TworzymyGłos Regionu

reklama

Na ścianie budynku „Oikos” zawiśnie tablica pamiątkowa A. Żurawskiego i bohaterów Solidarności RI

Niedziela, 05 maja 2024 o 23:56, autor: 3
Na ścianie budynku „Oikos” zawiśnie tablica pamiątkowa A. Żurawskiego i bohaterów Solidarności RI

W najbliższą środę, 8 maja, o godzinie 13:00, mieszkańcy Wschowy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Na ścianie budynku "Oikos" przy ulicy Klasztornej odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej śp. Antoniego Żurawskiego oraz internowanych działaczy ruchu Solidarności RI z okresu Stanu Wojennego. Organizatorem wydarzenia jest Zarządu Powiatu kadencji 2018-2024.

Antoni Żurawski – bohater Solidarności

Śp. Antoni Żurawski, mieszkaniec Wschowy, był zasłużonym działaczem Solidarności Rolników Indywidualnych i przewodniczącym wojewódzkich struktur tej organizacji. Jego zaangażowanie w działalność opozycyjną przyniosło mu mandat Senatora RP I kadencji z województwa leszczyńskiego w latach 1989 - 1991, reprezentując Komitet Obywatelski. Pośmiertnie, za swoją działalność, został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Będzie to uhonorowanie bohaterskiej aktywności nie tylko ś.p. Senatora, ale wraz z Nim wszystkich internowanych działaczy ,,Solidarności" z ziemi wschowskiej i leszczyńskiej, którzy  w czasie ogromnych represji w Stanie Wojennym poświęcali własne bezpieczeństwo w imię walki o godność i podmiotowość każdego Polaka i suwerenną Ojczyznę Polskę. Zapraszamy do uczestnictwa w tak ważnym dla naszego Powiatu wydarzeniu, które długo było oczekiwane przez społeczność lokalną - mówi Wojciech Szadel, członek Zarządu Powiatu Wschowskiego kadencji 2018-2024.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Lechosław
06.05.2024 07:01

Bohaterów ci nie brak ????

avatar
~hipokryzja
06.05.2024 07:52

Bohater - pojęcie względne . W tym kraju, albo kogoś robią dla celów politycznych bohaterem, albo świętym - jaki kraj tacy bohaterowie i święci !.

avatar
~Kolo
09.05.2024 16:35

A o miecu zapomnieli

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl