TworzymyGłos Regionu

reklama

Otwarcie Wystawy Fotograficznej „W PLĄTANINIE CUDÓW NATURY”

Czwartek, 04 lipca 2024 o 10:21, aktualizacja Czwartek, 04 lipca 2024 o 11:05, autor: 4
Otwarcie Wystawy Fotograficznej „W PLĄTANINIE CUDÓW NATURY”

W środę (3 lipca) późnym popołudniem, na skwerze koło byłego pawilonu mleczarni we Wschowie odbyło się otwarcie niezwykłej wystawy fotograficznej, prezentującej prace słuchaczy zajęć fotograficznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizatorem wydarzenia była Spółka Komunalna Wschowa Sp. z o.o. Wystawa, zatytułowana "W PLĄTANINIE CUDÓW NATURY", przyciągnęła liczne grono miłośników fotografii i natury.

Symbolicznego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Pan Konrad Antkowiak, oraz Prezes Zarządu Spółki, Krzysztof Kołodziejczyk. Fotografie prezentowane na wystawie przedstawiają piękno przyrody. Jak mówi cytat towarzyszący wystawie: „Przyroda nieustannie urzeka nas swym pięknem, wystarczy tylko mieć oczy szeroko otwarte, by dostrzec cuda, które dzieją się wokół nas. Często są to ulotne obrazy, dające się zatrzymać w obiektywie aparatu fotograficznego. Takie utrwalone chwile, prezentowane na niniejszej wystawie są odzwierciedleniem wrażliwości na piękno przyrody...”

To już druga wystawa prac słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pierwsza, zatytułowana "Czas zatrzymany w kamieniu", miała miejsce dwa lata temu na rynku we Wschowie i prezentowała zdjęcia ze wschowskiego Lapidarium. Seniorzy, zainspirowani sukcesem obu wystaw, już planują kolejną.

Uliczna galeria to doskonały sposób na dotarcie do widza, oferując szerokiej publiczności dostęp do twórczości lokalnych artystów. Dzięki niej, każdy przechodzień może zatrzymać się na chwilę i podziwiać prace, które odzwierciedlają piękno otaczającego nas świata. Tego typu inicjatywy nie tylko wzbogacają życie kulturalne miasta, ale także integrują lokalną społeczność.

Wystawa "W PLĄTANINIE CUDÓW NATURY" będzie dostępna do końca wakacji, dając mieszkańcom i turystom szansę na delektowanie się fotografią przyrody w plenerze. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę i zapraszamy do odwiedzenia wystawy oraz czerpania radości z obcowania z naturą poprzez sztukę fotografii.

Autorzy zdjęć: Halina Bartkowiak,Wiesława Błażuk, Jolanta Bryćko, Jan Bryćko, Anna Grygier, Fabian Grzyb, Barbara Jakubczak, Aleksander Kałmuczak, Jerzy Kuzimowicz, Jolanta Nowacka, Grzegorz Pawliczak, Lilia Sobocińska, Genowefa Turowska, Irena Zajączkowska

Foto: Adam Śliwiński

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~FWS
04.07.2024 12:21

Po raz setny napisze ten sam komentarz... Super, ale szkoda że u nas tylko dla seniorów są organizowane takie rzeczy...

avatar
~do FWS
04.07.2024 14:47

Bo nie jesteś "pewnym" elektoratem ?

avatar
~DO(FWS)
05.07.2024 08:21

A co ci stoi na przeszkodzie abyś z taką inicjatywą samy wyszedł i cos takiego zorganizował " NIE dla Seniorów" ?. Do roboty panie ( EWS), a nie tylko co artykuł, co za nowa inicjatywa to ty i tobie podobni skamlacie na tej stronie !. Do roboty (EWS) !!!.

avatar
~FWS do "do(FWS)
05.07.2024 11:55

Otóż to mi stoi na przeszkodzie, że ta cała chmara urzędników bierze pieniądze za to żeby dbać o mieszkańców WSZYSTKICH a nie tylko swoją ulubioną grupkę emerytów, którymi wygrywa wybory.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl