TworzymyGłos Regionu

reklama

Szkoła Podstawowa w Starych Drzewcach rywalizuje w konkursie „Do Hymnu” (VIDEO)

Poniedziałek, 23 października 2023 o 12:07, aktualizacja Poniedziałek, 23 października 2023 o 12:19, autor: 0
Szkoła Podstawowa w Starych Drzewcach rywalizuje w konkursie „Do Hymnu” (VIDEO)

Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach dołączyła do elitarnego grona placówek, które wzięły udział w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu muzycznego „Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Hymny i pieśni narodowe

„Do Hymnu” to wyjątkowy konkurs, którego głównym celem jest wspólne jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch dodatkowych pieśni hymnicznych przez nie mniej niż połowę uczniów biorących udział ze strony każdej szkoły. Akcent kładziony jest tutaj na kultywowanie patriotyzmu oraz rozwijanie umiejętności muzycznych wśród najmłodszych.

Bogaty repertuar

W bieżącym roku uczestnicy mieli do wyboru szeroki repertuar pieśni, w tym: Bogurodzicę, Gaude Mater Polonia, Rotę, Marsz Polonia, Marsz I Brygady, Boże, coś Polskę, Święta miłości kochanej Ojczyzny oraz Żeby Polska była Polską. Dodatkowo, uczestnicy mogli wybrać Hymn Powstańców 1863 lub Hymn Szarych Szeregów.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Starych Drzewcach

Szkoła ze Starych Drzewiec stanęła na wysokości zadania, prezentując oprócz hymnu państwowego, również Rotę, Pieśń Powstańców 1863 oraz Hymn Szkoły. W całym przedsięwzięciu wzięło udział 71 uczniów tej placówki. Za przygotowanie do konkursu odpowiadał pan Łukasz Kotowski.

Występowi przysłuchiwali się eksperci

Dzieci miały unikalną okazję zaprezentować swój talent przed doświadczonym jury, w składzie którego znaleźli się prof. Dariusz Dyczewski oraz dr Barbara Halec z Akademii Sztuki w Szczecinie. Oceniano nie tylko techniczne aspekty wykonania, ale także emocjonalne zaangażowanie oraz interpretację muzyczną.

Wyniki już wkrótce

Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone po zakończeniu ogólnopolskiego spotkania jurorów, zaplanowanego na 27 listopada w Warszawie. Oceny ekspertów zdecydują o tym, które placówki zostaną uhonorowane tytułem muzycznego mistrza w ramach projektu „Do Hymnu”. Trzymamy kciuki za reprezentację powiatu wschowskiego!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl