TworzymyGłos Regionu

reklama

Ogłoszono postępowanie na przebudowę poddasza i dachu SOSW

Piątek, 05 kwietnia 2024 o 01:26, autor: 2
Ogłoszono postępowanie na przebudowę poddasza i dachu SOSW

W ramach ciągłego doskonalenia infrastruktury edukacyjnej, Powiat Wschowski podjął się kolejnego ambitnego projektu. Tym razem prace dotyczyć będą Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (SOSW) przy ul. Reymonta 1. W obiekcie, gdzie znajduje się Szkoła Podstawowa Specjalna nr 4 oraz Grupy Wychowawcze, zaplanowano kompleksową przebudowę poddasza i dachu.

Zakres i cele inwestycji

Prace remontowe obejmą szereg kluczowych działań mających na celu nie tylko poprawę estetyki, ale przede wszystkim zwiększenie funkcjonalności i bezpieczeństwa użytkowania budynku. W planach jest wymiana pokrycia dachowego oraz uszkodzonych elementów konstrukcyjnych, co jest kluczowe dla długoterminowej trwałości konstrukcji. Duży nacisk położony zostanie również na poprawę efektywności energetycznej budynku poprzez wykonasnie nowoczesnej izolacji termicznej poddasza.

Przebudowa nie ograniczy się jedynie do samego dachu i poddasza. Planowane są również prace nad zagospodarowaniem terenu wokół budynku, co z pewnością pozytywnie wpłynie na estetykę i funkcjonalność otoczenia ośrodka. Modernizacja instalacji wewnętrznych pozwoli na stworzenie jeszcze lepszych warunków dla prowadzenia zajęć edukacyjnych i wychowawczych.

Projekt dofinansowany jest kwotą 2 mln zł z Rządowego Funduszu Polki Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. „Jest to kolejna inwestycja, po przebudowie dachu w I Zespole Szkół we Wschowie, w bazę edukacyjną powiatu wschowskiego” - informuje Starosta Andrzej Bielawski.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Gekon
05.04.2024 10:30

Jak się cieszę, że dzisiaj kończy się kampania wyborcza, i już nie będziemy bombardowani samymi dobrymi wiadomościami z samorządu. Wróci marazm...

avatar
~Dowidzenia
05.04.2024 10:47

Ładnie tak na koniec i ładne zdjęcie. Przyjdzie nowy, zrobi audyt i się zobaczy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl