TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowy parking w Lginiu już prawie gotowy (FOTO)

Czwartek, 30 maja 2024 o 15:17, aktualizacja Czwartek, 30 maja 2024 o 15:19, autor: 6
Nowy parking w Lginiu już prawie gotowy (FOTO)

Inwestycja w Lginiu wkracza w ostatnią fazę. Dzięki tej inwestycji, mieszkańcy oraz licznie przybywający turyści będą mieli do dyspozycji aż 60 nowych miejsc postojowych o łącznej powierzchni 770 m². Dodatkowo, zostanie wybudowana jezdnia manewrowa o powierzchni 600 m².

„Parkingu w Lginiu zmierza ku końcowi. Stanęła już wiata rowerowa, projektowane jest oświetlenie oraz monitoring, a najważniejsze, wkrótce cała inwestycja zostanie zakończona. Nadchodzi długi weekend, zatem przy dobrej pogodzie, zapraszam do Lginia” – powiedział burmistrz Konrad Antkowiak.

Nowe udogodnienia dla rowerzystów i niepełnosprawnych

W ramach projektu, oprócz zwiększenia liczby miejsc parkingowych, powstaną specjalne stanowiska dla rowerów z wiatą. To istotny element dla osób aktywnych, które w przyszłości będą korzystać ze ścieżki rowerowej Wschowa-Lgiń. „Nie zabraknie specjalnie oznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami” – dodał burmistrz. Inwestycję realizuje firma Instal Głogów Sp. z.o.o.

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Brawo dla Burmistrza !!!
30.05.2024 16:54

Brawo dla Burmistrza, Sołtysa i rady Sołeckiej , Brawo dla K15P !!!!. Piękny Pomost, Piękny parking i teraz będzie piękna droga i chodniki !!!!. Wielka szkoda, że powiat wschowski i poprzednia rada i zarząd i obecna rada i zarząd pi+ psl = psl + pis tak odstają w pomysłach na nowe inwestycje i miejsca pracy w Naszym powiecie. Stawiamy na nowych radnych w radzie powiatu z Grupy Pana Burmistrza Antkowiaka !!!. Pytanie ; kto naniszczył aż tyle drzewek brzózek do dekoracji Dzisiejszego Święta Kościelnego w Lginiu ??? Masakra - gdzie odzew tych z ochrony przyrody w Lgniny ??????. Masakra z tymi zniszczonymi brzózkami !!!!

avatar
~do brawo dla burmistrza
31.05.2024 09:25

nie za dużo tych podziękowań za wykonywanie swoich obowiązków, za sowite wynagrodzenie? Kampania już się skończyła, a ty dalej swoje.

avatar
~do kom.powyżej
31.05.2024 16:19

A zniszczonych drzew, krzewów w Parku Wolsztyńskim to nie widziałeś/łaś?

avatar
~ptyś
30.05.2024 17:41

mi się wydaje, że trochę ciasno będzie na parkingu. Ciężko będzie tak pod kątem prostym zaparkować a jeszcze trudniej wycofać. No ale praktyka zrobi swoje, zobaczymy jak to będzie. Super, że w końcu ta miejscowość turystyczna się rozwija, brawo Panie Burmistrzu :) oby tak dalej. Proszę łączyć ścieżki rowerowe z wszystkimi jeziorami to turystów nam przybędzie. BRAWO :)

avatar
~Mieszkaniec
31.05.2024 12:32

Słuszna uwaga odnośnie parkowania ciasno, projektantowi chodziło chyba o ilość a nie o funkcjonalność, wiata rowerowa nie przypomina wiaty rowerowej brak stojaków na rowery, przydała by się tabliczka informacyjna że to wiata na rowery bo nie wiadomo co to jest.

avatar
~Zainteresowany
31.05.2024 13:02

BRAWO!! Wiata na 5 rowerów.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl