TworzymyGłos Regionu

reklama

Na drodze Wyszanów-Szlichtyngowa wylewana jest warstwa ścieralna jezdni (FOTO)

Środa, 21 czerwca 2023 o 15:58, autor: 9
Na drodze Wyszanów-Szlichtyngowa wylewana jest warstwa ścieralna jezdni (FOTO)

Aktualnie trwają prace polegające na ułożeniu warstwy ścieralnej górnej nawierzchni drogi. Jak informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, inwestycja ta ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców regionu oraz zapewnienie szybszego i bezpieczniejszego dojazdu do pracy czy szkoły.  

Przebudowa drogi dla lokalnej społeczności

Inwestycja Powiatu Wschowskiego pn. "Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1007F Szlichtyngowa – Wyszanów w formule zaprojektuj i wybuduj" ma ogromne znaczenie dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Nowa droga zapewni lepsze warunki podróży oraz poprawi infrastrukturę drogową w regionie.

Według Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego inwestycja przyczyni się do znaczącej poprawy jakości życia w regionie. Dostęp do nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej to kluczowy czynnik wpływający na rozwój lokalnej społeczności. Rozbudowana droga umożliwi mieszkańcom szybsze i bardziej komfortowe przemieszczanie się, co przekłada się na ich codzienne życie.

Finansowanie inwestycji

Całkowity koszt realizacji inwestycji wynosi aż 4 360 350,00 zł. Dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, projekt zostaje w pełni sfinansowany ze środków zewnętrznych, nie obciążając lokalnego budżetu. Jest to znaczące osiągnięcie, które pokazuje zaangażowanie władz powiatowych w rozwój infrastruktury drogowej. Wykonawcą zadania jest firma Brukpol z Piasków.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Przerost nad TREŚCIĄ +
21.06.2023 17:52

dzień bez ustawki to dzień stracony !!!. Proszę mi przypomnieć , która to już z kolei ustawka na tej drodze ????

avatar
~obywatelska Wschowa
22.06.2023 07:42

Dobrze że są okazje do ustawek. Nie da się zaprzeczyć że jednak powiat coś robi na drogach, czego niestety nie da się powiedzieć o drogach gminnych. Da niezorientowanych droga 278 Tylewice-Przyczyna Górna to inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich z Zielonej Góry i tu akurat gmina nie ma żadnych zasług. pAntkowiak, natomiast obiecał kanalizację Tylewicom, i co ? I nic, jak zwykle wymówki że wszyscy inni winni, tylko nie on i jego specjalista od budowlanki Marek Kraśny.

avatar
~Brrrrrrrrrr+!
22.06.2023 09:21

Brrrrrrrrrrrr. Co za ustawka + !

avatar
~Walcowy
22.06.2023 08:35

Na potrzeby propagandy pracownicy wylewający asfalt ubrali się w białe koszule

avatar
~Drogowiec
22.06.2023 13:52

PiS lubi z pompą. Nawet budowa zwykłego przejścia dla pieszych urasta do rangi budowy tunelu pod la Manche

avatar
~Sołtys Lginia
23.06.2023 11:11

Kiedy doczekam się takiego zdjęcia z udziałem Starosty na drodze powiatowej w Lginiu ?

avatar
~PUBLICZNY ***
23.06.2023 14:58

To już urasta do totalnej kpiny naszego powiatu !!!. Panie Sołtysie z Lgina proszę mi przypomnieć co za koalicja zarządza naszym powiatem!. Jak przypuszczam to PSL + pis + jakaś tam "resztówka" obsadzona w Radzie Powiatu i jak widać ma Pan w tym Zarządzie Powiatu ludzi z PSL i pan się prosisz pisu w osobie starosty ???. Pytanie ; - dlaczego te wszystkie - jak to wszyscy już określili "ustawki" - są zawsze obsadzane przez członka pisu w osobie starosty ???, - czy powiat to partyjna własność lokalnego pisu??, - a gdzie są ludzie z PSL-u ???. Dobrze tak się eksponować jednoosobowo za szmal Suwerena i rozdawać nie swoje pieniądze , a PUBLICZNE - czyli Nasze !!!!> Panie sołtys nie pękaj i wal do ludzi s PSL -u, albo są w tym ;powiecie waszymi ludźmi albo ich tam nie ma !!!!!

avatar
~123
24.06.2023 14:11

Przetarg na projekt i budowę rozstrzygnięty, więc wkrótce

avatar
~Obserwator
23.06.2023 15:29

Przecież dobrze wiemy że to żadna zasługa włodarze, tylko pracownika powiatu wschowskiego. Proszę głośno powiedzieć komu zawdzięczamy pozyskanie środków, bo przecież Starosta projektu nie napisał. Traktujmy wszystkim jednakowo na szczeblu powiatu jak i gminy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl