TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowy samochód już u dzieci z Domu Dziecka w Sławie. Kluczyki przekazał Starosta Bielawski

Piątek, 22 grudnia 2023 o 16:18, aktualizacja Piątek, 22 grudnia 2023 o 16:27, autor: 4
Nowy samochód już u dzieci z Domu Dziecka w Sławie. Kluczyki przekazał Starosta Bielawski

Powiat Wschowski dokonał znaczącego kroku w poprawie warunków życia dzieci z Domu Dziecka w Sławie. Dzięki dofinansowaniu zakupiono nowy samochód marki toyota, który zastąpi dotychczasowy, wyeksploatowany pojazd.

W piątek (22 grudnia) Starosta Andrzej Bielawski oficjalnie przekazał kluczyki do nowego samochodu Dyrektor Domu Dziecka, Iwonie Zając-Majchrzak. Ten gest był możliwy dzięki dotacji z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego na kwotę 95 000 zł. Dodatkowo Powiat Wschowski dołożył własne środki w wysokości 39 990 zł.

Nowy pojazd ma kluczowe znaczenie dla poprawy komfortu życia wychowanków Domu Dziecka. Poprzedni samochód, będący w złym stanie technicznym, znacznie utrudniał dojazdy do lekarzy oraz na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne. 

Zobacz również: Uczniowie z SOSW będą jeździć mercedesem!

Źródło: Powiat Wschowski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Wow,Wow,,,,,:)
22.12.2023 16:40

Proszę mi powiedzieć , czy to jest końcówka poprzedniej kampanii wyborczej, czy początek nowej Wiosna 2024 ???. Jeśli tej drugiej, to czy to jest falstart ???. A tak nawiasem mówiąc p. starosto; to gdzie jest vice starosta i za czyje pieniądze ten samochód ???,

avatar
~Gekon
24.12.2023 08:27

Przyjacielu, to pożegnanie z władza PiS w Powiecie Wschowskim. Żegnamy!

avatar
~Piter
23.12.2023 11:54

Super sprawa Panie Starosto, dzieciakom należą się lepsze i bezpieczne warunki podróżowania. Po co tutaj poruszać zbędną politykę i kampanie wyborcze, chęcią pomocy i działania można utrzeć nos niezadowolonym i malkontentom, a jeśli ktoś tego nie dostrzega to wystarczy wyjaśnić i przypomnieć, że okres przekazania prezentu dla dzieci jest po prostu szczególny. Wesołych Świąt.

avatar
~Marcin
23.12.2023 16:26

Nie jestem za stroną polityczną, którą reprezentuje starosta, ani za większą częścią tego, w jaki sposób "poprawia" życie mieszkańców powiatu. Ale akurat ta akcja jest spoko. Mimo, że nam absolutnie razem nie po drodze, za pomoc Dzieciakom chcę tym razem oddać szacunek.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl