TworzymyGłos Regionu

reklama

Panicz-Szajnkenig przedstawiła swoje pomysły na Wschowę. Kandydatkę wspiera KWW KO Trzecia Droga Lubuskie

Wtorek, 19 marca 2024 o 21:00, aktualizacja Wtorek, 19 marca 2024 o 21:21, autor: 78
Panicz-Szajnkenig przedstawiła swoje pomysły na Wschowę. Kandydatkę wspiera KWW KO Trzecia Droga Lubuskie

Podczas oficjalnej prezentacji w Zamku Królewskim we Wschowie, Marta Panicz-Szajnkenig została przedstawiona jako kandydatka na burmistrza Miasta i Gminy Wschowa. Jej kandydaturę popiera KWW KO Trzecia Droga Lubuskie, na czele z Waldemarem Starostą, obecnym Wicestarostą Wschowskim.

Poparcie i współpraca na linii gmina-powiat

W swoim wystąpieniu Panicz-Szajnkenig podkreśliła znaczenie budowania dobrych relacji z powiatem, wskazując to jako jeden z kluczowych elementów swojej potencjalnej pracy na stanowisku burmistrza. „Bardzo mi zależy na tym, aby przywrócić dobrą współpracę między samorządem gminnym, a samorządem powiatowym. Uważam, że oba te samorządy może łączyć wspólny cel, czyli inwestycje prowadzone na terenie gminy Wschowa”, powiedziała.

Waldemar Starosta nie szczędził ciepłych słów w stronę Marty Panicz-Szajnkenig, wskazując na umiejętność jednania sobie ludzi, naturalnego uporu i konsekwencji w działaniu, a także otwartości na dialog z mieszkańcami. „Marta da sobie radę, jest bardzo dobrą kandydatką”, powiedział wicestarosta.

Program wyborczy Marty Panicz-Szajnkenig

W zaprezentowanym programie wyborczym, Marta Panicz-Szajnkenig wskazała przedsięwzięcia, które chciałaby zrealizowa. Są nimi:

 • przyciąganie nowych inwestorów do wspierania rozwoju gminy,
 • budowa pływalni krytej z perspektywą zewnętrznego dofinansowania,
 • realizacja projektu obwodnic Wschowy w stałej współpracy z GDDKiA
 • rozwój infrastruktury drogowej, chodnikowej i ścieżek rowerowych
 • remont targowiska miejskiego, rozwój taniego budownictwa mieszkaniowego
 • wprowadzenie programu "Gdzie jest futrzak?" dla psów i kotów z finansowaniem z budżetu gminy.

Poruszony został również temat pakietów sołeckich i komunalnych, których główne punkty przedstawiliśmy przy okazji artykułu Marta Panicz-Szajnkenig przedstawiła swój program wyborczy. „Wasze potrzeby moim priorytetem”.

Kandydaci do Rady Miejskiej i Powiatu

Konferencja w Zamku Królewskim była okazją do przedstawienia list komitetów do Rady Miejskiej we Wschowie oraz Rady Powiatu Wschowskiego w okręgu nr 1. Z Komitetu Wyborczego Wyborców Marta Panicz-Szajnkenig startują nastepujący kandydaci:

 • Jadwiga Golec, okręg nr 1
 • Monika Dziubata, okręg nr 2
 • Karolina Rydzoń, okręg nr 3
 • Emanuela Stanek-Juśkiewicz, okręg nr 4
 • Łukasz Kotowski, okręg nr 6
 • Paweł Grygiel, okręg nr 7
 • Marta Panicz-Szajnkenig, okręg nr 8
 • Paulina Sowa-Tuszyńska, okręg nr 10
 • Marcin Wasyluk, okręg nr 11
 • Aldona Przybyła, okręg nr 13
 • Dawid Kazieczko, okręg nr 14

Listę Komitetu Wyborczego Wyborców Komitetu Obywatelskiego Trzecia Droga Lubuskie w okręgu wschowskim przedstawił członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Tomasz Urbański:

 1. Tomasz Urbański
 2. Urszula Chudak
 3. Marek Krembuszewski
 4. Natalia Kowalczykowska-Ragan
 5. Andrzej Kopczyński
 6. Joanna Pawłowska
 7. Roman Janeba
 8. Ewa Maj
 9. Miłosz Kubiak
 10. Kamil Wojciechowski

W okręgu nr 2, obejmującym Sławę i Szlichtyngową, lista KWW KO Trzecia Droga Lubuskie jest następująca:

 1. Waldemar Starosta
 2. Tadeusz Skrzyczyński
 3. Marta Krawczyk
 4. Jacek Małkowski
 5. Błażej Rajman
 6. Jerzy Żarczyński
 7. Dorota Kostka
 8. Katarzyna Siepietowska-Mateja
 9. Celina Margowniczy

Zobacz: Wybory do Rady Powiatu Wschowskiego. Znamy wszystkie nazwiska na listach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (78)

avatar

avatar
~Koryto plus
19.03.2024 21:18

Same twarze mniej lub bardziej znane , juskiewicz Stanek, a mąż do powiatu z patalasowa to co najbardziej boli to chęć zasiadania przy korycie. Połowa to nieporadni ludzie , albo zapelniacze list. Poza tym ustawka bo w Lubuskim nie ma 3 drogi tylko podróbka w wykonaniu PSL. Zenada ,

avatar
~do kom.powyżej
20.03.2024 08:27

Ależ podobnie jest z kandydatami z komitetu Antkowiaka: mąż tu, żona tam.....żenada, mają nas za idiotów.

avatar
~Ela
19.03.2024 21:21

Niezły dowcip z tą krytą pływalnią fantazja Panicz nie zna granic

avatar
~do Eli
19.03.2024 21:44

nie Elu to nie fantazja a budowa pływalni nabiera realnych kształtów. Za dwa dni kandydatka stanie na czele delegacji udającej się do wice ministra Rasia po konkrety ws. ministerialnego dofinansowania tej budowy.

avatar
~Do kom.powyzej
20.03.2024 15:22

Jest pan źle poinformowany .Nie ma takiej opcji na listach pana Antkowiaka .To u pana Glińskiego można znaleźć takie zestawienie .

avatar
~Jazo
21.03.2024 17:50

Pomysły na program to - powieenie starych bez owocnych pomysłów. Byleby 4tys co miesiac wpadalo przez kolejne 4lata

avatar
~SUPER z Tą wodą ****
22.03.2024 17:14

Szanowny ( Do kom. powyżej) ty tak z tym """"panem Glińskim ...""" w swoim tekście ta tak na poważnie ?, czy to SARKAZM w związku z jego przypadkiem z woda dla MŁODZIEŻY !!??. U mnie radny pisu , obecnie kandydat w tych wyborach to wciąż " farbowany lis" i z okresu jego pracy zawodowej i jak startował z listy pisu i dostał od nas " czerwoną kartkę", a teraz jako ten incognito + Czopek -- To już całkowita paranoja i obraz Naszej Inteligencji !!!!. Brrrrrrrrrrrrrr !.

avatar
~Andrzej
19.03.2024 21:23

Pani z nie ma pojęcia na jakim etapie jest budowa obwodnicy żadnych konkretów i żadnej wiedzy

avatar
~Jabłecznik
19.03.2024 21:26

Sami kandydaci , n ikt z zewnątrz, jeszcze popierane przez PiS . Wstyd Pani Marto. Czy Pani Prezes, z którym ma Pani foto na tapecie wie o Paji kumaniu się z pisem. A reszta tylko po posadkę

avatar
~Solll
19.03.2024 22:09

Pani Marta i PIS? Rozumiem Kłosowski, Gliński czy Kuryłło ale ona? Fantazje to Ty masz ?

avatar
~FANTAZJA PIXXI+
20.03.2024 06:33

Pani Marta itd........ . Lita sztuczna, li i tylko na potrzeby tej kandydatki, aby mogła się wypromować - przykład; kandydatka Urszula Ch. i jej podobni na tej SZTUCZNEJ LIŚCI wg tego starego powiedzonka z moich szkolnych czasów,..." Marta d........ itd.". Wg mnie to jest kpina z inteligencji Naszych Wschowskich Wyborców - taką zbieraninę to można porównać jedynie z listą kandydatów " parcie na koryto ...." ; - kandydata Gliński + Czopek, - Kandydata Kuryło i Śmiech na Sali, - kandydata Grabka - odgrzewane stare kotlety, - i o zgrozo , kandydata policyjnego emeryta pis i Upadek Moralny !!!!!> < Na trzeźwo tych ludzi nie jest człowiek w tej kampanii strawić > ... To jest jedna wielka kpina z Wyborców Powiatu i Miasta !!!!. Oszustwo na całej linii, jak to Rodowicz śpiewa .... " kolorowe jarmarki ..... !.

avatar
~Tak to jest PIS!!!
02.04.2024 09:48

I kandydatka i jej lista ocieka pisem ... ocieka obłuda "Trzeciej Drogi" potocznie zwanej " Trzecia Nogą" pisu i po ostatnim kumaniem sie marszałka Hołowni z Bosakiem !!!!. Kpina z Polskich Kobiet - taka opcja ukryta prezydenta Dudy jeśli chodzi o praw a Polskich Kobiet !!!. BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBRRRRRRRRRRRRRR. Ludzie stojący ciągle w rozkroku !!!!1 Ni dla nich !!!!

avatar
~Lord
19.03.2024 21:27

Waldemarze mam nadzieję, że Twoja podrobiona lista nie zdobędzie mandatu w 2 okręgu, dla ciebie liczy się tylko Twój interes, a nie współpraca

avatar
~Była pracownica UMiG
19.03.2024 21:34

Marne ma Pani szanse. Przede wszystkim dlatego, że zbyt wiele wypowiedzeń w UMiG Pani wręczyła, a ludzie to pamiętają. Teraz Pani głosi budowanie dobrych relacji? A Pani Stanek- Juśkiewicz teraz jest po Pani stronie a nie z Panem Czopkiem?

avatar
~Malowanki bispiiii !
20.03.2024 06:46

Potwierdzam słowa " Byłego pracownika UMiG" --- osoba stojąca w politycznym rozkroku i w rozkroku co do podejmowanych decyzji jak wice burmistrz !. A w dodatku ta jej lista kandydatów kota na kolenie, na szybko pod kandydatkę, która liczy na tani poklask - ani to PSL - ani to Trzecia Droga - ani to Hołownia 2025 !!!!. Pytanie ; - czy to kolejna UKRYTA opcja " pis bis , a la takie coś jak policyjny emeryt i strażacki emeryt , Kuryło i Grabka " ???. Dla przykładu ; - lokalny PSL ponad 5 lat w śmiesznej koalicji z pisem w Zarządzie i radzie Powiatu - I co to ma być ?. To jest ta wiarygodność ???. Jako Trzecia droga + Hołownia 2050 --- ich marszałek jawna obraza Polskich Kobiet, jawne hamowanie na potrzeby tej kampanii Trzeciej Drogi - Hamowanie praw KOBIET, które pomogły w wyborach K15P - wygrać te wybory 15,10 ____ a w dodatku takie kandydatki na tej liście jak kandydatka Urszula Ch. --- To jest dopiero jawna KPINA z PRAW KOBIET !!!!. Jedna wielka Obłuda i Cynizm tej kandydatki i tej listy --- Jeden Wstyd !!!!.

avatar
~do kom.powyżej
20.03.2024 08:31

Zgadza się, a z niektórymi osobami brzydko się Pani Marta obeszła (niestety spełniała tylko rolę posłańca . Ani Pani Marta ani tym bardziej Antkowiak, NIGDY!!!

avatar
~X
19.03.2024 21:40

Nie znam Pani Marty , ale kilka strzałów w kolano z Kazimierza Wielkiego na pewno dostanie . Wybór słaby graniczący z beznadzieją .

avatar
~DO ( do kom. powyżej )
20.03.2024 20:00

Sorry!!!, czyli potwierdzasz swoim wpisem o kandydatce, że jest na tym stanowisku typowym "BMW" !. To jak tak osoba może być Naszym Nowym Burmistrzem ?. Kpina z wyborców ta kandydatura ---Trzecia Droga po tym co zrobił Hołownia Kobietą , a teraz KUMA się z Konfederacją co do głosowania p-ko K15P do delegalizacji razem z PSL em !!!!. Hańba i Żenada !!!! Wstyd totalny trzeciej drogi !!!!

avatar
~Hi
24.03.2024 11:58

Kawecki

avatar
~Gekon
19.03.2024 21:57

Pani Marta to pozytywna kandydatka, która przedstawiła dobry, realny dla lokalnego samorządu program. Dobra alternatywa wobec pozostałych kandydatów. Trzymam kciuki!

avatar
~On
19.03.2024 22:18

A mój głos i mojej rodziny wędruje właśnie do tej kandydatki. Młodość świeżość zaangażowanie. Będzie dobrym burmistrzem

avatar
~ONA
20.03.2024 07:06

Do "On" - wiadomo, "On" zawsze się kieruje wzrokiem, a nie rozumem i inteligencją !. To "ONA" zawsze rządzi " Onem" - co widać i słychać i " czu...." po tym wpisie !. Młodość nie zawsze idzie w parze z wiedzą i mądrością życiową ---- to świeże zaangażowanie i ślepe wykonywanie obowiązków jak widać na obecnym stanowisku jest żałosne " Ony" !.

avatar
~DO ( Gekon)
20.03.2024 20:09

Kpiny sobie z Nas Robisz ?. Kandydatka od samego początku wejścia do Zarządu MiG Wschowa stoi w politycznym i ideologicznym rozkroku - Wstyd !!!!. Jej partia PSL od ponad 5 lat w śmiesznej koalicji z pisem w Starostwie. teraz jej Trzecia Droga wchodzi w Sejmie w układ z Konfederacją---- Czy to jest Szanowny Wyborco NORMALNE ????. Czy taki kandydat spełni Nasze zadania jako Burmistrz ???. To jest żart i kpina z nas Wyborców taka kandydatura i taka lista z jej KWW !!!!. Jak to jedna z ich list kandydatka powiedział --- im " zbierać maliny i borówki" , a jak im mało to niech sobie uprawiają buraka cukrowego !!!!!. To nie kandydatka na Burmistrza , to nie kandydaci na Radnych --- TO KPINA z Nas Wyborców !!!!.

avatar
~Zacisze
19.03.2024 22:53

Rozwój infrastruktury drogowej? Ma Pani mój głos!

avatar
~Piotr
19.03.2024 23:04

Marta ma duże szanse. Głosujemy!

avatar
~HUMOR ROKU!!!
20.03.2024 07:01

"~Piotr" jesteś typowany do programu tek kandydatki " HUMOR ROKU" !!!. Wpis , godny takich jak ty ; - krótki, a jakże wymowny o twoim poziomie świadomości i wiedzy !!!. Cytat ... """ kompletne ZERO" !.

avatar
~Program
19.03.2024 23:45

Program ciekawy i realny do spełnienia no i korzystny podoba mi się ma Pani głos

avatar
~DO "program"
20.03.2024 06:56

Jaki "program" ma IQ???. Proszę nie kpić z Nas Wyborców !. To nie lata 70 z czasów komuny, że możecie z nas kpić !. Kandydatka na poziomie wiedzy i działań co najmniej sołtysa - nie odbiega od obłudy wyborczej od kandydatów typu Kuryło, Gliński + Czopek, policyjny emeryt, czy odgrzewane stare kotlety w osobie kandydata Grabki bis pis !!!!. Jeden śmiech na sali i kpina z WYBORCÓW --------WYBORCÓW !!!!.

avatar
~@<> ( program)
20.03.2024 20:13

Jaki program - a jeśli już to on jest tak wiarygodny jak ta Cała Trzecia Droga z Hołownią na czele !!! Im bliżej do konfederaci i pisu z Nowogrodzkiej !!!!. ZERO wiarygodności !!!!

avatar
~Jest nadzieja
20.03.2024 06:21

Jest moc, tłumy na pokazie. Trzydziestu paru kandydatów , a na sali max 20 osób, a jeszcze fani i cheerleaderki. Ze zdjęć widać zę nawet nie wszyscy kandydaci byli na prezentacji. Mają rację , po co . Baty dostaniecie od Kuryłły.

avatar
~Wschowianka
20.03.2024 06:46

Ta kandydatka nie zbuduje dobrych relacji. Nie potrafią z całym PSL stosować dobrych praktyk co do swoich koalicjantów ? wydymali ich z nazwą to i z ludźmi tak postępują. Kryty basen a kto go utrzyma w Lesznie Akwawit padł a tu w takiej mieścinie da radę. Zbieranie podpisów za obwodnicą pokazuje, że ludzi ma za głupków bo inwestycja jest realizowana. Ludzie PSL to PiS bis

avatar
~Lata w rozkroku !
20.03.2024 08:32

Kiedyś ZSL , następnie PSL, po drodze SLD + PSL, po drodze PO + PSL, po drodze PSL + Kukiz, po drodze PSL + Hołownia 2050 = Trzecia Droga <<<<<itd., itd., .... Ile i jak długo można ciągnąć tą partyjna farsę biorąc pod UWAGĘ, że w Powiecie Wschowskim i innych w Naszym Kraju mamy PiS + PSL w lokalnych samorządach w brew CENTRKAL PSL , która przez ostanie ponad osiem lat była w totalnej opozycji do Kaczyńskiego / PiS ....!. Jak długo można tak funkcjonować w polityce i byc takim " politycznym obrotowym" w tym co się mówi, a co się czyni innym wyborcom na ich oczach ?. Jak długa kandydaci z listy PSL , Hołownia 2050 , czy Bóg jeden wie kim i czym wy teraz jesteście i co wyznajecie jak patrzymy na Prezesa Kamysza , z zawodu lekarz, obecnie Minister MON, a nie jak nakazuje nazwa partii winien być Ministrem Rolnictwa ( co za obłuda tej partii ?), oraz ich koalicjant w osobie Marszałka Hołowni 2050, co to zapomniał co obiecał w kampanii Polskim Kobietom !. Gdzie jest Wasza prawdziwa twarz w tych wyborach ?. ZERO wiarygodności !.

avatar
~wschowianka inna
20.03.2024 08:42

Nie , PSL to ZSL. A na dodatek lider ZSL w powiecie niejaki Waldemar Starostahttps://orka.sejm.gov.pl/ArchAll2.nsf/5RP/351 , najpierw PZPR , potem Samoobrona , teraz PSL. Nikt inny tych typów nie chce w samorządzie.

avatar
~:/
20.03.2024 12:37

Tak, realizowana od 25 lat! Jak nie ruszy nikt sprawy, kolejne 25 lat będzie się budować!

avatar
~Luk
20.03.2024 07:39

Tak na poważnie to chyba nikt się nie łudzi, że ona ma jakieś szanse wygrać. Ten "program" wygląda jak rozpiska skeczów przed występem kabaretu.

avatar
~Wschowianin
20.03.2024 07:57

Trzecia droga ? Głosujemy na większy cyrk niż w Sejmie? Wystarczy że koalicja 13 grudnia nam już funduje podwyżki emigrantów i edukację . Hołownia to pierwszy pajac na stanowisku marszałka.

avatar
~FWS
20.03.2024 09:33

Jest gwiazda zw.pl Pani Urszula... malinki zrywać a nie do polityki sie pchać.

avatar
~Urszula Chudak
20.03.2024 10:09

Spokojna uczesana - zdążę i malinki i borówki zerwać [bo takich też mam sporo] i do polityki się pchać! A to jeszcze nie ostatnie powiedziane słowo - zapraszamy z Martą i przyjaciółmi w sobotę do Zamku. Tam się dopiero będzie działo! Do zobaczenia!

avatar
~Hihahaha!!!
20.03.2024 13:10

Czy to oko do rolników i sadowników , to " zbieranie borówek i malin" ?. Ma pani tupet, nie mac !. Jak to się mówi wszystkie chwyty dozwolone w tej waszej obłudzie !. Brawo , ale na NIE !!!!.

avatar
~do UCh-a
20.03.2024 19:43

PO pierwsze - to „spokojna twoja rozczochrana”. PO drugie - nie do polityki, tylko do powiatowego koryta. PO trzecie - jak ktoś chce ciągnąć za ogon wiele srok, to jakie mogą być tego efekty?, pani potencjalni wyborcy mogą się sama domyślić. PO czwarte - dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane, ale te panine zainteresowania „od Sasa do lasa” nie wróżą nic dobrego. No i PO piąte - to „mijanie” się z prawdą, na moją sugestię sprzed kilku dni o rozpoczęciu przez panią kampanii wyborczej?

avatar
~Jarek
20.03.2024 09:45

A co ze Wschowskim stadionem? Kto się tym zajmie. Obiekt jak na te czasy jest w stanie agonalnym.

avatar
~do Jarka
20.03.2024 12:58

słyszałem, że się go tak zostawi a nowy wydzierżawi od prywatnego inwestora.

avatar
~Już była
20.03.2024 11:14

Pani Marta ponad 3 lata była viceburmistrzem i ci zrobiła dla Gminy lub chociaż o co zabiegała? Wielkie nic !

avatar
~Ale, to już było ...!
20.03.2024 13:17

Jak widzisz "~Już była", tacy jak ta kandydatka gdzieś mają negatywną ocenę jej pracy jako wiceburmistrz.... jak to łatwo na naszym terenie zmontować listę chętnych i wbrew Naszej Negatywnej opinii ponownie bez żadnych skrupułów startować !!!. A to nie jakaś tam grupa klakierów decyduje o głosach dla tej kandydatki TYLKO MY ŚWIADOMI WYBORCY tej kandydatki i jej słabej kandydatury na ten stołek !!!!. Nie - dla obecnej wiceburmistrz !!!!.

avatar
~Marek
20.03.2024 13:14

Subiektywnie, lecz na podstawie osobistego doświadczenia w kontakcie z niektórymi osobami wymienionymi na liście na przestrzeni lat - nie. Po prostu najzwyczajniej w świecie - nie.

avatar
~ludowiec Cudak zwana kalarepa
20.03.2024 15:55

Ja nie zagłosuję na panią Urszulę, notorycznie wciskała kit w swoim warzywniaku. W samorządzie zrobi to samo. Zwiędłe warzywa jako świeże.

avatar
~DZIEKI CI !!!!
20.03.2024 20:20

Dzięki Ci za przypomnienie uczciwości pani kandydatki !!!!. Podejrzewam, że były już w tej kampani ze strony kandydatki maliny, jagody, ,,,,,a jak trzeba będzie to i będzie uprawa ziemniaka i buraka , aby tylko zaistnieć w mediach --- HIhahahahahaha !... Co za cynizm tej kandydatki ich listy !!!!.

avatar
~Emanuela Stanek-Juśkiewicz
20.03.2024 16:17

Emanuela Stanek-Juśkiewicz , szczyt hiPOkryzji w gminnym samorządzie. Dlaczego nie startuje z Czopkiem albo z platformy obywatelskiej czyli z Antkowiakiem ? Podzielili się mężem rolami, byle do koryta.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl