TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowa szansa na dopłaty do kanalizacji w gminie Sława! Kto może skorzystać?

Wtorek, 19 marca 2024 o 12:40, autor: 3
Nowa szansa na dopłaty do kanalizacji w gminie Sława! Kto może skorzystać?

Urząd Miejski w Sławie ponownie uruchamia program dofinansowania budowy przyłącza kanalizacyjnego, adresowany do mieszkańców gminy. Inicjatywa, która w zeszłym roku wsparła 64 gospodarstwa domowe kwotą przekraczającą 63 tys. zł, w obecnej edycji dysponuje budżetem 80 tys. zł. Celem jest wsparcie realizacji inwestycji budowy przyłączy do sieci kanalizacji sanitarnej, co ma przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz stanu środowiska naturalnego.

Warunki i procedura ubiegania się o dotację

Dofinansowanie, mogące pokryć do połowy kosztów inwestycji (lecz nie więcej niż 1000 zł), będzie przyznawane na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" - decyduje kolejność złożenia prawidłowo wypełnionych wniosków. Aby ubiegać się o wsparcie finansowe, mieszkańcy muszą posiadać warunki przyłączeniowe wydane przez ZWiK Sława. Kompletny regulamin wraz ze szczegółami procedury dostępny jest na stronie BIP Gminy Sława.

Kluczowe daty i wymogi

Zainteresowani mogą składać wnioski począwszy od 25 marca 2024 roku, aż do wyczerpania przeznaczonych na ten cel środków, jednak nie dłużej niż do 25 listopada 2024 roku. Warto podkreślić, że dotacja zostanie przyznana wyłącznie w przypadku nieruchomości, które otrzymały stosowne warunki techniczne od ZWiK Sława. Ponadto, beneficjenci zobligowani są do zakończenia prac budowlanych i rozliczenia dotacji do 29 listopada 2024 roku.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Ja
19.03.2024 17:00

We Wschowie to musiałem zrzucać się z sąsiadami po kilka tysięcy, żeby w ogóle w drodze pociągnęli nam kanalizację, mimo że jest to zadanie gminy.

avatar
~Tomasz
19.03.2024 23:03

Bo dla niektórych ważniejsza jest siłownia i pomost w Lginiu niż jakaś tam kanalizacja albo nowe drogi..

avatar
~...
27.03.2024 07:07

Żadne to bohaterstwo. Skoro jest to zadanie gminy, to nie trzeba było jej w tym wyręczać. Czasami wydać kilka tysięcy jest łatwiej niż otworzyć japę i poprosić o pomoc.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl