TworzymyGłos Regionu

reklama

Nauczyciele SP1 w roli greckich bogów. Mitologiczny Galimatias zachwycił widzów (VIDEO)

Wtorek, 11 czerwca 2024 o 02:55, aktualizacja Wtorek, 11 czerwca 2024 o 15:48, autor: 6
Nauczyciele SP1 w roli greckich bogów. Mitologiczny Galimatias zachwycił widzów (VIDEO)

W Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbyło się wyjątkowe przedstawienie teatralne. Nauczyciele i pracownicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków zaprezentowali „Mitologiczny Galimatias”. Spektakl, zainspirowany mitami greckimi, przyciągnął tłumy, zapełniając salę widowiskową po brzegi. Była to trzecia z rzędu inicjatywa nauczycieli, która spotkała się z entuzjastycznym odbiorem.

Nauczyciele SP 1 wystąpili przed uczniami

Za pomysł, scenariusz i reżyserię spektaklu odpowiadała Nina Pilarowska. Oprawę muzyczną przygotował Łukasz Kotowski, a plastyczną Anna Cieśla. W przedstawieniu wystąpili nauczyciele z SP1, wcielając się w postacie z mitologii greckiej:

 • Zeus, Hera i Temida – Adam Tarka, Dorota Szeląg, Elżbieta Budziak
 • Atena i Afrodyta – Małgorzata Rękoś i Magdalena Golińska
 • Apollo i Eros – Paweł Rypiński i Rafał Kulczykowski
 • Hermes – Roman Rokicki
 • Hefajstos – Barbara Buch
 • Hades, Persefona i Demeter – Tomasz Florczak, Anna Ziemiek i Agnieszka Mała
 • Muzy – Aneta Strzebińska, Katarzyna Frąckowiak, Natalia Gąda-Kościuk, Aldona Mazuryczk, Hanna Rusiecka
 • Dedal i Ikar – Agata Wolicka, Anna Żukow
 • Ariadna – Anna Nowak
 • Syzyf – Justyna Barełkowska
 • Nimfy – Nina Pilarowska, Anna Saleta

Pożegnanie dyrektora Grabianowskiego

Przedstawienie stało się także okazją do wzruszającego pożegnania dyrektora Macieja Grabianowskiego. Dyrektor nie krył emocji, kiedy nauczyciele i pracownicy administracyjni przygotowali dla niego niespodziankę. „Ogromnie wzruszający moment z dwóch powodów. Pierwszy - patrząc na wkład pracy pracowników szkoły, bo to nie tylko nauczyciele, ale także pracownicy obsługi administracji biorący udział w tych wielogodzinnych przygotowaniach. To było popołudniami, dużo przygotowań, wspaniała, fantastyczna choreografia. To naprawdę buduje, to naprawdę motywuje. To też pokazuje, że nauczyciele SP 1 są wszechstronnie uzdolnieni. Mieć takich współpracowników to ogromne wyróżnienie, to ogromny zaszczyt i duma” - powiedział Maciej Grabianowski.

Drugi powód wzruszenia był osobisty. „To mój ostatni występ jako dyrektor tej placówki. Po 12 latach, niedługo z końcem zajęć dydaktycznych, kończę pracę w SP1. 12 lat tworzenia fantastycznej ekipy, bo SP1 to nie tylko fantastyczne mury, wspaniałe warunki do pracy, ale to są przede wszystkim ludzie, z którymi chce się pracować. Tego będzie mi brakowało” - dodał Grabianowski, który opuszcza szkołę, by objąć stanowisko wiceprezydenta Leszna.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
11.06.2024 11:16

Nie każdy dyrektor ma to szczęście, że żegnają go bogowie, a już żegnający bogowie greccy, sprawujący władzę nad życiem śmiertelników, to naprawdę zupełny wyjątek! Ale też i opieka bogów będzie bardzo potrzebna, przy sprawowaniu odpowiedzialnej wice prezydentury. To jasne!

avatar
~...
11.06.2024 11:23

BARDZO PROSZĘ O UMOŻLIWIENIE OBEJRZENIA PRZEDSTAWIENIA SZERSZEJ PUBLICZNOŚCI. TYLE PRZYGOTOWAŃ. MYŚLĘ ŻE BĘDZIE RZESZA CHĘTNYCH WIDZÓW. TYM BARDZIEJ, ŻE TEATRU WE WSCHOWIE BRAKUJE... UWIELBIAM TAKIE INICJATYWY :) BRAWO! ... A PANU DYREKTOROWI ŻYCZĘ KOLEJNYCH SUKCESÓW ZAWODOWYCH!

avatar
~Urszula Chudak
11.06.2024 11:53

Przeglądając galerię zdjęciową, trudno nie zwrócić uwagi na scenografię, kostiumy, fryzury. Łatwo też wyobrazić sobie, ile to wszystko kosztowało trudu. Więc szkoda by było, by był to jednorazowy występ - poprzedni komentator ma absolutną rację. Mogłaby to być nawet impreza "lekko" biletowana, bo fundusze szkole zapewne się przydadzą.

avatar
~Greccy bogowie
11.06.2024 12:20

Kolejne przedstawienie planowane jest na październik.

avatar
~uczestniczka
11.06.2024 20:20

Wszyscy mieszkańcy Olimpu -fantastyczni, ale Hermes wymiata.

avatar
~Ona
11.06.2024 23:11

Nauczyciele z pasją

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl