TworzymyGłos Regionu

reklama

Na przerwach grali w gumę, zośkę i kapsle. Tak piątek spędzili uczniowie „Jedynki” (FOTO)

Sobota, 27 kwietnia 2024 o 09:43, autor: 1
Na przerwach grali w gumę, zośkę i kapsle. Tak piątek spędzili uczniowie „Jedynki” (FOTO)

W piątek, 26 kwietnia, przerwy międzylekcyjne w Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie zyskały zupełnie nowy wymiar. Uczniowie z zapałem oddawali się tradycyjnym zabawom, które swoją popularność święciły dekady temu.

Powrót do przeszłości w SP 1

Inicjatywa "Aktywna przerwa", realizowana przez cały rok szkolny, tego dnia przeniosła uczniów w czasie, dzięki zaangażowaniu organizatorek, s. Bernadetty Rusin i Agnieszki Małej.  Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w różnorodnych grach, które w dzisiejszej dobie smartfonów mogą wydawać się zapomniane:

  • Klasy
  • Koperta
  • Zośka
  • Kapsle
  • Szczur
  • Guma

Uczniowie SP 1 Wschowa bawią się jak ich przodkowie z przesłaniem dobra

Uczestnicy mogli również zmierzyć się w przeciąganiu liny, skakaniu na skakankach, czy rzucaniu do celu. Dodatkową atrakcją było puszczanie baniek mydlanych z naturalnych słomek. Atmosferę tych nietypowych przerw uzupełniała muzyka z czasów dziadków uczniów, w tym przeboje takie jak „O mnie się nie martw” czy „Chłopak z gitarą”, a także „Karuzela”.

"Aktywna przerwa" to nie tylko czas relaksu, ale także ważny element edukacyjny. Jak mówią organizatorki, ważne jest, aby dzieci zdawały sobie sprawę, że możliwe jest spędzanie czasu ze sobą bez pośrednictwa nowoczesnych technologii. Zabawy te miały uczyć dzieci współpracy, rywalizacji, ale także empatii. „Uczniowie mogli wylosować Dobre Słowo - myśli Brata Alberta, które mieli przeczytać innej osobie. Dzieląc się tym samym dobrym słowem” - dodają organizatorki.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Ela
27.04.2024 14:38

Super brawo

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl