TworzymyGłos Regionu

reklama

Na terenie szkoły w Starych Drzewcach powstanie nowe wielofunkcyjne boisko. Prace projektowe dobiegają końca

Piątek, 08 marca 2024 o 09:18, aktualizacja Piątek, 08 marca 2024 o 10:27, autor: 1
Na terenie szkoły w Starych Drzewcach powstanie nowe wielofunkcyjne boisko. Prace projektowe dobiegają końca

Stare Drzewce wkrótce zyskają nową przestrzeń do aktywności sportowej dla młodzieży. W Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny Inki trwają intensywne prace nad projektem budowy nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego, które ma stać się centrum sportowym dla uczniów i lokalnej społeczności. „W budżecie gminy roku 2024 na budowę boiska zabezpieczoną mamy kwotę 350.000,00 zł. Został również złożony wniosek o dofinansowanie ze środków zewnętrznych” - informuje burmistrz Jolanta Wielgus.

Inwestycja w przyszłość młodych sportowców

W ramach inwestycji powstanie boisko o wymiarach 26x17 metrów, wyposażone w nawierzchnię syntetyczną poliuretanową. To innowacyjne rozwiązanie pozwoli na uprawianie wielu dyscyplin sportowych, takich jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, mini piłka nożna oraz badminton. Dodatkowo, plan zakłada zakup niezbędnego wyposażenia oraz instalację piłkochwytów i dojścia z kostki betonowej, co znacząco podniesie standard i bezpieczeństwo użytkowania obiektu.

Spotkanie z władzami miasta

W kontekście projektu, 6 marca miało miejsce spotkanie, podczas którego burmistrz Jolanta Wielgus oraz zastępca Błażej Rajman zaprezentowali dyrektor szkoły przygotowaną koncepcję. „Za wkład pracy, celne sugestie co do rozwiązań projektowych, składamy podziękowania Pani Dyrektor Czesławie Świercz oraz nauczycielowi wychowania fizycznego Panu Jarosławowi Orlińskiemu“, mówią włodarze gminy.

Prace dodatkowe na terenie Szkoły Podstawowej w Starych Drzewcach

Nie tylko samo boisko wielofunkcyjne będzie przedmiotem inwestycji. Przewidziano również prace dodatkowe na terenie obok istniejącego boiska do piłki nożnej. Mają one na celu wyrównanie nawierzchni oraz przeprowadzenie zabiegów wertykulacji, aeracji wgłębnej, nawożenia murawy i dosiewu perforacyjnego trawy, co znacznie poprawi warunki do uprawiania sportu na istniejącym już boisku.

Zakończenie prac planowane na listopad 2024

Całość prac projektowych ma zakończyć się do końca listopada 2024 roku, co oznacza, że już wkrótce młodzież szkolna oraz mieszkańcy Starych Drzewiec będą mogli korzystać z nowych, doskonale przygotowanych przestrzeni sportowych. Wartość dokumentacji, prac geodezyjnych i badań geotechnicznych gruntu to 18.790 zł.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Bla bla
08.03.2024 14:01

Zgodzę się z tym, że uczniowie szkoły będą korzystać z nowego boiska, ale nie wprowadzajcie w błąd, że też mieszkańcy. Teren szkoły jest ogrodzony i zamykany więc po co takie głupie gadanie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl