie to wyglądało na wcześniejszych wizualizacjach. Tak chodziłem po parku i zastanawiałem się na co wydano te 10 mln.

avatar
~Bora
09.12.2023 17:35

Byłam na otwarciu, jest mega. Zapraszam mieszkankę Wschowy, która tak krytykowała ta inwestycję, niech przyjdzie zobaczy, a wypisuje, co jej ślina na język przyniesie.

avatar
~Mieszkanka Wschowy - czy o mnie chodziło?
09.12.2023 18:52

Szanowna Pani, skoro zostałam wywołana, to odpowiadam - o ile chodzi o moją wypowiedź z ostatniego wpisu dotyczącego parku :). Gdyby z uwagą przeczytała Pani mój komentarz wiedziałaby Pani dlaczego nie zjawiłam się na otwarciu :). Myślę również, że każdy mój komentarz jest wyważony i konstruktywny, nie ma nic wspólnego z "wypisywaniem co mi ślina na język przyniesie". Wydaje mi się, że gdyby mieszkańcy Wschowy nauczyli się czym jest konstruktywna krytyka i rzeczowa dyskusja, a konsultacje z mieszkańcami odnośnie nowych inwestycji stały się czymś normalnym, to pod wieloma względami żyłoby się nam prościej i lepiej. Chociaż pewnie jestem niepoprawną idealistką :).

avatar
~Tak
09.12.2023 19:01

Mieszkanka Wschowy miała 100% racji! Mieszkam w okolicy parku i jest mi i nie tylko mi bardzo żal poprzedniej wersji parku. Nikt nie pomyślał o tych ptakach, którym zabrano dom wycinając setki drzew.

avatar
~@ do~( Tak)
10.12.2023 07:53

Facet !!! ~z jakiej sosny się urwałeś ???. Zadaj sobie pytanie : - ile żyjątek zamordowałeś, zabrałeś im domki i gniazda BUDUJĄ swoja pseudo Wille w obrębie tego Parku !!!!. Większych bzdetów od ciebie to juz na tym forum nie było !!!!

avatar
~Jagna
09.12.2023 17:49

Park bardzo ładny. Dobrze zagospodarowane pieniądze. Ale zagródkę dla psów zrobił ktoś, kto chyba nigdy nie widział i nie wiedział o co w tym chodzi. Polecam właścicielom psów typu York

avatar
~Były - "Jagna"
10.12.2023 07:50

Psy to się trzyma w domu, a nie chodzi po parku i go zanieczyszcza przez takich jak ty !!!!!!

avatar
~On
09.12.2023 19:06

Znam tylko jednego człowieka, który otwiera parki zimą.

avatar
~My do "On"
10.12.2023 07:48

Znamy tylko jednego człowieka, który w świecie powiatów woj. Lubuskiego jest znany jak " USTAWKA" i ja.ja.ja.ja - w obstawie emerytów mundurowych !!!!!.Hi.... !. Szanowny "W-On" to ty mało wiesz o parkach - są parki Zimowe, Letnie, Wiosenne, Jesienne , Polarne, Polne, Wodne, Lodowe,,,,,itd, Ucz się "W-On"!!!!.

avatar
~Ktoś
09.12.2023 21:15

10 milionów? Na co one poszły, bo jakoś nie widać ze zdjęć, żeby tak ogromna kwota miała odzwierciedlenie w tym co zrobiono. 10 milionów to niemałe pieniądze ! Czy w tym mieście nie ma innych potrzeb? Lansowanie się nie pomoże temu miastu w konkretnych inwestycjach, których brak ! Pewnie mój komentarz nie zostanie opublikowany, a jeśli to fala hejtu mnie nie ominie, hehehe

avatar
~Odp. !!!
10.12.2023 12:11

( Ktoś - ty ) - można, na popiersia i tablice pamiątkowe po zapleczach instytucji państwowych !!!. A może na nową rekonstrukcję -na potrzeby, li i tylko awansów i nagród wyimaginowanych w ramach nepotyzmu i kolesiostwa !!!!. Można - Można ~~~( Ktoś - ty )!!!!!

avatar
~Inwestor
09.12.2023 23:03

Bądźmy szczerzy tylko pieniądze publiczne można wydać w taki sposób. 10mln PLN prywatnego inwestora wystarczyłoby na willę z basenem, parkiem, placem zabaw itd.

avatar
~@<> ps. (inwestor)
10.12.2023 12:05

Czyli przyznajesz rację, że przez te ponad 8 lat totalnej pis władzy można było bezkarnie wydawać , jak to powiedziałeś , cytat ... """" tylko pieniądze publicznie można wydać w taki sposób ....... """ , i wydano je przez pis plus w miliardach złotych ___ NA CO ps. {inwestorze} ????.

avatar
~krzysztof
10.12.2023 06:19

Jest pięknie ! Cudownie było wcześniej ? Pijaczki śpiące na ławkach, biegające - nie gryzie ! - cudowne pieski, osrane pobocza marnej jakości alejek. Było to znakomite miejsce do spacerów z dziećmi, prawda? A teraz te dobrze wychowanie pieski mają za niski płot, dzieci będą wrzeszczeć z radości na mini placyku zabaw, otwarcie parku nie o tej porze, jedyne miejsce w gminie dla ptaków zniszczono, gdzie się teraz podzieją panowie po spożyciu, nie ma ustronnego miejsca na konsumpcję i sen itd Dziwna jest moja Wschowa.

avatar
~DO$(Krzysztofa)
10.12.2023 12:01

A tak na poważnie ; - co ci się zlasowało ????. A ty co zrobiłeś pożytecznego dla Naszej Wschowy ??. To, że bredzisz jak ci co przegrali wybory 15.10. TO JUŻ WIEMY !!!. To, że żyjecie waszą szczujnią na kolejne wybory , to wiem !!!!. Uważaj, bo ci braknie tego propagandowego wapna do lasowania !!!!.

avatar
~Szczęśliwy plus!
10.12.2023 07:58

Dzięki, Dzięki ..... Panie Burmistrzu, Szanowny Zarządzie, Ludzie dobrej Woli z Szacunkiem do innych w Naszym Mieście !!!!!. Dzięki za tą parkową kulturę !!!!. Trzeba było czekać 30 lat po upadku Komuny by się zjawił taki jeden - jak Pan Burmistrz Antkowiak i wprowadzał do Naszego Miasteczka Światło Nadziei ~Radości ~~ Brawo za wszystkie inwestycje za pana Panowania !!!!.

avatar
~Mike
10.12.2023 13:38

Jest to bezmyślne wydawanie pieniędzy wszystkich mieszkańców. Ludzie którzy podjęli taką decyzję nie mają żadnego pojęcia o gospodarności pieniędzy i nie potrafią zarządzać pieniędzmi wszystkich mieszkańców. Wystarczy spojrzeć na osiedle Przylesie obok parku, brak tam dróg i chodników od ponad 30 lat, Ludzie chodzą i jeżdzą po dziurach i błocie. Urzędzie miasta wzywamy was do zrobienia projektu i pozyskanie funduszy na zrobienie dróg i chodników jak najszybciej.

avatar
~Denis berkamp
12.12.2023 06:34

Szkoda mi was, zero pojęcia o czymkolwiek ale że krytykować to pierwsi. Proponuję żeby Ci wszyscy stękacze po prostu do parku nie przychodzili. Nie pozdrawiam

avatar
~Uh
10.12.2023 14:03

Jest też toaleta?

avatar
~Obserwator
10.12.2023 21:36

Dziękuję, jest super. Uporządkowane, miejsca na spotkania, miejsce dla każdego w każdym wieku. A co ważne nie wpłynęło to według mnie na zniszczenie klimatu parku. Zrobione z wyczuciem. Oby więcej takich inwestycji.

avatar
~Justyna
11.12.2023 00:56

Piekny park, wciaz jest pelno drzew i ptakow, i wciaz mozna spedzic czas na lonie natury.

avatar
~Gosc
11.12.2023 08:50

Super fotka wygląda jakby na cmentarzu kogos chowali

avatar
~Mieszkanka
11.12.2023 17:47

Świetnie,że jest oświetlenie, psi park faktycznie dla małych psów i zbyt niski plotek. Place zabaw będą świetna alternatywa w gorące dni żeby schronić się przed słońcem. Teraz czas na uporządkowanie i zagospodarowanie dwóch stawów, co a La kompleks do spacerów, jazdy ma hulajnogach, rolkach, dla biegaczy i do nordic walking. Brakuje tam ładnej nawierzchni, oświetlenia, ławek i ogólnego porządku. Plac zabaw ciągle zarośnięty, teren nie wyrównany od początku, no i zaniedbany tor do golfa. Niestety wydane pieniądze i brak pieniędzy na bieżące utrzymanie, sprzątanie. Oby z parkiem wolsztyńskim nie było tak samo.

avatar
~Nicknick
10.01.2024 21:36

Tyle pieniędzy na taką małą inwestycję? Przy okazji zniszczono tyle krzewów, które były ostoją dla ptaków, owadów i w niczym nie przeszkadzały zaplanowanej infrastrukturze. Zastanawiająca jest kolejnosc prac- dlaczego parki w centrum wschowy czekają na odnowienie i monitoring, a park na obrzezach miasta jest rewitalizowany? Miejmy nadzieję, że zielen w pozostałej części parku Wolsztynskiego nie zostanie zniszczona w podobny sposób, a w przypadku rewitalizacji innych Parków we Wschowie model rewitalizacji będzie inny- nie tylko ścieżki, ławki, place zabaw; w parku jest potrzebna zieleń

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl