TworzymyGłos Regionu

reklama

Na otwarcie lodowiska we Wschowie przybył sam św. Mikołaj. Miał prezenty dla każdego dziecka (ZDJĘCIA)

Niedziela, 03 grudnia 2023 o 18:26, aktualizacja Niedziela, 03 grudnia 2023 o 18:55, autor: 16
Na otwarcie lodowiska we Wschowie przybył sam św. Mikołaj. Miał prezenty dla każdego dziecka (ZDJĘCIA)

Na Rynku we Wschowie odbyło się uroczyste otwarcie lodowiska, które wprowadziło mieszkańców w świąteczny nastrój. Wyjątkową atrakcją była wizyta św. Mikołaja, który przybył do miasta saniami, niosąc ze sobą worek pełen prezentów.

Lodowisko wita mieszkańców

Wydarzenie to było okazją nie tylko do świętowania, ale również do bezpłatnego korzystania z lodowiska. Dzięki inicjatywie burmistrza Konrada Antkowiaka, pierwszych 200 łyżwiarzy miało możliwość wejścia na lód bez opłat.

Spotkanie ze św. Mikołajem

Dzieci miały wyjątkową okazję odwiedzić komnatę Mikołaja i elfów, gdzie czekały na nie niespodzianki i prezenty. Święty Mikołaj, zawsze gotowy do wspólnych zdjęć, sprawił, że dzień ten stał się dla nich niezapomniany.

Lokalni wystawcy i świąteczne przysmaki

Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość skorzystania z oferty lokalnych wystawców. Była to świetna okazja do wsparcia lokalnych przedsiębiorców i spróbowania świątecznych specjałów. Do zabaw profilaktycznych zaprosili strażnicy miejscy i policjanci.

Rozświetlenie iluminacji

Kulminacyjnym momentem wydarzenia było rozświetlenie iluminacji na Rynku, co symbolicznie rozpoczęło świąteczny sezon w mieście. Nad wejściem do ratusza widnieje napis „Wesołych Świąt Wschowa”, nieopodal znajdują się również choinka i duża bombka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

avatar

avatar
~Ewa
03.12.2023 20:03

To pierwszy burmistrz co robi BARDXO dużo dla mieszkańców i Wschowy

avatar
~PODSUMOWANIE
04.12.2023 09:14

Tak, to jest pierwszy Burmistrz Naszego Miasta i Gminy , który mimo totalnych cięć ze strony tej totalnej władzy i rządów, co to totalnie ograniczyli przychody dla samorządów lokalnych z wpływów PIT i CIT potrafił tak OŻYWIĆ Nasze Miasto i Gminę !!!!. Ba !!!!, potrafił zainteresować wszystkich od dzieci do seniorów i przywrócić im radość życia !!!!. I to wszystko uczynił w imię wspólnej radości, zabawy, wprost dał Nam Radość codziennego życia !!!!. Nie czynił z tego elitarnych spotkań - spotkań rekonstrukcyjnych - spotkań zamkniętych i zabaw dla wybrańców jak to czyniła to grupa partyjna skupiona przy powiecie wschowskim !!!. Dzięki za to wszystko panie Antkowiak !!!!. I do spotkania przy urnach wyborczych Wiosna 2024 !!!???

avatar
~My mieszkańcy ...
04.12.2023 09:59

Dziękujemy, dziękujemy ....... Super pomysł i zabawa !!!!

avatar
~Ja
04.12.2023 05:21

Kubeczek heraty za 10 zł z tego śmiesznego foodtracka to duuuża przesada.Mam nadzieję, że za dużo ludzi nie naciągnęli

avatar
~annadzia
04.12.2023 09:12

Wielka atrakcja dla dzieci . A miasto coraz ładniejsze.

avatar
~Urszula Chudak
04.12.2023 11:21

Można mieć co nieco zastrzeżeń i to normalne, ale trudno obiektywnie nie zauważyć, że miasto nam pięknieje. Plac naprzeciwko CKiR, jest tego absolutnym dowodem.

avatar
~Luigi
04.12.2023 11:29

Brawa dla Pana Burmistrza.Świetny pomysł.Takich ludzi potrzeba w miastach takich jak Wschowa.Młodzi z poza układu.Raz jeszcze gratulacje

avatar
~Zen
04.12.2023 12:01

Teraz widać różnicę między poprzednią panią burmistrz Patalas a obecnym burmistrzem Antkowiakiem. Noc do Dnia. Poprzedniczce nic się nie chciało, tylko antagonizowano ludzi a konflikt gonił konflikt. Dzisiaj jest już inaczej, normalnie, są wyniki, a za chwilę będzie jeszcze lepiej jak p. Tusk zacznie rządzić i sprowadzi środki z KPO.

avatar
~DO ( Zen)
04.12.2023 16:23

Sorry!!!, ale zapomniałeś dodać do tej pani Grabkę jako kolejnego burmistrza , a la utopia 2 - kadencji dla Wschowy - totalny skansen pozostawił po sobie. Dzisiaj jak widzimy chce się ocieplić wydając pamiętniki - to są dopiero ja........ !!!!!!!. Podobne działania widzimy w HZZ tej opcji i ta kolejna z koeli wysprzedaż sprzętu i maszyn........?!. Pytanie ; - czy to nie jest czasami ratowanie budżetu tej firmy za rok 2023 ??????. Po wyborach to sprawdzimy tak jak inne Spółki Skarbu Państwa w naszym Kraju !!!!!. Kolejne wybory tuż tuż ....... !!!!.

avatar
~b. drogo
04.12.2023 15:44

Jak dobrze, że mnie tam nie było - herbata za 10 ?

avatar
~@<>"~b.drogo"
04.12.2023 16:16

CO... drogo?. A kawa po ile była ? - może trzeba było zabrać sobie z domu w termosie !!!. Co to dzisiaj 10 złoty za tej totalnej inflacji z nadania Jarusia i tej ponad 8 letniej totalnej władzy !!!!!. Ja bym tam pobierał 20 zł za kubek takiej herbaty !!!!! - A co !!!!.

avatar
~Maciek
04.12.2023 17:13

A mój synek był i zadowolony, nawet załapał się na paczkę od Mikołaja.

avatar
~RAWO!!!!!
04.12.2023 20:03

RAWO PANIE ANTKOWIAK !!!!!

avatar
~Urszula Chudak
04.12.2023 20:11

Czytając komentarze odnośnie wysokich cen [podczas tego typu wydarzeń, zawsze są one wyższe niż normalnie] przypomniała mi się wypowiedź prezydenta Poznania Jaśkowiaka, którego urząd wydzierżawił na ten cel świąteczne, jarmarczne kioski za 22 tysiące zł i to w przyległych do rynku ulicach. Otóż tenże prezydent radził poznaniakom udającym się na jarmark, zabranie ze sobą kanapek i grzanego wina w termosach. Uzasadnił to tym, że poznaniacy znani są z zaradności. To dopiero hipokryzja - wydzierżawić kioski za niebotyczne pieniądze i namawiać do przynoszenia ze sobą jedzenia i picia. Rozumiecie coś Państwo z tego?

avatar
~FWS
05.12.2023 08:43

Wiem, że uważa się pani za osiedlową celebrytkę, ale nikogo nie interesują Pani wspomnienia i opinie na żaden temat !

avatar
~Urszula Chudak w uzupełnieniu
05.12.2023 09:05

Te 22 tysiące to kwota dzierżawy za jeden, a nie za wszystkie kioski - więc na te ogromne koszty trzeba jakoś zarobić. I tak to wygląda "od kuchni".

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl