TworzymyGłos Regionu

reklama

Nie żyje Aleksander Polański

Niedziela, 18 lutego 2024 o 15:50, aktualizacja Poniedziałek, 19 lutego 2024 o 12:27, autor: 0
Nie żyje Aleksander Polański

Nie żyje Aleksander Polański, postać niezwykle zasłużona dla lokalnej społeczności w Sławie i szeroko ceniona w kręgach Ochotniczych Straży Pożarnych. Polański, przez lata angażujący się w życie publiczne miasta i gminy, pełnił kluczowe role, od Przewodniczącego Rady Miejskiej po dyrektora sławskiej szkoły średniej.

Długie lata służby społeczności

Aleksander Polański przez wiele lat był dyrektorem lokalnej szkoły średniej, gdzie uczył przedmiotów takich jak fizyka, informatyka, mechanizacja, eksploatacja maszyn i urządzeń rolniczych, a także nauka jazdy

W latach 1994-1998 oraz 2002-2014 Polański pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sławie, a w 2014 roku objął stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu Wschowskiego.

Nieoceniony wkład w OSP

Aleksander Polański był również niezwykle ceniony w strażackiej społeczności, będąc długoletnim działaczem i jednym z filarów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Gminy Sława. Jako Sekretarz jednostki OSP w Ciosaniec i Bagno, zawsze gotowy służyć pomocą i wsparciem, zdobył szacunek i uznanie wśród kolegów strażaków.

Druhowie z OSP Ciosaniec i Bagno wspominają go z wielkim żalem: "Odszedł od nas znany i szanowany długoletni działacz OSP Ciosaniec i Bagno. Olek, bo tak wielu z nas go znało, zawsze służąc pomocą i wsparciem."

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl