TworzymyGłos Regionu

reklama

Od szóstego roku życia zgromadził około 100 zabytków. MZW zaprasza na wystawę kolekcji Jakuba Juskowiaka

Poniedziałek, 15 stycznia 2024 o 08:53, autor: 0
Od szóstego roku życia zgromadził około 100 zabytków. MZW zaprasza na wystawę kolekcji Jakuba Juskowiaka

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które będzie stanowić inaugurację ich działalności wystawienniczej w 2024 roku. Już 19 stycznia o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum, mieszczącej się przy Placu Zamkowym 2, odbędzie się otwarcie ekspozycji pod tytułem „Polska Elektronika w XX wieku”.

Unikatowa kolekcja Jakuba Juskowiaka

Wystawa prezentuje unikatową kolekcję urządzeń elektronicznych należących do Jakuba Juskowiaka, 16-letniego licealisty z Leszna. Jakub, pasjonat starych radiów, telewizorów lampowych, gramofonów i innych urządzeń, od szóstego roku życia zgromadził około 100 zabytków, w tym eksponaty pochodzące z końca lat 30. XX wieku.

„Posiadają duszę” - mówi Jakub o swoich odrestaurowanych urządzeniach, które będą nie tylko prezentowane, ale również uruchamiane, by odwiedzający mogli doświadczyć szumu winylowych płyt czy trzasku głośników odbiorników radiowych.

Podróż w czasie przez technologię

Wystawa jest wyjątkową okazją, by podjąć podróż w czasie i zobaczyć, jak wyglądała polska elektronika w XX wieku. Stylistycznie odmienne od dzisiejszych urządzeń, eksponaty Pana Jakuba stanowią prawdziwe dzieła sztuki i designu.

Źródło: MZW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl